Премини към съдържанието
Staseka7777

Много високо кръвно на млад човек ::. Какво да правя ?

Препоръчан отговор

Здравейте ! На 18 години съм. 1,74 висок, 90кг.

В момента карам много стресов период. Цялото лято беше кошмар, нямаше един спокоен ден. Баща ми беше почнал да ме съди.

От ученик, който поддържа 120/80, понякога 130/85 или 130/90, почнах да поддържам 140/95, 140/100. Така, мина лятото. Пак простотии, баща ми почна да вика полиция, да ме обвинява, че съм бил агресивен спрямо него,  измисля глупости. Оплакваше се, че съм искал да го трепя, което са абсолютни глупости и ме плашеше, че ще ме изгони, правеше даже циркове и пред комшиите.

Не ми издържаха нервите, дърпаше ме за блузата към вратата, да ме изгони, ударих му един шамар. Той хвана от кухнята една чаша и ме изтряска с нея по челото и ми вика "как може да посягаш на баща си", след което се обади на 112, че съм буйствал и съм бил агресивен. Няколко пъти така звъня, разправя глупости на полицаите, завърта им главите. За малко да ме изкарат психично болен с неговите сигнали.

Сега под усмивка ми вика че имал записки негови, кога съм го бил удрял и кога съм му викал /което не е така/, за да можел да докаже домашно насилие.

След тия полиции ми вика "видя ли мойто момче, никой не ти вярва"

Сега в момента, след всичките тия простотии преди 1 месец забелязвах, че кръвното ми на покой е 140/80. При личната го мери 150/110. Сега вече редовно си поддържам 160/100, 170/120 когато и да го меря.

Почнах да пия валсакор. С 160mg, което е доста голяма доза го докарах до 140/110. Пак е по-добре, но нещо не е в реда си.

Най-лошото е че ми е добре и не се чувствам зле. Майка ми категорично не го вярваше това нещо с такова кръвно. Един път почна да го мери тя. 10 пъти помпеше отново тоя апарат и слушаше, лицето и пребледня, сваля слушалката и вика - 160/110 ти е, много ти е, майко. Но аз се чувствам добре.

Почнах да пия Монозид, който е и диуретик, сваля и долната и горната граница. Еми 1 път го пробвах и в покой, докато седях на компютъра, получих сърцебиене.

Аз бях човек, който редовно бягаше. Сега пак се опитвам, но забелязвам, че като измина 1км и получавам сърцебиене. Опитвам се да не му обръщам внимание, ама става много гадно и в крайна сметка спирам. А преди не беше така, бях много по-производителен.

Не знам какво се случва с мене. Очаквам някакво по-професионално мнение.

Много ми е зле и дори на сегашен план баща ми ме заплашва и чувствам че целият ми живот се срива, нямам пари, нямам нищо, не мога да се успокоя. Тези дни се наложи след караници аз да викам полиция, защото не се издържаше. Полицията от своя страна не прави нищо.

Кръвното ми е последният проблем в момента, но чат-пат го меря и под 170 горна граница рядко го виждам. И това ме притеснява и ми е едно на ум, не мога да го пренебрегвам, не знам за какво да мисля.

Казвам Ви го, едвам издържам. В момента пиша от компютъра ми на втория етаж, който и него го проверява, взима ми вещите даже, преровя ми нещата и не ми ги връща. Не знам кое къде да си крия, взел е ключовете от бравите. В момента съм му сложил парола.

Мисля да пиша сигнал до МВР, до социално подпомагане и да пускам жалба към районния, но все още се замислям защото ми е баща. Но той върви против мене и себе си.

Препоръчайте ми някакво силно, и ако може много силно хапче за кръвно което да ме оправи поне временно.  Не мога да си сменя средата и обстоятелствата сега.

Пиша го за да разберете какво е. Трябва ми спешна помощ, защото и това с кръвното не е хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върви на лекар да ти изпише хапче.Прясното мляко смъквало кръвното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, сигнал до МВР, до социално подпомагане и жалба до районен съд ще бъде бавна и дълга процедура. Не си споменал семейното положение на родителите си - ако са разведени, то отиди при майка си да живееш. А ако са заедно, то в такъв случай тя как приема подобно подение? Преди да правиш, каквото и да било, съветвам те да отидеш при приятел/роднина, за да си на спокойствие и след това, ако желаеш започвай дългите процедури.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойствие ти трябва и промяна на средата. Хапчетата са временно решение и то неефективно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само лекар - кардиолог има право да ти предписва лекарства !

колкото до положението ти - разбери какво наистина искаш и действай !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление си над 18 и вече си пълнолетен. Дотогава си дете и една камара институции те защитават. За медицинските проблеми си знаеш - личния лекар. Я си провери и кръвната захар. Че от нерви да не направиш и диабет. Може и да посвалиш 10 - 15 кг.

В другите страни след тази възраст обикновено живеят отделно от родителите си.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи на лични лекар, той ще реши какво да те прави. Тука да питаш за здравословни проблеми е малоумно. Изперкала работа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като тийн като не се разбирах с баща ми напуснах бащиния апартамент и излязох на квартира.
Наскоро имах и една бивша къде ми тровеше живота с ежедневни простотии и ѝ издействах една заповед за ограничение да ме приближава, говори или пише и така.
Много късно разбрах че от спокойствието е много важно за здравето ама малко късно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

валсакор не беше ли онова лекарство което било раково >....

https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/07/06/veroiaten-kancerogen-blokirat-lekarstva-za-kryvno-i-syrce.381473

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чай от коприва много помага при високо кръвно,но най-важно е да не се нервираш за щяло и за нещяло/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си " Хлофадон" , продава се свободно и е безвредно. Има също деуретичен ефект (изпикаваш излишната вода). Можеш да започнеш от половин хапче и виж какво ще стане. Не позволявай кръвното да стои високо, това е силен рисков фактор. Но най-важно е да премахнеш дразнителите , които са причина. По какъвто и да е начин. И килограмите ти за ръста са май доста-добре е да поотслабнеш. Трябва ти една тотална преоценка на начина на живот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с чесън

иначе вярно е около 20 кила над нормата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай в залата за фитнес да го нормализираш. Аз още на 12 години имах кръвно 180 на 15 и не ме пусна фелдшера да плувам на едно първенство. После на 20 имах 220 на 15 и ми се повдигаше от парфюми. Обаче почнах да тренирам редовно и всичко се нормализира. Спокойно и с високо кръвно се живее, само трябва повече движение, особено ако си млад, а не вече отвъд алкохолния период. Вдигаш щанги и ще се оправиш. Спри допинга, марихуаната...абе саските спри и ще видиш голям напредък :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се абстрахираме от семейния упадък. Все пак не правим ЛИС на Гераците.

Месо ядеш ли? Защото дотук изброи неща, които са типични за месоядците. Или хора, които прекаляват с месо и обработваемите меса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кръвното, трябва да поотслабнеш, да водиш по-здравословен начин на живот, и да се консултираш с доктор задължително.
За да живееш нормално първо си изяснете в теб или баща ти е проблема  след това да го решите, без причина нищо не се случва, убеден съм че и ти и той имате вина за случващото се.
Щом сте почнали да се маризите няма да я докарате далеч тази работа, вземете си изяснете нещата докато е това възможно!
Ако се употребява дрога или алкохол е добре да се спре и на трезва глава да се разберете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кръвното майка ми е казвала, че кисело мляко с канела помагало. Може да греша, но преди да почнеш да тренираш е хубаво да нормализираш кръвното, да не си докараш пък някой инфаркт на тази крехка възраст. И без това случаите на ифраркт при младите се увеличават и възрастовата граница пада. Ако все пак си решил да отслабваш, пробвай с диета на първо време, докато ти се нормализира кръвното. Все пак от глад кръвното налягане пада, не се увеличава. По-малко рисково е от интензивните тренировки в твоята ситуация.

Относно ситуацията с баща ти е най-добре първо да поговориш с психолог. Ако нямате такъв в училище, помоли майка ти да ти помогне със необходимите финансови средства за посещение при такъв и ако може да убеди баща ти също да поговори с него. Съмнявам се баща ти да послуша теб, затова е необходимо майка ти да се опита да го убеди.

Междувременно почни да си търсиш работа. Знам че е трудно докато си ученик, но колкото по-рано спреш да бъдеш зависим финансово от родителите си, толкова по-добре за теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чесън, мн чесън, и баща ти няма да иска да говорите, плюс това смъква кръвното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. След като не се разбираш с родителите си просто се махни от там. Щом се е стигнало до побоища, караници, полиция нещата няма да се оправят.

2. Не пий хапчета просто така. Отиди не лекар, макар че каквото и да ти изпише няма как да ти помогне. Ти си кълбо от нерви. Напрежението и стреса са големи.

3. При никакъв случай не ходи във фитнеса или не спортувай с такова кръвно. Смъртта ти е сигурна.

Живота е в твоите ръце и ти решаваш какво ще правиш с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за колко човека си чувал, къде са се гътнали на 18 години от високо кръвно по време на спортни занимания?

Нищо му няма, че да пие хапчета - с тези хапчета даже по- скоро ще си наруши кръвното. Сега организма му е млад и не високото кръвно му е приоритетния проблем. Щом се е стигнало до такива ситуации, то вече няма за къде и за кога да отлага - решението, което трябва да вземе е ясно, а сетне ще му се нормализира и кръвното без никакви хапчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.