Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте във нас си имам 1 стар модел на самсунг с2  който и до ден днешен си работи перфектно със двуядрен процесор 1 гб рам работи доста гладко за годините си и въпросът ми е следния  

Наскоро прочетох че за този модел GT-I9100 има къстом ром lineage 15  8.1 Oreo и въпросът ми е следния има ли смъсъл да премахна оригиналния Стоков Ром 4.1.2 JellyBean и да сложа 8.1 Oreo защото доста от приложенията от Google Play изискват андройд 5.1 и на горе или да си го оставя така както и да е 

П.С телефона си работи но просто 1 седмица съм във нас и рекох да опитам да видим дали ще успеем просто ей така .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нещо като работи не се пипа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете го със стандартния му софтуер. Преди да се пусне нова ОС за дадено устройство, производителят прави доработки, с които адаптира и оптимизира ОС към конкретния хардуер. Твърде възможно е с Андроид 8.1 телефонът да не работи добре. Даже най-бюджетните устройства, като Nokia 2 превъзхождат, като производителност този древен Samsung, а те дори не са с пълноценен Андроид 8.1, те ползват облекчена версия Android 8.1 Oreo (Go edition) предназначени за устройства с по-слаб хардуер. 

Най-добре го пазете като резервна звънилка. И да успеете да инсталирате успешно по-съвременен Андроид, този хардуер е толко слаб, че ползването му ще си е чиста мъка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Soviet Soldier написа:

Оставете го със стандартния му софтуер. Преди да се пусне нова ОС за дадено устройство, производителят прави доработки, с които адаптира и оптимизира ОС към конкретния хардуер. Твърде възможно е с Андроид 8.1 телефонът да не работи добре. Даже най-бюджетните устройства, като Nokia 2 превъзхождат, като производителност този древен Samsung, а те дори не са с пълноценен Андроид 8.1, те ползват облекчена версия Android 8.1 Oreo (Go edition) предназначени за устройства с по-слаб хардуер. 

Най-добре го пазете като резервна звънилка. И да успеете да инсталирате успешно по-съвременен Андроид, този хардуер е толко слаб, че ползването му ще си е чиста мъка. 

Като моя случай! Преди около година  си купих Хуавей меит 10 лайт. Преди него бях точно на Самсунг 2 от "незапомнени "времена:) Стана така , че въпреки , че телефонът Хуавей беше в калъф ,ключовете ми в чантата пукнаха стъклото на камерата/то не е защитено от калъфа/ , но телефонът си снимаше добре. Наскоро при ъпдеит ,може би прекъсване на Нета Хуавея се бъгна и блокира на логото си. Дадох го на сервиз  ,но от там ми отказаха гаранцията ,като написаха в протокола , че вседствие удър съм повредил и основната платка . Оценяват ремонта ми да 448 лв.Безумие!:ohmy:Сега се мъча сам да се справя и може би ще успея,но  иска четене и гледане на клипове., мисля  че те не могат да преодолеят защитата му на фигура ит.н. Експериментирам. До тогава ще бъда на "железния" Самсунг 2. Пада му бързо батерията но аз използвам и външна батерия.Разбира се от тук нататък НИКОГА продуктите на Хуавей и Хонор,чета по руски форуми и се оказа че те имат безкрайно много и най-различни проблеми, ужасно много!:ohmy:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S2 се държи доста прилично с по-високи версии на андроид. Наистина има леко забавяне/замисляне но като цяло се справя добре. И аз си имам един такъв резервен в чекмеджето. пробвал съм го с 5 и 6 версия, предполагам с по-високи даже може да е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Като моя случай! Преди около година  си купих Хуавей меит 10 лайт. Преди него бях точно на Самсунг 2 от "незапомнени "времена:) Стана така , че въпреки , че телефонът Хуавей беше в калъф ,ключовете ми в чантата пукнаха стъклото на камерата/то не е защитено от калъфа/ , но телефонът си снимаше добре. Наскоро при ъпдеит ,може би прекъсване на Нета Хуавея се бъгна и блокира на логото си. Дадох го на сервиз  ,но от там ми отказаха гаранцията ,като написаха в протокола , че вседствие удър съм повредил и основната платка . Оценяват ремонта ми да 448 лв.Безумие!:ohmy:Сега се мъча сам да се справя и може би ще успея,но  иска четене и гледане на клипове., мисля  че те не могат да преодолеят защитата му на фигура ит.н. Експериментирам. До тогава ще бъда на "железния" Самсунг 2. Пада му бързо батерията но аз използвам и външна батерия.Разбира се от тук нататък НИКОГА продуктите на Хуавей и Хонор,чета по руски форуми и се оказа че те имат безкрайно много и най-различни проблеми, ужасно много!:ohmy:

Все пак това е един от смартфоните донесли лидерското място по продажби на Samsung. За жалост от към софтуерна поддръжка нещата при Samsung не са розови. S2 ако не се лъжа излиза 2011г. а получава последната си официална актуализация през 2012 до Андроид Jelly Bean. Разбира се някои хора сами си ги актуализират, но да поставиш нова и неоптимизирана от производителя ОС на дадения хардуер, може да доведе до доста неудобства. Докато при Apple обичайно телефоните се актуализират 4-5 ,а може и повече години. Приятелката ми ползва Iphone 6 от 2014 година и все още получава последните софтуерни актуализации. В момента е с последния IOS-12 или иначе казано, Apple го поддържат софтуерно вече 4-та година. Не са никак много андроид телефоните, които могат да се похвалят със същото. Nokia в момента гарантира не по-малко от 2 години софтуерна поддръжка на устройствата си, но вероятно ще е и повече. Финландците обявиха, че дори най-старите и слабите хардуерно модели Nokia 3 ще получат Android 9, собствениците, дори на бюджетните нокии ще са с последна версия софтуер в продължение на 3 години 2017-2019, пък кой знае, може и повече. Софтуера е сред основните фактори, от които зависи, колко дълго ще живее дадения телефон, а софтуерната поддръжка е олицетворение на уважението от страна на дадения производител към клиента. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги обновяванията означават подобрение на работата, в повечето случаи са по-тежки и устройствата започват да работят по-бавно, особено ако са с по-слаб хардуер от новите модели. А относно нагризаните ябълки - там хардуера и софтуера си е техен и могат да си пускат каквито обновявания и колкото решат, докато android е open source система, имат няколко техни модела устройства, а всичките останали десетки марки и стотици модели са с различен хардуер и на различни производители, от тях зависи какво ще се обновява и какво не, няма как google да им поддържат устройствата.

@Петър Чакъров изтегли си официалния фирмуер за твоя модел, след това тествай с различни правени. Ако някой ти допадне - ползвай си го, ако не - винаги можеш да си върнеш официалния, поне при samsung е лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих му сложил едно Ubuntu Touch . Гледах за този модел може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Soviet Soldier написа:

Сигурен ли си че е чиста мъка ?? със сърца на ръка мога да кажа че този телефон въпреки годините си превъзхожда 70% от китайските ментета на пазара хем със батерия хем бързина да не говорим за по хубав ярък дисплей със по топли цветове апък за камерата да не говоря защото е Уникална !!!

преди 11 часа, Raze написа:

Не винаги обновяванията означават подобрение на работата, в повечето случаи са по-тежки и устройствата започват да работят по-бавно, особено ако са с по-слаб хардуер от новите модели. А относно нагризаните ябълки - там хардуера и софтуера си е техен и могат да си пускат каквито обновявания и колкото решат, докато android е open source система, имат няколко техни модела устройства, а всичките останали десетки марки и стотици модели са с различен хардуер и на различни производители, от тях зависи какво ще се обновява и какво не, няма как google да им поддържат устройствата.

@Петър Чакъров изтегли си официалния фирмуер за твоя модел, след това тествай с различни правени. Ако някой ти допадне - ползвай си го, ако не - винаги можеш да си върнеш официалния, поне при samsung е лесно.

Точно това направих  имам изтеглен Стоков ром цял ден тествах къстом ромове и като го затухля веднага качвам стоковия и пак продължавам и днес качихме Къстом ром 8.1 и телефона просто не ми го побира акъла че със тази версия си работи по добре и от стоковия и батерията издържа повече просто не ми го побира акъла телефон от 2011 да се държи толкова добре шапка свалям на САМСУНГ  лесни за флашване лесни за работа качествена изработка и най много ми харесва дисплеят със топли цветове и камерата е доста добра китайците продават телефони със 2 камери 12 пикселови и пак този модел ги убива просто евала им казвам 

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.