Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с един NAS устройство 4TB Seagate Central. Мисля, че след едно спиране на тока информацията в публичната папка на устройството изчезна, т.е. папката се вижда, но в нея няма нищо.

Пробвах с Рекува да възстановя информациятя, но Рекува вижда папката през мрежата, но не иска да я избере. Извадих твърдия диск и го свързах на настолен компютър и да пробвам така с Рекува. Под Windows се вижда, че дискът е раздслен на 8 дяла. Два дяла по 20МБ RAW, 4 дяла по 1ГБ RAW, един дял от 1ТБ не форматиран и един дял от 3720,98ГБ също не форматиран. Предполагам, че моята информация трябва да се намира в последния дял. Под Линукс въпросните дялове са форматирани в etx, а най-големия също не е форматиран. Въпроса ми е така ли трябва да бъде? Ако беше дял на Windows щях да му направя бърз формат и с Рекува да изкарам всичко от него, но не знам как стоят нещата с Линукс дяловете. Под Линукс дяловото управление ми дава опции за изтриване на дяла и форматиране, но не знам въпросното форматиране какво ще е, т.е. дали ще е бърз формат, който реално няма изтрие информацията. Дайте ми съвет какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 38 минути, еди написа:

Под Линукс въпросните дялове са форматирани в etx

За ext ли става дума?
https://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-ext2-ext3-drive.htm
https://www.r-studio.com/Data_Recovery_After_Reformat_Ext4FS.shtml
http://www.eassos.com/blog/ext4-partition-recovery-recover-lost-deleted-ext4-partition-on-windows/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оф, да сгрешил съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, като си закачил диска на Уиндоус ползвай нещо като - Paragon ExtFS for Windows да си вземеш файловете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BMW Маниак
      Проблема ми е че не мога да си отворя NAS сървъра във файл експлорера!
      Модел QNAP 212 с последния актуален фирмуер. Qfinder Pro го открива без проблем, мога да го администрирам през web страницата, от там имам връзка до файловата система, но не мога през файл експлорера !
      Имам втори NAS и с него нямам проблеми. 
      И двата NAS са в една мрежа с тази разлика че единия (проблемния) е свързан в лан порта на повторителя Linksys Range Extender  RE6700 а другия ми е свързан зад рутера.
      Този повторител за разлика от предния ми се вижда в мрежата ! И рутера му е дал IP адрес докато предния беше така да се каже невидим, тоест докато не изключа рутера повторителя не се виждаше и нямах достъп до него след като веднъж е настроен но този се вижда и има IP адрес и имам достъп до setup за донастройки ако реша. Също Кашперски ми дава съобщения че блокира атака към мрежата от IP адреса на повторителя !

• от m0nss7erKill
      Здравейте! 
      Искам предварително да се извиня, ако не съм пуснал темата в правилния раздел.
      Понеже по "традиция", при завършването на 12ти клас се купува подарък на класния ръководител, и след като чух абсурдно тъпи идеи за подарък, аз се сетих за нещо, което би свършило много работа на някого.
      Идеята ми е да й вземем NAS, който ще може да се използва и като облак. Точно тук идва "проблемът" ми: Всеки NAS ли може да се използва като облак, и как да разпозная "хубавия" от "лошия" NAS. Според мен по-хубав би бил този с RAID контролер, а не този който поддържа 2 диска до 36TB примерно. Това което на мен ми "хареса" е това, с което ще се вземе и 1TB диск от червената серия на WD, или може би ironwolf на seagate. Бюджетът ни е около 500лв за диска и за NAS. 
    • от Wizzi Lalev
      Здравейте,
      Дойде и за мен момента в който бих искал да се възползвам от възможността да виртуализирам и централизирам голяма част от IT инфраструктурата си. Идеята ми е да имам един VM хост, който да приюти:
      Gb-тов рутер (за сега съм се спрял на VyOS като подходящо решение което в комбинация с 4x1Gb Ethernet порта ще 'заспи') частен VPN (VyOS-a ще се справи и с това, като ще се използва същата инсталация) Firewall (все още съм в процес на проучване и събиране на информация коя ОС/имплементация би ми свършила най-добра работа) NAS (имам на разположение 8x4ТБ WD Red диска за които възнамерявам да ги бутна в един ZFS RAID5/RAID6 масив, като все още се двоумя дали да заложа на познатият OwnCoud или на Xpenology като 'NAS' решение което да менажира данните идващи от няколкото устройства) медиен център (засега съм се спрял на Plex Media Server само заради възможността му да конвертира различни медийни формати "on the fly" базирайки се на рекуест-а изпратен от клиента, като за клиенти възнамерявам да използвам 3~4 Rpi3 свързани към телевизорите в нас, както и няколко мобилни устройства използващи мобилното приложение на Plex) TVHeadend сървър (към него ще се върже наличният ми доставчик, DVB-C сигнала ще бъде трансформиран към ИПТВ във вътрешната ми мрежа) 3~4 web сървъра който изцяло ще се използват за лични проекти и тестове. Както виждате идеята ми е да обеденя каквото мога и да имам възможно най-малко кабели и оборудване пръснати из апартамента. Реално към всички телевизори ще имам само по един клиент (Rpi3), като цялата друга информация ще минава през мрежата. Така, да си дойда и на въпросите:
      Някой правил ли е нещо подобно? Какъв хардуер бихте ми предложили като лимита ми е 1000лв. Какво мислите за употребата на Dell PE R710 със водно охлаждане като основа на целият този проект? Дали бихте ми предложили конфигурация базирана на Intel Xeon e5-2670 понеже имам 2 налични? Отворен съм към всякакви конструктивни мнения и въпроси!
      Поздрави!
    • от tyrmyk
      Здравейте,

Пред мен започва да назрява следната дилема: дали да търся специализиран NAS с минимум 4 диска или вместо това да си сглобя компютър и да му инсталирам нещо от рода на Napp-it или Windows и да създам шерове...
      Идеята е този мрежов сторидж да работи непрекъснато в домашна локална мрежа и на него да се съхраняват всички документи, снимки, книги, филми, софтуер и т.н. Държа на някакво минимално ниво на сигурност, затова си мисля за RAID 5.

Какво бихте препоръчали като разумно решение/компромис по отношение на първоначална инвестиция и последващи разходи за ток?

Предварително благодаря на всички отзовали се!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.