Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наистина ли този метод на лечение помага ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако хомеопатията е  заблуда

спокойно може да се задраскат и ваксините като такива .

ама няма да го направят щото се лапат кинти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

добре ве, разсмя ме
ама главоболието има различни причини за да се появи
ако знаеш причината, тогава има ефект от хомеопатия и лекарства
случва се да ме боли глава от недоспиване или умора и с кафе да ми минава,
но главоболие от температура, минава с аналгин
а главоболие причинено от ниско кръвно, с подсолен айрян

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дали работи хомеопатията - да, работи, ако се назначава от правилния човек. Китайските "бъркочи" ако не работеха, дали щяха да са актуални хиляди години?
Въпреки, че те не са точно хомеопатия, а смес от билки и хомеопатия.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лекар-хомеопат вместо да постави инжекция на пациента, само го ощипа по дупето."

Та цялата работа в това нещо е подобна.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, .дръндю. написа:

ако знаеш причината,

Да, точната диагноза е най-важна.

преди 11 часа, Raze написа:

ощипа

Потупване, разтърсване.

Важен е резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Yvan Sergeеv написа:

ако хомеопатията е  заблуда

спокойно може да се задраскат и ваксините като такива .

ама няма да го направят щото се лапат кинти 

Wow!

Сравняваш най-долнопробното ниво на шаманщина с мъдра, превантивна интервенция, базирайки се, че и двете са комерсиални?!?

Ето една моя тема от друг форум:

Цитат

http://www.cbc.ca/beta/news/canada/calgary/stephan-david-collet-lethbridge-meningitis-police-interview-toddler-death-1.3537887

Някои хора все още твърдят, че било положителна черта ако винаги отстояваш мнението си. За мен това е дебилско твърдоглавие. 

Природолечителите и подобни шамани обикновено преодоляват алчността си, когато виждат,че пациентът наистина отива на зле и има истинска нужда от компетентно лечение. 

Този инат обаче освен лична позиция е имал да защитава и реномето ба бизнеса си - продажба на природни лечителни и хранителни добавки. Дори когато вече е било напълно ясно, че 19 месечният му син има менингит, той е демонстрирал как природните илачи ще го излекуват. Детето се е влошавалало със седмици, парализирало се и рядко идвало в съзнание, но родителите извикали линейка чак когато спряло да диша. 

Сега ги съдят за причиняване на смърт, но те пледират, че в болницата е нямало да направят нищо повече, от това което те са направили. Good luck!

преди 17 часа, DarkEdge написа:

Дали работи хомеопатията - да, работи, ако се назначава от правилния човек. Китайските "бъркочи" ако не работеха, дали щяха да са актуални хиляди години?

Елементарно. Щом будизмът е оцелял на базата на 100% сляпа вяра, какво остава за шаманска практика при която неуспешно лекуваните умират, а успелите да оздравеят от само себе си я прославят. Защото еволюцията ни е създала с впечатляващи способности да се възстановяваме от повечето (!!!) травми и заболявания и естествено ще се намери някой паразит, който да претендира, че оздравяването е благодарение на неговата помощ, а влошаването е въпреки нея.

health-beauty-homeopathy-alternative-med

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zemonti написа:

Wow!

Сравняваш най-долнопробното ниво на шаманщина с мъдра, превантивна интервенция, базирайки се, че и двете са комерсиални?!?

Ето една моя тема от друг форум:

не

и двете  действат на един и същи принцип -количество .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Yvan Sergeеv написа:

и двете  действат на един и същи принцип -количество

Хомеопатия и ваксините действали на един и същи принцип?!?

Едното е превенция с 99% гаранция за успех.

Другото в точно обратното - последна мярка с единствено психологическа утеха, че си направил нещо.

Дозировката при повечето ваксини е достатъчна леко да те разболее с цел организмът да създаде антитела без да се стига до сериозни/смъртоносно заболяване. Без ваксина срещу тетанус щях да съм мъртъв.

Дозировката при повечето хомеопатични средства е толкова ниска, че единствено дава основание да се отбележи на етикета.

Изобщо не подценявам факторът плацебо при шантави и отчаяни хора, но това е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам намерение да споря с хора далеч от медицината

преамащи всичко което им каже джипито  като чисто монета след като им гугълне симптомите .

щото разбираш ли имал некви купени мед  дипломи и носил бели дрехи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Yvan Sergeеv написа:

нямам намерение да споря с хора далеч от медицината

преамащи всичко което им каже джипито  като чисто монета след като им гугълне симптомите .

щото разбираш ли имал некви купени мед  дипломи и носил бели дрехи 

Нали?

Друго си е да отидеш при шаман изкарал двумесечен (или никакъв) курс в частната школа на подобен шмекер. Който няма лиценз за губене и даже да убие половината си клиенти не носи никаква отговорност пред никакъв регулаторен орган.

Сума ти хора си отиват от иначе лечими заболявания, защото вместо към истински доктор отиват при шаман. Когато нещата станат МНОГО зле звънят на 911, ама вече е късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, zemonti написа:

защото вместо към истински доктор отиват при шаман

Включително и Стив Джобс.

Колко ли щеше да изкара ако не беше отказах химиотерапия? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колибри написа:

Включително и Стив Джобс.

Колко ли щеше да изкара ако не беше отказах химиотерапия? 

Не само отказал химиотерапия, но и цели 9 месеца отказвал операция, пробвайки различни алтернативни методи и давайки време на рака да се развие.

Докторите са определили поведението му като "самоубийство". Типичен ексцентричен милиардер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, zemonti написа:

Докторите са определили поведението му като "самоубийство". Типичен ексцентричен милиардер.

Докторите дали не убиха мой близък със същата диагноза ? Не можа да изкара и месец след операцията , накълцан с разни дренажи и тръби вместо органи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.11.2018 г. в 17:09, Колибри написа:

Наистина ли този метод на лечение помага ?

На мен не може да ми помогне, защото не съм лековерен наивник.
Но помага на разни женички които са способни да вярват на човек, който се прави че е загрижен за тях и ги изслушва дълго време.
Е трябва си и съучастник търгаш аптекар, който да се отнесе сериозно към бизнеса на доктора практикуващ шарлатанството хомеопатия.
След като мошеникът с докторска ( купена ) диплома е баламосвал клиентката цял час, че познава "вълшебни" молекули и знае как да ѝ предпише само точно 17 от тях и тя да поглъща само по 1 наведнъж, пиейки от бурканчето малки дози течност някаква, като например чемяна водица с нещо миришещо в нея, тогава си трябва и аптекарят печелбар да допълни измамата като дообработи найвната клиентка, че ще ги приготвя дълго време тези точно 17 молекули, разтваряйки много пъти една мини какпка от отровата във все по-големи количества водица.
А клиентката точно това търси, някой да ѝ обръща дълго време внимание, някой да я обгрижва ѝ трябва. И в желанието си да възнагради доктора шарлатанин, тя оздравява от психосоматичнито ѝ проблемче. По този начин може пак да отиде при него и друг пък и той пак ще я подкани да се поразсъблече, ще я преслуша, поопипва тук там и на нея ще ѝ е готино че е полуголичка пред мъж, който се грижи за нея.
Хомеопатът е вид жиголо, който е съгласен да се проституира по прикрит начин. И той и клиентките му знаят за какво става въпрос, но и двамата не искат да си го признаят. Това женичките са голема напаст. Няма значение при какъв вид консултант ще отидат и няма значение точно поради каква първоначална причина ще се е случило. Ако си го харесат физически и още по-лошо душевно, тогава все си намират поводи пак да ходят при него. ако трябва ще се правят на болни, ако трябва ще имат нужда от адвокатски съвети но ще се опитват да му досаждат на човека който прости иска да изкарва пари.

на 14.11.2018 г. в 23:09, DarkEdge написа:

Дали работи хомеопатията - да, работи, ако се назначава от правилния човек.

Още не се родил шарлатанинът хомеопат, който да може да ме излекува от каквото и да е чрез хомеопатия.
Може би, някога като мина 80 годишна възрас и почне да ме лови старческото оглупяване, някоя млада и добре изваяна русокоса красавица хомеопатка, би могла да ме избудалка, че ще ме излекува от половото ми безсилие, ха ха ха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Колибри написа:

Докторите дали не убиха мой близък със същата диагноза ? Не можа да изкара и месец след операцията , накълцан с разни дренажи и тръби вместо органи.

Докторите са го убили? Той не е бил болен преди това?

Не казвам, че докторите не правят грешки. Медицината е изключително сложно нещо, симптомите често заблуждават, или се проявяват прекалено късно.

Тъща ми вече 2 пъти има рак - щитовидна жлеза и бял дроб. Днес, 15 години след последната операция тя продължава да пуши по 2 кутии на ден. Често я бъзикам, че дава много лош пример на децата с факта, че е още жива.

Майка ми дойде в Канада с напреднал стадий рак на матката. Първият доктор каза, че вероятно е прекалено късно и препоръча да не се мъчи с лечение, но за всеки случай ни прати на по-голям специалист. Вторият доктор обаче веднага и предписа операция, последвана от тежка и мъчителна химиотерапия. Напълно успешно. Майка ми почина 5 години по-късно от паркинсон, без ракът да се е върнал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случаи много на победили уж рака има, но не това е темата.

Белгиеца, голям майтап си си спретнал.

И аз  не вярвам и затова пуснах тази тема. Нямам опит с хомеопати и хомеопатки. Някои казват всичко е внушение. Всички са мошеници. Ние сме неверници. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колибри написа:

Случаи много на победили уж рака има, но не това е темата.

Много обичам някой вместо аргумент да ме праща да се придържаме към темата. Сякаш не беше ти, който написа това:

преди 2 часа, Колибри написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, zemonti написа:

Сякаш не беше ти, който написа това:

Написах го като отговор за ексцентричния Стив Джобс , който отказал операция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Колибри написа:

Написах го като отговор за ексцентричния Стив Джобс , който отказал операция.

В отговор? Сякаш не беше ти, който отвори тема за Стив Джобс?

А после мен ме пращаш да се придържаш към темата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.