Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lpa

България ще бъде най-бедният член на ЕС години наред

Препоръчан отговор

"Файненшъл таймс": България ще бъде най-бедният член на ЕС години наред

Едногодишно закъснение с приемането на страната в съюза може да породи дълбоки политически затруднения и объркване, смята изданието

"България се мъчи да спази крайния срок на ЕС" е озаглавена уводната статия в специална притурка на британския всекидневник "Файненшъл таймс".

На четири страници кореспондентите на вестника в София Керин Хоуп и Теодор Троев публикуват общо 9 статии, засягащи икономиката, банковото дело, корупцията, туризма, ромите, имотите и енергетиката.

Авторите посочват, че пътят на България към Европа е по-дълъг и с повече препятствия отколкото на страните членки от Централна Европа.

Керин Хоуп и Теодор Троев отчитат и някои успехи по този път, но отбелязват, че колкото повече България се е приближавала към Западна Европа, толкова повече са се разкривали тъмните й страни.

"Неуспехът на политическите лидери да смажат незаконната дейност на сенчестите бизнес-групировки, често свързвани с бивши членове на тайните служби от комунистическата ера, създаде репутация на България като място, където видни депутати и техни приятели могат да нарушават правилата безнаказано.

В същото време престъпни групировки, правещи пари от трафик на хора, цигари, наркотици и оръжия из целите Балкани, изпраха постъпленията чрез легитимния бизнес: като се започне от застрахователни компании и черноморски хотели и се стигне до футболни клубове и магазини за луксозни стоки", пише "Файненшъл таймс".

http://news.netinfo.bg/

На реформата в полицията и правосъдието ще е нужно време да стане ефективна, независимо колко голям натиск се оказва от Брюксел. Докато базираните в София банкери и инвеститори са съгласни, че бизнес-климатът се подобрява, сделките с участието на правителството продължават да са несигурни, смятат авторите на материала.

"Едногодишно закъснение с приемането на България може да породи дълбоки политически затруднения и объркване, но в дългосрочен план това едва ли има голямо значение.

Гражданите на ЕС вече прегърнаха България, като британци и ирландци са начело в треската за купуване на втори домове по Черноморието и селата.

С доход на глава от населението малко над 30% от средния за ЕС и по-нисък от този на Румъния, България вероятно ще бъде най-бедния член години напред", заключава "Файненшъл таймс".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам чувството, че винаги ще сме така. Едва ли ще настигнем другите държави като влезем в ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две думи се сме умрели...

Според мен като влезем в европейския съюз за обикновени хора като нас ще стане още по-трудно и по-лошо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Докато базираните в София банкери и инвеститори са съгласни, че бизнес-климатът се подобрява,
Мда. Бизнес-климатът се подобрява...

Гражданите на ЕС вече прегърнаха България, като британци и ирландци са начело в треската за купуване на втори домове по Черноморието и селата.

Защо вече цяла година никой не вдига цените на земята за чужденци? Пък тогава да видим как ще си купят къща за една заплата. Не съм против това чужденци да купуват земя, но защо трябва да я продаваме евтино? А и не само.

На четири страници кореспондентите на вестника в София Керин Хоуп и Теодор Троев публикуват общо 9 статии, засягащи икономиката, банковото дело, корупцията, туризма, ромите, имотите и енергетиката.

И какво още да направим за ромите? Та ние станахме такива в собствената ни държава. Те са къде къде по-привилигеровани от нас: Дават им кредити без да ги търсят; не плащат ток, вода, отопление; жилища им строят; цял живот са на помощи (ние им ги плащаме). Ехх как искам да съм циганин...

Редактирано от liubo11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро да сте били в Румъния ?Айде не ми говорете глупости.Имайте малко самочувствие.Може и да сме най-бедни,но всичко това ще се промени доста скоро,само трябва да си повярваме.А онея в ЕС не се гледат какви кухи цедки са

Редактирано от nk_razor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може и да сме най-бедни,но всичко това ще се промени доста скоро,само трябва да си повярваме

На кое да повярваме бе пич ???

Не е тайна че българите с работа неможеш да ги уплашиш,НООО когато има бездарници в парламента,за които приоритет No1 е да си напълни гушата,нали се сещаш че това е за моя и за твоя сметка.

Помниш ли колко хора неможеха да си плащатат парното заради големите сметки а ??

Е нали си гледал новините за шефа на топлофикация(който сега го разследват),тоя дето е с милионите в сметките в международните банки.От каде мислиш че са а ??

И дето му продават стола ,който правел масажи и струвал 10к,от офиса на търг.

Нали не си мислиш че ония в парламента са по-различни от тоя а ???

На кое да вярвам сега ми кажи.

Ще се оправиме ама ние няма дожовееме да го видиме тва е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От такива мърляви политици ми е дошло до гуша - понякога ми се е искало да отпраша от тук и да не се върна никога. Поне за сега не съм го направил, но незнам докога ще устискам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само така междудругото да попитам да не би тия в парламента да ги избира комшията ви, а не вие? Докато продължаваме да сме вечно недоволни и да следват смяна след смяна и то от ненормална, по-ненормална все ще е така. Единствената смяна, която се оказа не толкова неразумна, колкото ми изглеждаше беше на СДС с НДСВ - и заради тези 8 години управление се доближихме въобще до ЕС, па дори и като най-бедния член.Ако не беше излагацията на Виденов щяхме още тогава да започнем да затваряме глави и сега да сме вече забравили, че сме били кандидати. Но кво им пука на гласоподавателите за тези глобални неща, важното е, че джоба не им се пълни сам - дай да сменяме - цар, Бойко Борисов, Сидеров, извънземно, ако кацне тука - него ще изберем, сама и само да не дадем шанс на едно що-годе успешо правителство, но ние винаги сме вярвали в чудеса, затова ще продължим да бъдем най-бедните, докато мислим по този ограничен начин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само така междудругото да попитам да не би тия в парламента да ги избира комшията ви, а не вие? Докато продължаваме да сме вечно недоволни и да следват смяна след смяна и то от ненормална, по-ненормална все ще е така. Единствената смяна, която се оказа не толкова неразумна, колкото ми изглеждаше беше на СДС с НДСВ - и заради тези 8 години управление се доближихме въобще до ЕС, па дори и като най-бедния член.Ако не беше излагацията на Виденов щяхме още тогава да започнем да затваряме глави и сега да сме вече забравили, че сме били кандидати. Но кво им пука на гласоподавателите за тези глобални неща, важното е, че джоба не им се пълни сам - дай да сменяме - цар, Бойко Борисов, Сидеров, извънземно, ако кацне тука - него ще изберем, сама и само да не дадем шанс на едно що-годе успешо правителство, но ние винаги сме вярвали в чудеса, затова ще продължим да бъдем най-бедните, докато мислим по този ограничен начин!

Съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не ми се иска да почвам да пиша тука, защото да спорим за политика е все едно да убеждаваме англичаните да приемат еврото, но не устоях :P

Кажи ми arti, от кое и защо да сме доволни? Публична тайна е че тези в парламента са там за собствена изгода и пералнята за пари е на макс. Да ние ги избираме, но имаме ли избор? Всъщност ние избираме на кои да напълним банковите сметки! Че българинът чака джобът му да се напълни сам, донякаде е така, но постепенно нещата се променят. Покрепям мнението ти за това доближаване на ЕС и усилията (незнам дали бих могъл да ги наричам така) на тогавашното и сегашното правителства за присъединяването ни към ЕС. Накоро четох една статия, че сме първенци по наушения при усвояването на средства от евросъюза и е очевидно желанието и усилията на правителството (освен поради "амбицията им да повишат жизненото развнище на българския народ") ни за това дългочакано присъединяване. Ще има още много средства от ЕС, но се надявам да има и по-строг контрол при разпределянето и използваето им, за да не могат да изкрадат всичко. Но въпреки това за пореден път трябва да изберем по-малкото зло, а не най-доброто sad.gif

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но въпреки това за пореден път трябва да изберем по-малкото зло, а не най-доброто sad.gif

Този път няма да е спор, нямаме различия тук biggrin.gif , просто трябва да се примириш с този прекрасен извод, който си написал накрая. Ако се научим да повтаряме най-малкото зло, то вече ще е нахранено и ще започне да мисли повече за България. Това е единствената правилна логика в нашия случай. Ако се самозабравят, най-лесния начин е просто да станем и да ги свалим. Но не мисля, че когато на една сила е гласувано повторно доверие, тя ще иска да го изгуби, просто защото вече ще е сита и няма да иска да се налапа, пък каквото стане, както става с тези, с които пробваме постоянно. Благодарна съм единствено за това, че поне НДСВ не ни върнаха отново в началото, както стана преди 2000-та година. Когато една партия ни води в правилната посока и няма критики отвън, това означава, че трябва да се стегнем и че ни остава още много малко. Колкото по-добре ни кара да се чувстваме една партия на мига, толкова по-лошо е това в общ план, просто това е неизбежно за прехода, съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този път няма да е спор, нямаме различия тук biggrin.gif , просто трябва да се примириш с този прекрасен извод, който си написал накрая. Ако се научим да повтаряме най-малкото зло, то вече ще е нахранено и ще започне да мисли повече за България. Това е единствената правилна логика в нашия случай. Ако се самозабравят, най-лесния начин е просто да станем и да ги свалим. Но не мисля, че когато на една сила е гласувано повторно доверие, тя ще иска да го изгуби, просто защото вече ще е сита и няма да иска да се налапа, пък каквото стане, както става с тези, с които пробваме постоянно. Благодарна съм единствено за това, че поне НДСВ не ни върнаха отново в началото, както стана преди 2000-та година. Когато една партия ни води в правилната посока и няма критики отвън, това означава, че трябва да се стегнем и че ни остава още много малко. Колкото по-добре ни кара да се чувстваме една партия на мига, толкова по-лошо е това в общ план, просто това е неизбежно за прехода, съжалявам.

Не,не съм съгласен-нещо може да ни изглежда зло в момента,но в дългосрочен план да е добро за България,особенно щом се отнася до управлението ни.

Ние можем да си спорим по цял ден и по цяла нощ,но не знаем всички факти,които допринацят до вземането на едно или друго решение на правителството.Никоя партия вече не може да върне "в началото",просто защото вече не можем да кажем кое е "началото"........

10-ти ноември?;управлението на Луканов?;сриването на "пирамидите" и кризата при Жан Виденов?;или още по-отдавна:с постановление 35 и разрешаването на частен бизнес през 80-те години?......

Аз лично не мога да сложа една черта и да кажа:Ето тук е Началото на нова България!От тук започва прехода.......

Така че,каквото и да прави управляващата партия няма как да се върнем назад-та нали и самият Тодор Живков е мъртъв.....Не можем да изпием отново изпитата чаша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има логика в думите ти и дано си права. Времето ще покаже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България винаги е била слаба в политиката така че това е напълно нормално, а и какво от това че ще сме най-бедните членки бедни небедни пак ще сме там laugh.gif

Да му мислят европейците laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля,че докато виден,и емблематичен политик,не попадне в затвора,ще е така !

За жалост,няма такива индикаций !

Буфери,като този от Топлофикация-София,не устройват никого !

Имена няма да изреждам,защото няма доказателства,за пред съда,но са доста пъстри и разноцветни като цвят !

Всъщност си мисля,че тук,каквито и цветове да се разбъркат,все на червено бият ! sad.gif

Хак ми е-така гласувах и аз ! :cupid:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
България винаги е била слаба в политиката така че това е напълно нормално, а и какво от това че ще сме най-бедните членки бедни небедни пак ще сме там laugh.gif

Да му мислят европейците laugh.gif

Напомняш ми една тема по история, в която беше написано нещо звучащо така:

"България никога не е губила битка на бойното поле, а само на политическото. Винаги сме имали велики воини и слаби политици"

:cupid:

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментарите ми напомня малко на една велика българска мисъл:"Всички са маскари".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене може да сме наи бедните за около 10 години наи много но после доста бързо ще влезем в релсите.Каша в правителството може да има но няма да е толкова голяма.Мога да дам пример с държава като Испания.Значи Испания е била 2 пъти по бедна от България когато е влязла в ЕС и плус това е била оправлявана от Диктатор до скоро време(говоря за тогава)Но тези хора за 10 години са се равили така че столицата е един от наи големите градове ж Европа и незнам ама маи 2рото по големина летище в Европа.Така че да не се отчаиваме имаме големи шансове да се оправим.Поне аз така си мисля де(лично мнение)Плус това тяхната политическа система е доста по опростена от нашата, може би в това ни е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...