Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги! Решил съм да си направя конфугурация с въпростия процесор, но имам няколко въпроса към Вас. Първия е какво дъно да избера, а втория каква памет? Знам, че райзън процесорите искам високо честотна памет, но и цените също са им високи. Ако взема 2400 и я овърклокна до 3000 примерно, производителността ще бъде ли същата? Също така, какво захранване да сложа? За сега няма да има видео карта, вградената ще ми върши работа за по-леки игри, но за напред мисля да сложа нещо добро, не съм го измислил още. И не на последно място кутия. Направих си груби сметки около 1200лв излиза всичко. Ето какво съм харесал на пръв поглед: 

https://www.vario.bg/gskill-ripjaws-v-dimm-kit-8gb-f4-3000c15d-8gvrb

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox

https://www.vario.bg/msi-b350m-pro-vdh-7a38-003r

https://www.vario.bg/evga-600b-bronze-600w-100-b1-0600-k2

https://www.vario.bg/cooler-master-cmp-500-cmp-500-1rwwn00

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-240gb-agammixs11-240gt-c

https://www.vario.bg/seagate-barracuda-compute-1tb-st1000dm010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният процесор няма вградено видео,най-вероятно имаш предвид  RYZEN 5 2400G ........https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2400g-yd2400c5fbbox.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dnevniks написа:

вградената ще ми върши работа за по-леки игри

Коя вградена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2600 със сигурност няма да тръгне на това дъно. Ако говорим за 2200G или 2400G шанса да е с обновен биос е значителен но не е 100%.

И да за нормалните процесори е необходима видеокарта. Изходите на дъното когато има такива да не те объркват графиката не е на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Сега видях, че няма... значи плановете се променят... трябва да се бръкна и за видео карта.

току-що, dnevniks написа:

Моя грешка. Сега видях, че няма... значи плановете се променят... трябва да се бръкна и за видео карта. А какво ще кажете за 2400G?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш ли старо налично видео? А може би друг компонент?

Каква е идеята на цялата система? За какво ще се ползва - ОС, програми, игри ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на оперативната памет тръгна надолу. Във В@рио виждам вече няколко комплекта от 16ГБ(2Х8ГБ) с цена, което е несъществено над този, който авторът е избрал и който е само 8ГБ(2Х4ГБ) Ако е  в комбинацията с APU, без проблем се поместват в рамките на бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и не само това бих подменил - количка, като може да се вземе нова карта GT1030 DDR5! или употребявана карта - според конкретни нужди и каквото се намери на добри пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нямаш ли старо налично видео? А може би друг компонент?

Каква е идеята на цялата система? За какво ще се ползва - ОС, програми, игри ....

Ще се ползва общо взето за всичко-игри, браузване, филми, музика,работа с Visual Studio, обработка на снимки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, dnevniks написа:

Ако взема 2400 и я овърклокна до 3000 примерно, производителността ще бъде ли същата?

Няма как да клокнеш 2400 памет на 3000. Дори и по някакво чудо това да е възможно трябва да е с изключително разхлабени тайминги и по-висок волтаж.  3000Мхц и на горе, райзена си иска b-die чипове за оптимален перформънс , какъвто не виждам ти да гониш с оглед на това ,че търсиш процесор с вградено видео.  Както ти споменаха по-горе , цените на паметите падна доста напоследък  и би било добре да се ориентираш към 2 плочки работещи в двуканален режим. Така, че  уточни по-добре за какво ще ползваш конфигурацията , колко ще е точния бюджет и ще получиш по адекватна помощ ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клоква се боб... другото е риск за компонентите с не ясна полза. Или ще си платиш за кеф, или винаги ще си на компромиса, което за мен не е яко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колеги, до 1500лв. какво ще ми препоръчате като машинка + монитор. Ще се ползва за не много тежки игри(фифа, цс, евро трък и т.н.), филми, музика, малко обработка на снимки. Какво ще кажете за Ryzen 5 2600 + GTX 1060 6GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли я сглобена или ще се справиш сам / имаш възможност да повикаш някого ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се справя сам, от дълги години имам мерак да си сглобя комютър..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си претенциозен към настройките и други тежки игри - MSI B450M PRO-VDH, RYZEN 5 2400G / 2200G (много повече производителност за цената), 2x8GB, 1TB P300, MX500 500GB, SHARKOON S25-V, CX450, като в Никем някои неща са по-изгодни, а може с по-евтина кутия и захранване, както и 240GB SSD или бързо NVME SSD. Памети 2х4GB - TEAM 2x4GB , по-евтини 4GB плочки - ADATA 2666, но се отразява на вграденото видео.

За повече гейминг - MSI B450M PRO-VDH, RYZEN 5 1600X, GAMMAXX 400 / FREEZER 33, 2x4GB памети - виж варианти горе, 1TB P300, 240GB A400, DEEPCOOL DQ550ST, DEEPCOOL D-SHIELD. Видеокарта - RX 580 8GB , MSI - по-нисък клас изпълнение от XFX,  GTX 1060 6GB. 30лв по-малко е B350M PRO VDH, ако много те натискат парите.

Монитор - AOC 24V2Q, 75Hz Freesync IPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора има Freesync е препоръчително RX580- ката нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dnevniks написа:

Ако монитора има Freesync е препоръчително RX580- ката нали?

С една дума - да.

Не гледай какво са написаи на сайта, мониторът е 75Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Не гледай какво са написаи на сайта, мониторът е 75Hz.

Които се активират от драйвъра на видеото. Така за протокола...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, PANOV написа:

Ако не си претенциозен към настройките и други тежки игри - MSI B450M PRO-VDH, RYZEN 5 2400G / 2200G (много повече производителност за цената), 2x8GB, 1TB P300, MX500 500GB, SHARKOON S25-V, CX450, като в Никем някои неща са по-изгодни, а може с по-евтина кутия и захранване, както и 240GB SSD или бързо NVME SSD. Памети 2х4GB - TEAM 2x4GB , по-евтини 4GB плочки - ADATA 2666, но се отразява на вграденото видео.

За повече гейминг - MSI B450M PRO-VDH, RYZEN 5 1600X, GAMMAXX 400 / FREEZER 33, 2x4GB памети - виж варианти горе, 1TB P300, 240GB A400, DEEPCOOL DQ550ST, DEEPCOOL D-SHIELD. Видеокарта - RX 580 8GB , MSI - по-нисък клас изпълнение от XFX,  GTX 1060 6GB. 30лв по-малко е B350M PRO VDH, ако много те натискат парите.

Монитор - AOC 24V2Q, 75Hz Freesync IPS

Извинявам се, че се пиша в темата, но искам да попитам за моя информация - в сайта на Никем за охлаждането GAMAXX 400 не пише, че поддържа АМ4. Не е актуална информацията в сайта им ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, toc написа:

Извинявам се, че се пиша в темата, но искам да попитам за моя информация - в сайта на Никем за охлаждането GAMAXX 400 не пише, че поддържа АМ4. Не е актуална информацията в сайта им ли?

Ако искаш да си сигурен - звънни им един телефон и питай коя е предлаганата ревизия. Все си мисля, че трябва да е актуалната окомплектовка, но реално и старият крепеж за AM3(+) си съответства. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, да споделя на какво съм се спрял последно и да искам последно мнение.

Дъно - Gygabyte B450 DS3H

Процесор - Ryzen 5 2600

Захранване - Deepcool 550W Gold DQ550ST

Кутия - Cougar MX330-G или RIOTORO CR500 (или ако вие препоръчате някоя)

Твърд диск - Seagate 1TB зелен и SSD Adata SX950

Рам памет - 2х4гб 3000MHz Team Group

Видео карта - GTX1060 6GB или RX580 (зависи коя ще е по-евтина)

Ако може да ми предложите монитор за около 200-250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AOC 24V2Q

По другата част - бих сменил дъното с ASRock или MSI. От кутиите втората. Ако има как и 2х8 памет, няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е с TN панел.

преди 28 минути, dnevniks написа:

А за AOC G2460VQ6 какво мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги да Ви кажа какво поръчах в крайна сметка. Мисля, че всичко е оптимално в отнопение цена/качество.

Кутия - Deepcool erlkase

CPU - Ryzen 5 2600

GPU - XFX Radeon RX580 8gb

Motherboard - ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

RAM - Patriot Viper 4 DIMM Kit 16GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.