Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да си купя монитор и се колебая между : Viewsonic VX910 19" TFT и Iiyama 19" TFT Monitor E485S .

И двата са с DVI изход, но Iiyamata е с 20ms време за респонс, а Viewsonic с 12ms. Някой знае ли кой е по-добър за гледане на филми /DVD i Dvix/?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си един ГОЛЯМ телевизор за предпочитане 100Hz и ги гледай на него.

Ако държиш на това скъпо удоволствие за телевизия все тая, за игри може да се напънеш за по - бързото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вземи си един ГОЛЯМ телевизор за предпочитане 100Hz и ги гледай на него.

Ако държиш на това скъпо удоволствие за телевизия все тая, за игри може да се напънеш за по - бързото.

<{POST_SNAPBACK}>

Така е. По-добре да си вземе един телевизор и да си гледа филми на него, но все пак не можеш да сравниш качеството на монитора с телевизора. Но все пак тука не става въпрос за сравнение между двете.

sapov по-бързото чертане на точката естествено (както каза Филипов) ти е по-удобно за игри, за динамично сменяща се картина (ако искаш го интерпретирай и като по-удобен за динамични филми). Освен това обаче трябва да гледаш и яркостта на монитора, което е определящо и не на последно място гаранцията (при ТФТ мониторите тя се изразява в загуби на пиксели).

Дай ако искаш тук пълните характеристики и на двата монитора и ще видим какво е по-добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам филми и играя игри с CRT 19'' монитор, 100 Hz на 1024x768. Това решение е много по-евтино и почти толкова добро, колкото и TFT мониторите , според мен.

Все пак, обновяването на динамични сцени при CRT мониторите не е ли-по-добро от това при TFT? Питам, защото не съм запознат много добре с TFT технологията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy ,благодаря. Контраст 500:1 и 250:1 яркост. 3 години гаранция и пърите 100 дена смяна на монитора за един умрял пиксел-това ми предлагат и двата монитора/аз съм в Англия в момента/, и досега не е имало случай ,да не се спазват гаранционните договорености.Вече го купих- Viewsonic VX910 19" TFT. Благодаря на всички за изказаните мнения, бяха ми полезни във вземането на решението. Все пак ако не ми хареса мога да го върна до 14 дена....Благодаря на всички . ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все пак, обновяването на динамични сцени при CRT мониторите не е ли-по-добро от това при TFT? Питам, защото не съм запознат много добре с TFT технологията.

<{POST_SNAPBACK}>

Разлика има и то доста голяма и ти си се усетил за част от нея. Другата част също я споменах - яркостта. Също така зрителния ъгъл на TFT мониторите все още е малък, не е както при стандартните.

Лично според мен TFT мониторите са най-удачни за работа с офис приложения или по-общо в бизнеса, защото не изморяват очите. CRT мониторите все още са по-добри във всички други отношения, така че са удачни за домашна употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам 17" ТФТ монитор от 1 година вкъщи и съм много доволен от него. Модела е NEC MultiSync LCD 1760 NX. Времето за реакция на пикселите е 16ms. С движещите се обекти нямам проблеми. Е, цветовото предаване не е идеално, но се приближава. Мисля, че ТФТ са подходящи за хора, които прекарват повече време на компютъра (като мен) и които са склонни да не получат идеален цвят. Аз лично съм много доволен от моя монитор. Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Искам да ви помоля за помощ при избора на 17" ТФТ монитор. На него ще се работи главно офис приложения - MS Office (Word, Excel, Powerpoint, Frontpage), ще се рови много в интернет, а от време на време може да се джитка някоя игра или пък да се гледа някой филм. Реших да е ТФТ, защото ще трябва да стоя по много часове пред монитора и искам да си запазя очите.

Прочетох няколко от предишните теми по подобни въпроси, но там хората искат предимно да гледат филми, или пък търсят 19". За мен главното е да си запазя очите и здравето. В тази връзка си мисля, че ще ми трябва време за опресняване под 16мс, защото на повече чета, че се получава "замазване", което също изморява очите.

Аз съм в България и ще купувам монитор от тук. Ходих в Технополис да гледам на живо мониторите и да ви кажа нито един модел не ме впечатли.

Какво мислите вие? Какво бихте ми препоръчали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да ви помоля за помощ при избора на 17" ТФТ монитор. На него ще се работи главно офис приложения - MS Office (Word, Excel, Powerpoint, Frontpage), ще се рови много в интернет, а от време на време може да се джитка някоя игра или пък да се гледа някой филм. Реших да е ТФТ, защото ще трябва да стоя по много часове пред монитора и искам да си запазя очите.

Прочетох няколко от предишните теми по подобни въпроси, но там хората искат предимно да гледат филми, или пък търсят 19". За мен главното е да си запазя очите и здравето. В тази връзка си мисля, че ще ми трябва време за опресняване под 16мс, защото на повече чета, че се получава "замазване", което също изморява очите.

Аз съм в България и ще купувам монитор от тук. Ходих в Технополис да гледам на живо мониторите и да ви кажа нито един модел не ме впечатли.

Какво мислите вие? Какво бихте ми препоръчали?

<{POST_SNAPBACK}>

нещо на Самсунг - 172T или 173Р, скъпички са но са да бест:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК - за преместването, ама човекът тука се чуди за 19", пък аз търся 17" и то за различни цели. Но няма проблем стига някой да отговори :)

А какво мислите за мониторите Iiyama? Накой има ли такъв? Вие бихте ли препоръчали някому такъв монитор? Защото аз като гледам на хартия имат най-добро съотношение цена/качество, пък и PC World (американското, а не българското) доста ги хвалят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ОК - за преместването, ама човекът тука се чуди за 19", пък аз търся 17" и то за различни цели. Но няма проблем стига някой да отговори  :angry:

А какво мислите за мониторите Iiyama?  Накой има ли такъв? Вие бихте ли препоръчали някому такъв монитор? Защото аз като гледам на хартия имат най-добро съотношение цена/качество, пък и PC World (американското, а не българското) доста ги хвалят.

<{POST_SNAPBACK}>

iambbbbob виж мнението на stekyman от линка към темата по-долу, аз само ще започна с цитат от нея:

Цитат: "Когато обикновеният потребител говори за LCD монитор, без никакво съмнение най-споменаваният параметър е времето за реакция, измервано в милисекунди (ms). Това е жалко, защото най-смисленият въпрос следва да е “каква е използваната LCD технология?” Времето за реакция се експлоатира изключително хитро от много производители на LCD панели и монитори. Истина е обаче, че твърде малко хора разбират какво точно значат прословутите милисекунди. Времената за реакция, които четем в спецификациите днес, са дефинирани стриктно според ISO 13406-2. Уловката е, че дефиницията там важи единствено и само при преход от черно до бяло плюс обратно от бяло до черно. Когато преходите са между други нюанси, времето за реакция може да бъде пъти повече. Както знаем, всеки пиксел се състои от три събпиксела за всеки от RGB цветовете. При подвижно цветно изображение, трите събпиксела правят преходи между нюанси на сиво, независимо един от друг и реалното време за реакция е равно на най-бавния преход. Тогава? Нужен е параметър, който да отразява реалността. "

А ето и линка към темата

http://www.setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20001

Както пише в един сайт: "Във фирмата nVidia работят с монитори EIZO. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой знае ли кой е по-добър за гледане на филми /DVD i Dvix/?

Какво те притеснява? Черното няма да е достатъчно черно или на динамичните сцени да замазва? И двата ще те удоволетворят.Инaче EIZO в момента са с едни гърди напред пред сериозната конкуренция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, моля за помощ. Искам да си купя монитор TFT, но от много места чувам, че не ставали за игри, а това е основно занимание у нас. Ако не стават наистина, да не се охарчвам напразно. Моля за следното: първо, мнение стават ли или не; второ - препоръчайте ми марка, тип, и.т.н. Изобщо кое е най-доброто

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новият модел на Samsung 913N е с response time от 8ms и го прави много добър за игри, освен това е под 750лв вече, което за 19 инчов си е супер, смятам скоро да си го взема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
новият модел на Samsung 913N е с response time от 8ms и го прави много добър за игри, освен това е под 750лв вече, което за 19 инчов си е супер, смятам скоро да си го взема

<{POST_SNAPBACK}>

подкрепям това мнение ..Ето и по-подробни данни:

samsung sm-913n -цена 729лв

19" ТFТ LCD монитор

-активна матрица

-време за реакция 8ms

[email protected]

-0.294(H) pixel

-яркост 300 CD/M2

-kontrast 800:1

-ъгъл на виждане 170/170 H/V

мисля другата седмица да си го купя (конкурентната цена и добрите технически данни ме убедиха)... cool.gif

Редактирано от vsar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Някои може ли да ми каже какво точно значи Response Time 16 ms. Става дума за монитори LG TFT.

Може ли ако на другия монитор Response Time е 12 ms. това да се види или усети с просто око. Знаете ли нещо за това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване