Премини към съдържанието
qnkov

Файлове се изтриват от външен диск?

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам 2 външни диска на лаптопа. Единия е фабричен, другия е от лаптоп. Сещате се как лесно при мърдане на усб-то се изключват също. Реално аз сийдвам файловете вътре, които са доста и доста често виждам грешки в Делуге при торентите. Червени с еррор и като дам начало или проверка на файловете, той почва да ги тегли наново. Когато погледна тия файлове дали ги има, има папката и файла, но файла е 0 кбс. Защо? Какво става, че тези файлове се преебават по този начин, и програмата ли е виновна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да сийдваш файлове от външен диск вързан през усб към лаптоп и няма да ги имаш тея проблеми. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А решение на проблема, освен предложения? Не е като да мога да си позволя 3+тб хард на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, qnkov написа:

3+тб хард на лаптопа.

Такъв единичен диск няма.

Щом това ти е важно вдигни си един файлов сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг торент клиент дали ще прави подобни мизерии по диска. Не би трябвало файл, който е отворен само за четене, да се губи по този начин след неправилно изключване на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, qnkov написа:

Сещате се как лесно при мърдане на усб-то се изключват също.

Няма такъв вариант, освен ако не са разбити конекторите!
Направи проверка на файловата система на външния диск под Windows XP (примерно от Hiren's Boot CD)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, обмислях да ги заредя в уторент, понеже са в делуге в момента. А да питам, самият диск може ли да прави тия мизерии? С какво мога да го проверя и да поправя лоши сектори, ако има? Понеже изтърканите торенти са само в конкретен диск, от другия няма нито един изтъркан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, qnkov написа:

А да питам, самият диск може ли да прави тия мизерии?

Да, може. И DarkEdge ти е обяснил защо - "Няма такъв вариант, освен ако не са разбити конекторите!" . Тоест - проблемът се получава от късо съединение, като мърдаш USB-то. Или кабелът прави лош контакт, или USB-то на диска или кутията на компютъра са разбити. Смяната на торент клиента няма да помогне.

Продължавай така да размърдваш кабела, и може и да останеш съвсем без диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, аз и на нов лаптоп съм виждал с леко помръдване на кабела, да изкл. външен диск. Невъзможно е да няма никакво движение на лаптопа. В момента дори от подложката ми се захранва 1 хард, има 2 УСБ порта, мръднеш ли леко, всичко спира. А нова подложа. Струва ми се , че това е напълно нормален проблем при лаптоп с външен хард/ове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, qnkov написа:

Ами, аз и на нов лаптоп съм виждал с леко помръдване на кабела, да изкл. външен диск. Невъзможно е да няма никакво движение на лаптопа. В момента дори от подложката ми се захранва 1 хард, има 2 УСБ порта, мръднеш ли леко, всичко спира. А нова подложа. Струва ми се , че това е напълно нормален проблем при лаптоп с външен хард/ове.

Много мърдаш! Не ми се е случвало да ми гасне външен диск, а се е налагало да го местя физически докато работи - не е желателно, но понякога е наложително.

Имаш некачествени кабели, букси и портове (ако правилно те разбирам ползваш USB порт от охлаждаща подложка - тя колко да е качествена и мислиш ли, че там е най-доброто място за свързване на външен твърд диск?)

Смятал ли си каква ти е консумацията на дисковете ти и къде ги включваш?

Защо не си вземеш един активен USB хъб с достатъчно мощен захранващ адаптер който без проблеми да захранва самостоятелно тези дискове?

Всъщност какви точно са дисковете? 2,5" (единя ти е такъв, но в каква кутия е поставен - точен модел, параметри) или 3,5", в каква кондиция са и т.н. ....

Не става ясно ти тези файлове имал ли си ги коректно свалени и след това ли се чупят. Как си със свободното място на диска?

Защо диск който се ползва за торенти е разделен на няколко дяла - каква е целта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално да се изключва диска при движение - също имам и ползвам външен диск със SATA/USB преходник, от мърдане не ми се е случвало да прекъсне, освен ако не се е извади USB кабела. Вържи диска директно за USB на лаптопа, не за подложката, ако трябва си вземи и USB hub.

https://www.google.com/search?q=usb+hub&num=20&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=CTogt02wlibzGM%2CnphCH5Wxx3OPRM%2C_&usg=AI4_-kSGxwWAVdzkAh2SU7yaJZ7szBo9Sg&sa=X&ved=2ahUKEwjwsrWXx9jeAhWytIsKHSCGBmQQ_h0wJ3oECAQQBA&biw=1345&bih=907#imgrc=CTogt02wlibzGM:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия е на лаптопа, другия на подложка. Където и да ги сложа, с различни кабели са, нови дори, пак е така. Зачетох се в една тема за делуг, където друг е имал такъв проблем, принудително е спрял компа, докато е работел делуга със сийдващи торенти и като е вкл, са изчезнали някакви файлове. Ще сменям делуга засега, но искам ад сканирам и диска и да поправя лоши сектори, ако има. Ако може да ми кажете добра и лесна програма за сканиране и поправяне на сектори. В момента като дам пропертис на файловете вътре и погледна каква е големината им,, не отговаря на заетата част от диска, вътре файловете са 550, а заетото е 750 от 1.3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crystal DiskInfo

То хардуерни лоши сектори така се поправят - цъкаш с мишката и бум - и като нов.

Скрити файлове виждаш ли?

Покажи дисковете в управление на дискове, покажи кое ти е 550 и кое 750, както и това 1.3 - ако бе студент и предадеш нещо така, ще те късат до дупка заради мешането на дименсиите, които ти така и не пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prntscr.com/ljfn4y

Ето снимка. Диска си е фабричен външен, не е някой сложен в кутия. WD elements 1.5 TB. Няма дупка на лаптопа или подложката на която да не се изключват от мърдане. Държа видео файлове.

Мисля засега да му дам формат и да го проверя с някоя програма накрая да пробвам hdd regenerator, ако намеря лоши сектори. След това да сменя сийдващата програма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.11.2018 г. в 1:43, DarkEdge написа:

Направи проверка на файловата система на външния диск под Windows XP (примерно от Hiren's Boot CD)

Това нарави ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не съм. Не знам и как точно, трябва ли ми уин хп или от програмата просто избираш такава проверка? Ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.