Премини към съдържанието
Sandocan

Компютъра започна да се включа и изключва сам, а сега дори не иска да се включи

Препоръчан отговор

Здравейте, компютъра започна сам да се рестартира преди няколко седмици.Пробвах да го пусна без видео картата, но нямаше ефект. Също пробвах и да му разменя плочките с рам паметта, пробвах и само с една от двете плочки но без резултат. Гледах и компчетата за включване и рестартиране и не забелязвам нещо счупено. Накрая му смених термо пастата на процесора. Първия ден нямаше никакъв ефект на следващия започна да работи нормално до сега. Онзи ден започна отново да се включва и изключва, а от вчера не иска дори да се включи. Следващата стъпка която обмислям е да сменя захранването. Ако ми предложите още нещо ще го опитам следващите дни. Мисля да изчакам с захранването до черния петък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някаква информация за компютъра?
Като
- дънна платка
- процесор
- RAM
- видео карта
- захранващ блок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е Gigabait точния модел не мога да кажа но е от серията ултрадурабле. На рамта също не мога да кажа, но марката е Патриот. Процесора е i3 4330. Видео картата е Gainward gtx 950.И захранването е Coler Master b500. Операционна система е Линукс убунту но като не искам да тръгне не мисля че е важно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друго захранване, ако не се оправи може и проблема да е в дъното, щом казваш, че и без видеокарта пак не тръгва. Най-добре сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на работа и е трудно да пиша, дъното го гледах за подути кондензатори и всички изглеждат наред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом можеш, оправи го сам, какъв е проблема да закараш всичко в сервиз? Проблеми може да има от 1000 други неща, подути кондензатори ще са най-малкия проблем, а може и да е от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имам да мисля за други неща и искам да мина по тънко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е марков сам си го сглобих преди около 4 години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Sandocan написа:

В момента имам да мисля за други неща и искам да мина по тънко. 

Ами сменяш части докато уцелиш повредената. Ако не я уцелиш, значи е дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачи харда и записвачката ако има такава и пробвай с Линукс от флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.