Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля помагайте какъв телефон да взема на майка ми до 400 лв твърдо. Гледам Самсунг J6, Nokia 6.1, Motorola one, Xiaomi mi A2, mi A2 lite, Redmi note 5, може да предложите и други модели.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Redmi note 5 ми звучи добре за парите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 6.1 Е отличен телефон, плюс това имат добре софтуерна поддръжка. Лично аз в този ценови диапазон бих заложил на Nokia. В момента съм с Nokia 5 и съм много доволен, както хардуерно, така и софтуерно. Има редовни актуализации, разни пакети за сигурност всеки месец, и скоро ще получи новия Андроид 9, нямам абсолютно никакви забележки. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Soldier, стига с тия Нокии, бе! Пълни боклуци са, стига се опитва да ги пробутваш. Имам близък приятел, продавач на GSM-и в Технополис, каза ми за нищо на света да не си купувам такъв. Скъсвали ги от рекламации. На колегата ми в офиса му дадоха служебен 2.1. Реве от него - микрофонът прекъсва, търсят го, а телефонът не звъни, само на дисплея излиза информация, че някой му се обажда, разговори прекъсват по средата ... 

Nokia не са вече това, което бяха едно време. Сега са обикновен китайски бранд, произвеждан в някакви заводи, и надписван с логото на финландците. И то от долнокачествените брандове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:

Soldier, стига с тия Нокии, бе! Пълни боклуци са, стига се опитва да ги пробутваш. Имам близък приятел, продавач на GSM-и в Технополис, каза ми за нищо на света да не си купувам такъв. Скъсвали ги от рекламации. На колегата ми в офиса му дадоха служебен 2.1. Реве от него - микрофонът прекъсва, търсят го, а телефонът не звъни, само на дисплея излиза информация, че някой му се обажда, разговори прекъсват по средата ... 

Nokia не са вече това, което бяха едно време. Сега са обикновен китайски бранд, произвеждан в някакви заводи, и надписван с логото на финландците. И то от долнокачествените брандове.

Виж, аз не съм търговец, че да "пробутвам", каквото и да е било. Просто ползвам от дълго време телефони на тази марка и съм доволен, за това и ги препоръчвам, и ако ми се наложи да взимам нов, отново ще е от този бранд. 

Колкото до производството им, да произвеждат се в Китай, заводите Фокскон, същите произвеждат и Iphone. Разработката е на финландската фирма HMD Global, чийто собственик е Jean-Francois Baril, който е бил вице президент на Nokia през най-силните ѝ години от 1999-та до 2007, до колкото си спомням. Иначе казано, сегашните телефони Nokia се разработват от същия екип, работил в компанията преди да попадне в ръцете на Microsoft. 

Колкото до рекламациите, по мои лични наблюдения фира най-често дават в моите познати апарати на Lenovo и Huawei ,Samsung, дали защото се правят некачествено или проста защото са разпространени и ми се набива на очи не знам. Имам много познати с Huawei p8 lite, един от моделите направили компанията това, което е и като качество на изработка на корпусите са много далеч от Nokia. Евтин и бързоизносващсе полимер, даже рамката дето имитира метал при този телефон е пластмасова. При Nokia дори в много по-бюджетни устройства се ползва алуминий. 
П.С. Има един канал много известен в You Tube, "JerryRigEverything" там проверяват телефоните, като качество на изработка и Nokia, дори най-бюджетните модели се оказват доста качествена изработка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi-тата с Android One имат добри параметри за цената си. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Soviet Soldier написа:

Nokia 6.1 Е отличен телефон, плюс това имат добре софтуерна поддръжка. Лично аз в този ценови диапазон бих заложил на Nokia. В момента съм с Nokia 5 и съм много доволен, както хардуерно, така и софтуерно. Има редовни актуализации, разни пакети за сигурност всеки месец, и скоро ще получи новия Андроид 9, нямам абсолютно никакви забележки. 

+1

Още един ползвател на Nokia 5 2017. Добро качество на изработка, софтуерно винаги актуален. :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung J7 2017 давам точка за него, но задължително със здрав кожен калъф, че екраните на Самсунг са доста солени за смяна. Ползвам Huawei P Smart също е добре,голям екран, добри снимки, лесен за ползване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм сега видях,че цената на p20 lite е паднала до 400 лв олкс, та и той е в играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, denko1 написа:

Хм сега видях,че цената на p20 lite е паднала до 400 лв олкс, та и той е в играта.

А на нея, кой ѝ е любимият бранд? По това може и да направите крайния избор. Дамите често не се интересуват от цифрите в характеристиките. Мой познат подари на жена си Huawei миналата година, от начало бе доволна, след това имаше проблеми, спираше да чете картата, та тя ми каза, че принципно харесва Sony, но никой не я е питал . . . иначе казано, не си харесва подаръка особено. 

Всеки човек си има разбирания, предпочитания и въз основа на тях направете избор. Питайте я, коя марка предпочита и ѝ вземете апарат по неин вкус в този ценови клас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А на нея, кой ѝ е любимият бранд? По това може и да направите крайния избор. Дамите често не се интересуват от цифрите в характеристиките. Мой познат подари на жена си Huawei миналата година, от начало бе доволна, след това имаше проблеми, спираше да чете картата, та тя ми каза, че принципно харесва Sony, но никой не я е питал . . . иначе казано, не си харесва подаръка особено. 

Всеки човек си има разбирания, предпочитания и въз основа на тях направете избор. Питайте я, коя марка предпочита и ѝ вземете апарат по неин вкус в този ценови клас. 
Тя има с4 мини Самсунг и си иска тази марка,но без да разбира нищо и без да подозира колко са развили телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, denko1 написа:

Тя има с4 мини Самсунг и си иска тази марка,но без да разбира нищо и без да подозира колко са развили телефоните.

Разбирам ви, но все пак тя ще си го ползва и е важно на нея да ѝ харесва. При Samsung като лидер на пазара цените са си завишени, нищо че в последно време продажбите им спадат. За тия пари при конкурентите могат да се намерят устройства с по-мощен хардуер за тия пари. 
Колкото до Huawei P20 Lite нов в бюджет до 400лв няма да намерите, те са по-скъпи. Lite версиите са много орязани във всяко едно отношение, като се почне от производителността, та се стигне до качество на корпусите, които пък дори при P20 pro не е никак високо. 
В ценови клас до 400лв и Sony Xperia XA1 не е лош. Дамите държат на хубавия дизайн и камера, пък при него са налични. Като минус, само батерията ми се струва слабовата, иначе е добър апарат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.