Премини към съдържанието
Емил44

Как да възстановя информация, спешно!

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша от телефон. Моделът на лаптопа е lenovo G50 със уиндоус 8.1.   Вървеше си нормално, но изведнъж угасна и не искаше да зареди уиндоуса. Имах инсталиран уиндоус на флашка, сложих флашката и тръгна, показами всичката информация. Но, жалката истина беше че трябваше да преинсталирам локален диск С, за да ми зареди уиндоус, а останалата информация, снимки спомени и т. н.  бяха в локален диск D. Когато форматирах локален диск С, по някаква причина съм форматирал целия хард, и изгубих информацията от локален диск D. Много голяма грешка. Единствено ме интересува, как да въстановя информацията, много ми е спешно, там са ми всичките спомени, детство, семейство и т.н. целият ми живот е там,  ще умра без тази информация, другото не ме интересува. Още мога да отворя със уиндоуса от флашката, моля ви, дайте съвети! 

Не съм инсталирвал друга операционна система на лаптопа! Така след като след форматирането прекъснах инсталацията, сега мога да отворя уиндоус от флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те плаша ама нищо лично ти не може да направиш. Вземаш хард диска и отиваш в специализирана фирма. Там ще се опитат да възстановят каквото могат и се приготви за една солена цена. И друг път да знаеш, че детството не струва 70 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената не е проблем, стига да се възстанови всичко, цялата имформация е около 700 гб!  Само снимки клипове. Без филми и подобни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил44 написа:

Цената не е проблем, стига да се възстанови всичко, цялата имформация е около 700 гб!  Само снимки клипове. Без филми и подобни. 

Просто отиваш в специализирана фирма. Там ще могат да се опитат да спасят информация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://datarecovery.bg/какво-не-трябва-да-правим/
http://datarecovery.bg/какво-трябва-да-правим/
http://datarecovery.bg/цени/

преди 4 часа, Емил44 написа:

цялата имформация е около 700 гб

Приготви си хиляда лева примерно.
И се настрой да не се възстановят 100% от данните.
Ако само е форматиран дял D може да се извлекат безболезнено, но щом не си наясно какво точно си правил, не е много ясно. Всичко е в областа на гадаенето.
И друг път не се прави на експерт, дори и за едното преинсталиране!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм да я пише бегала работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е „бегала”, щото ти не си форматирал физически целия хард. Инфото на дял С, върху което е инсталиран новия Уиндоус е много трудно (и скъпо) възсрановимо, но … инфото от дял D си е там. Роблема е, че при логическото форматиране е затрита файловата таблица, и сега не се знае кой байт от кой файл е.
За да не омажеш качествено нещата - обърни се към сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, petie1 написа:

Хм да я пише бегала работата

може да се възстанови, ако не са правени записи след форматиране
помня, че ползвах преди много години досовската unformat

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е огромно количество информация. Без да съм НИКАКЪВ специалист по въпроса  бих се  усъмнил , че има форматиране , мисля че би станало за много дълго време. Уверен ли си , че има форматиране или просто новият Уиндоус не я " вижда " Виж на " свойства" на диска , какво е заето и какво свободно?! Това поне през тъпия прозорец може да види:huh:.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност @bigiadri ме наведе на мисълта, че може просто да не е назначена буква на дела.
Стартирай diskmgmt.msc и покажи картинка.

ПП Упс, сега видях, че от Windos на флашка не се вижда делът. Това WindowsToGo ли е или някоя от Windows PE средите, разпространявани в мрежата?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да може да се спаси информацията. Много важно е да се закачи диска на друг компютър и без да се записва по него се пуска Recuva да сканира. Ако не се справи, възстановявал съм информация със "Raise data recovery". Намерената информация се записва на друг диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2018 г. в 3:48, jhoro написа:

Едва ли е „бегала”, щото ти не си форматирал физически целия хард. Инфото на дял С, върху което е инсталиран новия Уиндоус е много трудно (и скъпо) възсрановимо, но … инфото от дял D си е там. Роблема е, че при логическото форматиране е затрита файловата таблица, и сега не се знае кой байт от кой файл е.
За да не омажеш качествено нещата - обърни се към сервиз.

на 15.11.2018 г. в 6:12, DarkEdge написа:

Всъщност @bigiadri ме наведе на мисълта, че може просто да не е назначена буква на дела.
Стартирай diskmgmt.msc и покажи картинка.

ПП Упс, сега видях, че от Windos на флашка не се вижда делът. Това WindowsToGo ли е или някоя от Windows PE средите, разпространявани в мрежата?

преди 23 часа, Raze написа:

Много вероятно е да може да се спаси информацията. Много важно е да се закачи диска на друг компютър и без да се записва по него се пуска Recuva да сканира. Ако не се справи, възстановявал съм информация със "Raise data recovery". Намерената информация се записва на друг диск.

Извинявайте за късния отговор, нямаше от къде да пиша!  Всичко е точно,  просто не показваше локален диск D, както описа по горе колегата, не е назначена буква. По тази причина ми показваше общото пространство на хард диска, показа се след рестартиране по неясни причини. Локален диск С е преинсталиран, а информацията си е във другия локален диск.

Благодаря за бързите отговори.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега за всеки случай си направи една проверка на файловата система на D (ако не е Е)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2018 г. в 3:51, .дръндю. написа:

може да се възстанови, ако не са правени записи след форматиране
помня, че ползвах преди много години досовската unformat

Е така може ама дали е спазено това условие кой знае

Само да не е омазал нещо с тая флашка..

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Сега за всеки случай си направи една проверка на файловата система на D (ако не е Е)

Не е D, Локален диск G!  Благодаря за съвета, ще направя!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета по горе колко ти е била ценна информация защо не си направи като свестните хора БЕКЪП на данните ? Аз си правя само на лаптопа на настолния не защото го ползвам само за сърф в нета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил44 написа:

Не е D, Локален диск G!  Благодаря за съвета, ще направя!

Чакай нали става дума за ценни данни, които са недостъпни? Нали @DarkEdge е дал сайт в който пише да не се прави нищо по файловата система защо я бърникате? Сигурен ли сте харда е в ред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, petie1 написа:

Чакай нали става дума за ценни данни, които са недостъпни? Нали @DarkEdge е дал сайт в който пише да не се прави нищо по файловата система защо я бърникате? Сигурен ли сте харда е в ред?

Да, по горе нали казах че сложих уиндоус 10, и инфото си го имам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно по някаква причина преди не е бил монтиран и асоцииран с буква "изчезналият" дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Емил44 написа:

Да, по горе нали казах че сложих уиндоус 10, и инфото си го имам.

Супер честито! И между другото се казва данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.