Премини към съдържанието
Cvetanov Posveteniat

Препоръчайте бойно изкуство за самозащита.

Препоръчан отговор

преди 41 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Вярно ли е това за бокса че ти заминава мозъка :д умирали клетки и ставаш по-тъп?

Така зададен въпроса е малко странен честно казано, но все пак колко до темата дали има последствия за мозъка - че има, има. Например за нокаута е прието да се разглежда, като форма на мозъчно сътресение, а мозъчното сътресение си е травма.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, A.com написа:

И от пиене умират клетки. И, може би, ставаш по-тъп. :)

В столицата все ще намериш някакви курсове по самоотбрана. Нищо не ти пречи да поразучиш нещата и да се запишеш някъде.

Иначе, ето ти един съвет. Ако те нападнат, не разчитай на боксовите си умения и не чакай другия да се опитва да те удари. Директно влизай в клинч, здраво хващай противника за топките и след това мачкай, сучи, върти и т.н. Като легне гадината на земята и започне да се гърчи имаш избор да си отидеш или да го довършиш. :)

Определено почвам да тренирам или ММА или Кикбокс. Крав Мага и Ваанг Цун ми изглеждат безобидни, неефективни и женски ;д особено, ако трябва да се защитя, нападайки пръв, както казваш...

Благодаря на всички. Ако имате още съвети и пояснения приемам и критики. Тенкю!

преди 12 часа, A.com написа:

И от пиене умират клетки. И, може би, ставаш по-тъп. :)

В столицата все ще намериш някакви курсове по самоотбрана. Нищо не ти пречи да поразучиш нещата и да се запишеш някъде.

Иначе, ето ти един съвет. Ако те нападнат, не разчитай на боксовите си умения и не чакай другия да се опитва да те удари. Директно влизай в клинч, здраво хващай противника за топките и след това мачкай, сучи, върти и т.н. Като легне гадината на земята и започне да се гърчи имаш избор да си отидеш или да го довършиш. :)

Определено почвам да тренирам или ММА или Кикбокс. Крав Мага и Ваанг Цун ми изглеждат безобидни, неефективни и женски ;д особено, ако трябва да се защитя, нападайки пръв, както казваш...

Благодаря на всички. Ако имате още съвети и пояснения приемам и критики. Тенкю!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички бойни изкуства са безсилни пред Окото на дявола. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Определено почвам да тренирам или ММА или Кикбокс.

Всъщност начина, по който гледате на бойните изкуства като средство за самозащита, е изцяло погрешен. Наскоро гледах ревю, тъкмо за ММА, за бокса, за каратето... Те са ти безполезни, колкото и абсурдно да ти прозвучи. За да ги ползваш са ти необходими години, в които ще развиваш някаква моторика, сила, бързина, издръжливост... С две думи, ако станеш много як, ще може да се отбраняваш. И въпроса е, ако си много як, за какво ти е изкуството? А изкуството в тоя бой, което си усвоил с бойното изкуство няма особено отношение. Още повече, че за самозащита по-важно е как изглеждаш и как се държиш, а не как се биеш. Големите батки никой не ги гъбарка, а по правило малтретираните са слаби. Но във видеото, което споменах, има нещо повече. Там се изреждаше как всички умения в бойните изкуства пречат за една евентуална самозащита. Защото те те учат на правила. А в уличния бой няма правила. И когато някой тръгне да те бие той ще ти ритне топките и няма да му отчетат наказателни точки. И когато трябва да спасиш живота си едно от най-важните неща е да бръкнеш в очите на нападателя. Но това няма да те научат при трениране на бойно изкуство. Тъкмо обратното - ще те отучат и твоите умения ще бъдат непрактични. Защото са предназначение за изкуство, не за самозащита. Хапане, драскане, душене, удар в слабините, ослепяване, хвърляне на пясък в очите, удар в тила, пукане на тъпанчетата... кое изкуство ще те научи на това?

ПП: Всъщност, като се замисля, най-ефективното средство за самозащита е лютивия спрей. Премахва всички бойни умения у противника, законно е и евтино. Виж, ако си Дартанян, с ранима чест - потренирай 10-20 години. Само не забравяй, че никой няма да ви даде гаранции, нито има накой да дадете рекламации след като ви набият след 20 години тренировки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, аm-аm написа:

Всъщност начина, по който гледате на бойните изкуства като средство за самозащита, е изцяло погрешен. Наскоро гледах ревю, тъкмо за ММА, за бокса, за каратето... Те са ти безполезни, колкото и абсурдно да ти прозвучи.

Безполезни са, но заради начина, по който обичайно се гледа на БИ, като средство за самозащита. Няма как да се получат нещата за 3-4 месеца с две- три тренировки в седмицата - това е меко казано наивно. В никой спорт няма такова явление. При добър учител, редовни тренировки и естествено достатъчно желание, след година и половина, две разликата спрямо сега ще бъде вече съществена - както и да го погледнеш две години да тренираш бокс, удара ти ще е по- силен, бърз и техничен.

А, че всеки може да си намери майстора - горко му на онзи, който все още не го е осъзнал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 39 минути, sound написа:

след година и половина, две

при 5-7 тренировки на седмица поне по 3 часа ще има разлика. Другото е колкото евентуално да ти даде времево преимущество да избягаш. Бягството си е добра стратегия.
Най-добрата стратегия е да се избегне конфликтът и да се изнесеш по-най-бързия начин.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2018 г. в 14:09, Cvetanov Posveteniat написа:

Искам да се науча да се защитавам и реагирам адекватно в екстремни наложащи ситуации. Не искам да уча карате 10 г. Или пъкда уча бойно изкуство свързани с духовни практики, защоти съм вярващ Християнин.

Щом си набожен, ще ти дам два-три съвета (цитата) от Библията, върху които да поразсъждаваш (от Соломоновите притчи):

Цитат

Чест е за човека да страни от препирня; А всеки безумен се кара.

Мек отговор отклонява ярост, А оскърбителната дума възбужда гняв.

От гордостта произхожда само препиране, А мъдростта е с ония, които приемат съвети.

А Христос какво е казал?

Цитат

Повърни ножа си на мястото му, защото всички, които се залавят за нож от нож ще загинат.

Всеки, дори най-добре обученият в дадено бойно изкуство, може да си намери майстора, особено ако си повярва, че е спечелил, или че няма кой да го бие. Още повече винаги може някой да извади пистолет или нож и да те гръмне или наръга смъртоносно без дори да е провокиран, и върви после му обяснявай, че е постъпил нечестно. Затова, бой се от Бога и си опичай акъла на първо място. Ако разчиташ, че ще овладееш някакво умение, с което да си гарантираш сигурност и да се замесваш в неща, в които по-добре да не се замесваш... според мен ще си разочарован. Ако на пътя ти все излизат зли и опасни човеци, може би трябва да помислиш за други пътища...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2018 г. в 21:38, Lumberman написа:

Всеки, дори най-добре обученият в дадено бойно изкуство, може да си намери майстора, особено ако си повярва, че е спечелил, или че няма кой да го бие. Още повече винаги може някой да извади пистолет или нож и да те гръмне или наръга смъртоносно без дори да е провокиран, и върви после му обяснявай, че е постъпил нечестно. Затова, бой се от Бога и си опичай акъла на първо място. Ако разчиташ, че ще овладееш някакво умение, с което да си гарантираш сигурност и да се замесваш в неща, в които по-добре да не се замесваш... според мен ще си разочарован. Ако на пътя ти все излизат зли и опасни човеци, може би трябва да помислиш за други пътища...

Подкрепям това мнение, без да знам дали е достатъчно убедително за питащия/търсещия. Но, ако аз бях на негово място щях да се вслушам.

Имам наблюдения от приятел, че в джудото се учат много полезни "хватки". Още ги владее въпреки че не е практикувал повече от 20-ина години.

Кендо-то лично на мен ми харесва.

И като цяло, някакъв род умения, за да се научат и да са ти полезни, трябва да се упражняват редовно. От постоянството ти зависи дали ще ги забравиш.

Тези "курсове" и обучения струват кинти обаче. За това моят съвет е, да се опитваш да не се прибираш по тъмно и да избягваш доколкото може, да "гледаш лошо", заглеждаш жената на ближния, да заобикаляш отдалеч луди и съмнителни типове и мацки, които може да се окажат със здрав и агресивен сутеньор.

Също може да кандидатстваш в Симеоново за ченгенце. Там безплатно ще те научат на разни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Maleficient написа:

Имам наблюдения от приятел, че в джудото се учат много полезни "хватки". Още ги владее въпреки че не е практикувал повече от 20-ина години.

Хватките са хубаво нещо, ама има един съществен проблем - не знаеш този срещу теб какво точно държи. Така наречения Бага-та е боец със солиден стаж, а си изпати от един нож. Затова избягването(и в буквалния смисъл) на конфликти е за предпочитане пред всякакъв род опити да се саморазправим с "ти ли бе тарикат, ела твойта мама...".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MMA не е бойно изкуство. Не знам кви ги дрънкате. Ако ше тренираш нещо, ше ти трябват 5-6 години, за да можеш да го приложиш на практика, като рефлекс, без да се замисляш. Аз имам 10 години кикбокс и 8 години муай тай зад гърба си и още гледам да ритам в мъдете като мога. Не разчитай на боини изкуства за самозащита.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, A.com написа:

... Така наречения Бага-та е боец със солиден стаж, а си изпати от един нож. Затова избягването(и в буквалния смисъл) на конфликти е за предпочитане пред всякакъв род опити да се саморазправим с "ти ли бе тарикат, ела твойта мама...".

Багата джудист ли е? Солиден стаж в кое? да обикаля един ринг и да удря здраво, което не знам как тренира рефлекси и добра преценка за самозащита при нападение.

Същия човек, когото споменавам е метър 85, не повече от 90 кила. Аз съм 55. Той ме е премятал без да разбера как точно се случи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия диалози ми напомнят сцена от Индиана Джоунд - срещу него излиза едър арабин с голяям меч. ИД постоя, изгледа го, извади едно пушкало и го гръмна...

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Maleficient написа:

Багата джудист ли е? Солиден стаж в кое? да обикаля един ринг и да удря здраво, което не знам как тренира рефлекси и добра преценка за самозащита при нападение.

MMA бойците тренират от всичко по монго. И бокс, и карате, и борба, самбо и т.н и много от тях имат опит в различни бойни изкуства преди да преминат в ММА. Знаят как да удрят като боксьори, знаят как да те повалят и да ти направят някой ключ, с който да ти строшат или изклъчат нещо. Знаят и как да се пазят от подобни ключове.

И всички това няма да им помогне срещу някой нападетл въоръжен с нож. Ще тръгнеш да го премяташ и ще се озовеш с разпран корем или прободен бъбрек или нещо още по-лошо. Затова, ако пуснлият темата го мързи да бяга да се запише на курсове по самоотбрана. Там поне се опитват да научат хората как да реагират в ситуатции, близки до реалните.

преди 13 минути, DarkEdge написа:

Тия диалози ми напомнят сцена от Индиана Джоунд - срещу него излиза едър арабин с голяям меч. ИД постоя, изгледа го, извади едно пушкало и го гръмна...

Знаеш ли, че в тази сцена е трябвало Индиана да използва камшика си за да "победи" арабина. Обаче, в същия ден същия Индиана е имал разстройство, и за да не се губи време в дублажи и други подробности(и да не се случи някоя грешка след погрешно напъване) е решил да използва пушкалото. И се е получило като в ония виц: "Проблемът на вас турците е, че на престрелка идвате с ножове". :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, A.com написа:

Знаеш ли, че в тази сцена е трябвало Индиана да използва камшика си за да "победи" арабина. Обаче, в същия ден същия Индиана е имал разстройство, и за да не се губи време в дублажи и други подробности(и да не се случи някоя грешка след погрешно напъване) е решил да използва пушкалото. И се е получило като в ония виц: "Проблемът на вас турците е, че на престрелка идвате с ножове". :)

това е много информативно и забавно :)

Щом казваш, че е така както го пишеш, добре. Аз не споря. Гледала съм няколко пъти ММА и не съм видяла ключове или хватки, но може би си ги пазят за по-демонстративни мачове.

Другото е ясно за въоръжените нападатели, които дори не е нужно и да са въоръжени изрично, а агресивни и пияни, и с камък да те изненадат, но както се казва Пази Боже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Maleficient написа:

Гледала съм няколко пъти ММА и не съм видяла ключове или хватки, но може би си ги пазят за по-демонстративни мачове.

Aмииииии - жена си, при това 55 килца и за това ти се получават някои разминавания. Мача все си е мач и се играе за победа - какво за кога и за къде ще пазиш. (;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Maleficient написа:

Гледала съм няколко пъти ММА и не съм видяла ключове или хватки, но може би си ги пазят за по-демонстративни мачове.

Следващото видео е прпоръчително за всеки. Ако искаш да видиш какви ключове имам предвид направо го пусни от 03:00

Обикновено, в подобен род спортове, когато някой забележи, че някоя част от тялото му ще отиде по-далече отколкото трябва или усети, че започва да заспива потупва противника с ръка и съдията се намесва. В противен случай.. Срещу подобни обиграни жители на Земята помагат само бързи крака или остри предмети. Затова и дадох за пример Багата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.