Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си взема нов лаптоп, който ще се ползва да си върша работата на него (основно в браузър) и вкъщи нещо филми, сърфиране в нета, някоя игра също като CS:GO да може да му тръгне поне, не искам да е баш геймърски, но да не е и някой с вградена видеокарта. Бюджета ми е някъде около 900 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Лаптоп-ACER-ASPIRE-5-A515-51G-34KW-BK/p/518246

Аз засега съм набелязал този, какво ще кажете за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MX150 освен че е по-икономична осигурява около 35 до 45% по-високи средни кадри от GT 940MX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Rozoveca написа:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Лаптоп-ACER-ASPIRE-5-A515-51G-34KW-BK/p/518246

Аз засега съм набелязал този, какво ще кажете за него?

Ще кажеме че си е ИЗПЯЛ песента... Слаб процесор/старо поколение, и слабо видео -пак старо поколение...

Ако ще е тоя лаптоп, поне го търси в следния вариант(ако бюджета позволи)

Acer Aspire 5 A515-51G-53V6

Intel Core i5-8250U 1.60 GHz, 15.6", 1920 x 1080, 8 GB RAM, 256 GB SSD, NVIDIA GeForce MX150

Тази конфигурация е една от най-продаваните в този сегмент!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дай линк с цена, де :) . Защото аз такава конфигурация не намирам да се продава в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Е дай линк с цена, де :) . Защото аз такава конфигурация не намирам да се продава в България.

Ето линк:

Acer Aspire 5

Другия алтернативен с почти същите характеристики е този :

Lenovo IdeaPad 330

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата линка не са конфигурацията, която си предложил в предния пост. Там си написал 15.6" екран, 256 GB SSD. А после показваш модели с по 1TB HDD. Аз поразгледах, и видях, че моделите със SSD са с 14" дисплеи. Така че, не знам колко е "най-продаваната конфигурация в този сегмент", след като не я виждам да се продава изобщо някъде!

Да не говорим, че бюджетът е до 900 лв. Ти ли ще му дадеш остатъка до 1100-1200?... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак за 849 аз по-добър лаптоп от този, който не показах не намирам. Косури все миже да има, ама покажете ми по-добър от този който съм показал аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RudeBoy написа:

И двата линка не са конфигурацията, която си предложил в предния пост. Там си написал 15.6" екран, 256 GB SSD. А после показваш модели с по 1TB HDD. Аз поразгледах, и видях, че моделите със SSD са с 14" дисплеи. Така че, не знам колко е "най-продаваната конфигурация в този сегмент", след като не я виждам да се продава изобщо някъде!

Да не говорим, че бюджетът е до 900 лв. Ти ли ще му дадеш остатъка до 1100-1200?... ;) 

Четеш четеш, и пак не виждаш... неслучайно съм написал цитирам "(ако бюджета позволи)" Сложи си очилата приятелю :cantbelieve:

Неслучайно защото цените на цитираните са други... по-ново поколение кофи лейк -по производително, и близо 2 пъти по-производителна видео карта(mx150) в някои игри и приложения.  Нека човека който избира прецени т.е. близо 2 пъти по производителен процесор и близо 2 пъти по-производителна видео карта... за 200лв отгоре, а не цената х2.

В единия случай чистиме(от склада) близо минимум 1.5-2 години модели излязли от склада, като сме им намалили леко цената, в другия случай предлагаме новите за 200лв отгоре, но с драстичен скок в перформънса.

преди 4 часа, Rozoveca написа:

И все пак за 849 аз по-добър лаптоп от този, който не показах не намирам. Косури все миже да има, ама покажете ми по-добър от този който съм показал аз.

За 29лв отгоре над бюджета от 900лв имаш Lenovo Ideapad 320 с mx150(GT1030), която е между 60 до 100 процента по производителна спрямо този за 849лв. Това което гледаш в Технополис е стар модел със стари поколения процесор и видео...

преди 1 час, RudeBoy написа:

От mx 150(GT1030), през mx 130(940mx ребрендирана), та стигнахме до дънцето mx110(920mx)...

Цитат:

"The Nvidia GeForce MX110 is an entry-level graphics card for laptops that was launched at the end of 2017. It is a renamed Geforce 920MX and based on the Maxwell GM108 chip with a reduced shader count of 256.  According to our sources the TDP of 5-12 Watt and the support for DDR3 and GDDR5 is also specified.

The performance is on par with the GeForce 920MX and depends on the used graphics memory. Therefore, demanding games from 2015 may not run at all fluently or only in lowest settings. Less demanding games, like The Sims 4, should be playable in medium to high settings."

Значи не съм спец в игрите, но сме  с единия крак в 2019... и от това което прочетох -ти го караш игри от 2015... да ги играе на ниски настройки, какво да кажем за по съвременни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, днес попаднах на това - https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-320-15ikb-81bg00t6bm-110385

Бая пара си е, ама мисля, че тоя е доста по силен от другия, а иначе и това също е вариант - https://ardes.bg/product/acer-aspire-5-a515-51g-53wd-nx-gvlex-001-120ssd-106361

леновото е само със ссд - 256 гб, а ейсъра има 128 ссд и 1 тб хдд. още се чудя много, защото са си доста парички поне за мен

Нека се изкаже някой компетентен моля. Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Rozoveca написа:

Добре, днес попаднах на това - https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-320-15ikb-81bg00t6bm-110385

Този и аз съм го харесал за мен, но във варианта с IPS екран - Lenovo IdeaPad 520. SSD може да му се добави по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от тези двата които показах ще е, но не знам кой..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Rozoveca написа:

Един от тези двата които показах ще е, но не знам кой..

Lenovo IdeaPad 320 e твоя лаптоп. Ейсъра не го ли виждаш че е по-старото  7-мо поколение интел с двуядрен процесор и преименована-рембрендирана видео карта mx130(940mx). Lenovo модела ти е с последно 8-мо поколения 4-ядрен процесор и видео-карта с последната -Паскал нвидиа архитектура mx150(GT1030)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля към него да се насоча, обаме тънкия момент е, че искам да го взема на вноски, обаче пък съм на 18 и дали ще ми го отпуснат по тоя начин? Понеже и трудов стаж нямам, бачкал съм и в момента бачкам, но без договор..как мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. В крайна сметка точно преди да поръчам леновото поръчах този - https://ardes.bg/product/acer-aspire-5-a515-51g-58fz-nx-gvmex-004-250ssd-106349 беше 999 на промоция, как ви се струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вече ти казах че 130 е доста по-зле от 150 а в случая и процесора изостава тоест лоша покупка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Rozoveca написа:

Здравейте отново. В крайна сметка точно преди да поръчам леновото поръчах този - https://ardes.bg/product/acer-aspire-5-a515-51g-58fz-nx-gvmex-004-250ssd-106349 беше 999 на промоция, как ви се струва?

Има ли вече значение, как ни се струва ;-). Да си го ползваш със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.