Премини към съдържанието
velipsE

Препоръка за слушалки до 150лв

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся си слушалки за музика(главно слушам hip-hop). Ще ги ползвам също и за casual gaming и говорене по Дискорд. Не е задължително да имат микрофон, но ако нямат ако може да се вмъкне в бюджета такъв. Ще се ползват на вградената звукова карта в дъното, което е ASUS M5A78L-M LX3. Предишните ми слушалки бяха Logitech G430, но ги продадох преди известно време.Това което ме заинтригува е тази статия . Възможно ли е това да се постигне с моя бюджет?Другият ми въпрос е ако си взема такива слушалки, песните които не са с по-хубаво качество ще звучат ли по-зле на тях ? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 18 минути, velipsE написа:

Ще се ползват на вградената звукова карта в дъното, което е ASUS M5A78L-M LX3.

Имах същата дънна платка преди време. Въобще не вади качествен звук през вградената саунд карта. По-добре инвестирай в що-годе сносни слушалки + Amp ако търсиш читав звук. Така или иначе в бюджета не влиза хубава аудиокарта.

преди 18 минути, velipsE написа:

Другият ми въпрос е ако си взема такива слушалки, песните които не са с по-хубаво качество ще звучат ли по-зле на тях ? Благодаря предварително!

То ако е некачествено прекодирането на файла ще звучи еднакво гадно и на по-скъпа техника.  Прочети за Losless форматите, имаше теми и тук във форума преди време. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е че трябва да са в lossless формат, но не всички песни ги има в такъв формат. Говоря примерно за mp3 в 320kbps или файлове свалени през YT конвертор.

Иначе някой от слушалките които разглеждах са:

Superlux HD681 EVO BK

SUPERLUX HMC681EVO

Edifier H850

Edifier W800BT

Cougar Immersa

Corsair HS50

Logitech G233

Може би и Audio-Technica ATH-M40X ако са на намаление през черния петък другата седмица. Забравих да добавя, че слушалките задължително трябва да са тип over-ear.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще са бюджетни, един глас за SUPERLUX HMC681EVO.

Притежавам техен модел (HD688b) и съм много доволен което предлага, като цена качество.

Също имам поглед и над Edifier H850. Много удобни, не се усещат на главата. Минус е ще са с по малък диаметър говорителчетата/драйверите, и звучат с една идея надолу спрямо лукса.

Но за Комфорт за топ клас.

Докато HD688b, не мога да стоя с часове с тях. Смених наскоро падовете им наскоро (вчера).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам посочените от мен модели на Superlux-а са semi-open и звука не се изолира.Това няма ли да е проблем при използването на микрофона ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, velipsE написа:

Доколкото виждам посочените от мен модели на Superlux-а са semi-open и звука не се изолира.Това няма ли да е проблем при използването на микрофона ?

Нямам наблюденията за микрофона. Тъй като не ползвам.

В тубата се препоръчваше моделът HD668B (или подобен)+ външен микрофон за гейминг:

$40 Gaming Headset Killer | Superlux HD668B Headphone Review (Just add a mic!)

Може да проверите. Това беше преди да е излязъл хедсета с вграден микрофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, velipsE написа:

Ясно ми е че трябва да са в lossless формат, но не всички песни ги има в такъв формат. Говоря примерно за mp3 в 320kbps или файлове свалени през YT конвертор.

Иначе някой от слушалките които разглеждах са:

Superlux HD681 EVO BK

SUPERLUX HMC681EVO

Edifier H850

Edifier W800BT

Cougar Immersa

Corsair HS50

Logitech G233

Може би и Audio-Technica ATH-M40X ако са на намаление през черния петък другата седмица. Забравих да добавя, че слушалките задължително трябва да са тип over-ear.

Ето това става https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii  . Тези дето си посочил са боклук. След време като събереш малко пари си купи и една външна звукова карта. Слушалките на Аудиотехника до 400 лв. не свирят добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на Superlux HD681 EVO BK и някакъв микрофон да взема отделно.Единствено се притеснявам от това,че не изолират добре и микрофона може да прихваща звук от слушалките.Ако не трябва да търся някакви други слушалки които са closed back.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, velipsE написа:

За сега съм се спрял на Superlux HD681 EVO BK и някакъв микрофон да взема отделно.Единствено се притеснявам от това,че не изолират добре и микрофона може да прихваща звук от слушалките.Ако не трябва да търся някакви други слушалки които са closed back.

Лошо си се спрял!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената ли не ти допада на AKG K 240 MKII дето AGD ги предложи, по- добре купи нещо читаво вместо утре като купиш тея “суперлукс“ да се чудиш с какви тон-корекции да им “оправиш“ звука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че са 55ома и ще ми трябва амп за слушалки или звукова карта,а не мисля да купувам.Другия вариант е Edifier H850 или HyperX Cloud.Отворен съм и към други предложения също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, velipsE написа:

Гледам че са 55ома и ще ми трябва амп за слушалки или звукова карта,а не мисля да купувам.Другия вариант е Edifier H850 или HyperX Cloud.Отворен съм и към други предложения също.

Добре си видял, но обърна ли внимание на чувствителността на слушалките! Ще свирят по-силно от тези сурердупер смешни слушалки въпреки, че са с по-голямо съпротивление. За качеството на звучене просто няма да ги сравнявам.   

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.