Премини към съдържанието
Shreek

Проблем с монитора, с източника на сигнала или с настройките?

Препоръчан отговор

ТОВА е монитора, който си избрах. Употребяван. Произведен 2014-та година, но годините му не ме притесняват. Монитора, който ползвах в София беше на подобна възраст и се държеше перфектно.

Като визия нещата изглеждат добре. Равномерна осветеност на екрана при едноцветен фон. Flicker free. Пред монитора съм от няколко часа вече и нямам напрягане в очите, както съм имал от някои монитори за подобно време.

Не зная дали има проблем с монитора, с лаптопа, към който е включен, с кабела между монитора и лаптопа (DP-HDMI) или нещо по настройките. Не зная дали изобщо имам проблем, но след като го свързах, минах ТЕЗИ тестове забелязах следното: 

- При вертикално скролиране имам раздвояване и разтрояване на редовете. Направих клип с телефона и подбрах кадри, на които се вижда. Ще опитам да ги прикача.

- Хоризонтално движещите се правоъгълници на теста имаха сива "опашка" след себе си. При 480 пиксела в секунда лентата с различен цвят след тях беше около 10 пиксела.

Тези тестове ги правя на максимална резолюция на монитора, 1920х1200, източника на сигнала е лаптоп HP Elitebook 8470p, операционната система, ако има значение, е 7-ца Ultimate, процесора е I5-3230M и лаптопа "твърди", че е с Intel HD Graphics 4000.

Да добавя - изгледах Аватар, Full HD версия. Или поне по-голямата част от филма. Образа навсякъде беше без забелележка. Като изключим сцените с пушеци и прах, образа беше кристален и не съм забелязал нищо, което да ме притесни от гледна точка на купуване на нов монитор.

mon 1.jpg

mon 2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш ли кабел без преобразуване на сигнала с него да го вържеш? Повечето кабели / адаптери DP към HDMI са китайски боклуци и може от него да е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислих за това но нямам кабел. Монитора има всички входове, но лаптопа има само VGA и DP. VGA кабел тук нямам. Имам HDMI-HDMI кабел но е невъзможно да го пробвам без съответния видео изход.

Дали да не поръчам един кабел DP-DP от Ebay? Тук цените в магазините са направо кошмарни. Неща от Ebay идват на поне пет пъти по-ниска цена. Докато дойде компютъра ще дойде и кабела.

Не познавам и никой наоколо, да пробвам монитора на друг компютър с по-сериозна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.