Премини към съдържанието
Hell's Engel

Проблем с аудиосистема след удар от гръмотевица

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Нов съм във форума и имам един проблем да споделя,преди време при една буря,изтрещя страшен гръм близо до нас.на много хора от квартала им изгоряха уредите,аз изключих почти всичко преди това но съм забравил компютъра(който вече замина в пенсия)и аудио системата която е към него,сега само бучи на макс,чак земята се тресе,дори и да е намалена до минимум няма разлика,и ако има нещо вързано към нея едва се чува но трябва да е усилено до маx,проверих бушона не беше засегнат,всичко си свети по нея но звука който вади наподобява на развалена букса,ако някой може да ми обясни,дали мога да се справя сам,или да ми каже дали си заслужава ремонта при техник,аудио системата е евтина по принцип ,един субуфер с вграден усилвател леви и десни среди и високи, ръчни потенциометри e за усилване,бас и високи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да се провери само в сервиз. Ако е засегната от токовия удар няма шансове за ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Това може да се провери само в сервиз. Ако е засегната от токовия удар няма шансове за ремонт.

А си мисля че усилвателя поне не е изгорял нито колоните,инче от къде ще има тази мощ да дънят колоните :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Александър Ройнов написа:

А си мисля че усилвателя поне не е изгорял нито колоните,инче от къде ще има тази мощ да дънят колоните :(

Без да е проверено нищо не може да се каже. В момента гадаеш. Трябва да се отвори уредбата и да се провери докъде е здраво и докъде не и дали си заслужава да се ремонтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгоряло е крайното стъпало на аудио системата , ако ми кажеш марка и модел може да дам повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато  и ако ти ремонтират аудиосистемата, или като си купиш нова аудиосистема, не забравяй да си купиш разклонител със защита против пренапрежения Surge Arrest. Примерно на фирмата APC.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, AAUUXX написа:

Изгоряло е крайното стъпало на аудио системата , ако ми кажеш марка и модел може да дам повече информация.

Golden Field JHT-333

4a5e22cdac312e07d7743cca1bbeeca0.jpg

26_1.jpg

преди 14 минути, Михайлов написа:

Когато  и ако ти ремонтират аудиосистемата, или като си купиш нова аудиосистема, не забравяй да си купиш разклонител със защита против пренапрежения Surge Arrest. Примерно на фирмата APC.

не си заслужава ,тя не струва нищо,но става за комп

post-108875-1281534810,62_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайното стъпало работи с TDA 2030 които са 3бр, сменяш ги ако можеш, ако не в сервиз ще ти вземат около 20лв за ремонта.
Ако решиш ти да ги сменяш, преди да купиш интегралите отвори субуфера и направи сверка дали са TDA 2030 макар да знам, че са такива.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръката ми за разклонители със защита се отнася за цялата домашна електроника, не само за конкретната аудиосистемка. Телевизори, компютри, плейъри, свирки, тунери и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах от един руски форум,проблема е в това:

post-108875-0-53891400-1303033044.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това проблема, а това което ти посочих по-горе, това което посочваш е пред-усилвателна ИС.
Възможно е и тя да е изгоряла, не знам до колко са ти познанията да разбереш дали е здрава, като преди това трябва да разкачиш всички TDA 2030.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Не е това проблема, а това което ти посочих по-горе, това което посочваш е пред-усилвателна ИС.

ето линк към форума,човека казва че и неговата е изтрещяла от гръмотевица,доколкото съм разбрал http://forum.cxem.net/index.php?/topic/71309-golden-field-jht-333/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Александър Ройнов написа:

ето линк към форума,човека казва че и неговата е изтрещяла от гръмотевица,доколкото съм разбрал http://forum.cxem.net/index.php?/topic/71309-golden-field-jht-333/

Добре, това е ОУ , почни от него, като го разкачиш не трябва да имаш брум на изхода, но ако има брум значи са за смяна и TDA 2030.

При монтирането на ОУ има значение как го слагаш да не го обърнеш внимавай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, AAUUXX написа:

Добре, това е ОУ , почни от него, като го разкачиш не трябва да имаш брум на изхода, но ако има брум значи са за смяна и TDA 2030.

При монтирането на ОУ има значение как го слагаш да не го обърнеш внимавай!

Ок,сега ще пробвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,махнах ОУ ,брума го нямаше никакъв,вързах го към телефона без ОУ за проба,извади много силен звук както преди ,само че баса се усещаше по слабо,значи да взимам само ОУ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Александър Ройнов написа:

Значи,махнах ОУ ,брума го нямаше никакъв,вързах го към телефона без ОУ за проба,извади много силен звук както преди ,само че баса се усещаше по слабо,значи да взимам само ОУ ?

Да, само ОУ сменяш, само внимавай да не го обърнеш като го монтираш на платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, AAUUXX написа:

Да, само ОУ сменяш, само внимавай да не го обърнеш като го монтираш на платката.

Благодаря ти за помощ-а,за човек като мен който никога не се е занимавал с това е много :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сложих нов ОУ и всичко е ОК,учудвам се че от тази силна гръмотевица от която изгоряха около 20 телевизора в квартала аз се разминах само с това,аз бях го хвърлил в мазето преди 4 год. но вчера случайно попаднах във форума и  ми хрумна да се пробвам,то така и така беше за боклука и резултата е налице,браво много добър форум,Поздрави на всички!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.