Премини към съдържанието
サムライオートバイ

Добър ли е този телевизор за парите си(Samsung UE40NU7120 40-Inch 4K Ultra HD) ? Алтернативи?

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва ми 4К телевизор, защото съм решил да си купувам PS4 pro и искам да използвам възможностите на конзолата. Спрял съм се на този телевизор Samsung UE40NU7120 40-Inch 4K Ultra HD от Амазон. Може ли да се вземе нещо по-добро за тези пари (350-400 паунда)? Основното предназначение ще е играене на PS4 pro, но и ще се гледа видеосъдържание в 4К. Ще се радвам ако ми кажете какви минуси и плюсове има това ТВ и някакви алтернативи евентуално. Не ми се иска да е по-голям от 40 инча, защото мястото не е кой знае колко голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон телевизора дето си избрал е екстра, видях и Philips 43PUS6523/12 който също не е никак лош в този ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе какви са тия амазони...

В extreme digital днес има черен петък. Има добрия попадения на тв... :wink12:

55 инчовия за тия пари  е супер 

https://edigital.bg/led-televizori/samsung-ue55nu7023kxxh-uhd-smart-led-televizor-p598597

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Zaza Zaraza написа:

Абе какви са тия амазони...

В extreme digital днес има черен петък. Има добрия попадения на тв... :wink12:

55 инчовия за тия пари  е супер 

https://edigital.bg/led-televizori/samsung-ue55nu7023kxxh-uhd-smart-led-televizor-p598597

Живея в Англия но мерси

преди 41 минути, AAUUXX написа:

В този ценови диапазон телевизора дето си избрал е екстра, видях и Philips 43PUS6523/12 който също не е никак лош в този ценови клас.

Между Самсунга и Филипса ти кой би избрал? Основно ще се ползва за PS4 pro. Гледам че на Самсунга рейтинга от потребителите е малко по-добър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, サムライオートバイ написа:

Между Самсунга и Филипса ти кой би избрал? Основно ще се ползва за PS4 pro. Гледам че на Самсунга рейтинга от потребителите е малко по-добър...

Да, в случая самсунга е по-добрият, и бих избрал него, макар да не съм особен фен на марката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто едно предложение за PS4 https://www.ebay.co.uk/itm/SONY-BRAVIA-KD43XE8077SU-43-Smart-4K-Ultra-HD-HDR-LED-TV/153255035673?epid=719192110&hash=item23aeb64319:g:AQoAAOSwRRVbsRM6

Разгледай и други предложения за този модел в английския ebay. Тук необяснимо за мен цената му рязко скочи с над 200лв, а е миналогодишен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Телевизора е добър, но мисля че се търси нов не втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

малко съм резервиран към втора ръка техника. По-скоро ще изчакам една седмица до Black Friday защото го гледам в други и-нет магазини (Джон Люис) на същата цена (369) в момента без никакви намаления.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Телевизора е добър, но мисля че се търси нов не втора ръка.

Така е, но нов е на двойна цена...... а модела си е актуален.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Refresh Rate
50Hz (Samsung Picture Quality Index: 1300)

Само това малко ме притеснява. Не са ли малко тези 50 херца за игра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, サムライオートバイ написа:

малко съм резервиран към втора ръка техника. По-скоро ще изчакам една седмица до Black Friday защото го гледам в други и-нет магазини (Джон Люис) на същата цена (369) в момента без никакви намаления.

Ако намериш сонито на подобна цена на черния петък е добра покупка ( говоря за нов)

100Hz матрици вече май ги слагат само на големите размери (над 50")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, サムライオートバイ написа:
Refresh Rate
50Hz (Samsung Picture Quality Index: 1300)

Само това малко ме притеснява. Не са ли малко тези 50 херца за игра?

Малко са, но за тези пари едва ли ще се намери телевизор с по- високо опресняване на картината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ако намериш сонито на подобна цена на черния петък е добра покупка ( говоря за нов)

100Hz матрици вече май ги слагат само на големите размери (над 50")

Ще изчакам 1 седмица наистина. Не бързам за никъде. Малко се подлъгах по тази фалшива промоция в Амазон 

RRP: £529.99 
Price: £365.00
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Малко са, но за тези пари едва ли ще се намери телевизор с по- високо опресняване на картината.

Ще имам ли някакви проблеми при игра? Насичане на картина или някакви артефакти от рода на замазване при взривове? Ще изчакам до другия петък и ще видя дали няма да мога да взема нещо по-добро за тези пари или този още по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, サムライオートバイ написа:

Ще имам ли някакви проблеми при игра? Насичане на картина или някакви артефакти от рода на замазване при взривове? Ще изчакам до другия петък и ще видя дали няма да мога да взема нещо по-добро за тези пари или този още по-евтино.

Колкото по-високо опресняването, толкова по-гладка картина имаш, при 50Hz няма да има накъсване, но при по-бързи кадри ще се наблюдава замазване на картината.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

Колкото по-високо опресняването, толкова по-гладка картина имаш, при 50Hz няма да има накъсване, но при по-бързи кадри ще се наблюдава замазване на картината.

Гледам това Sony Bravia KD43XF7073 и LG 43UK6750PLD LED HDR . Наистина всичките са с 50 херца. Дано другия петък им смъкнат малко цените. Иначе предполагам който и да взема няма да сгреша много

За Самсунга някъде бях прочел че има проблеми със звука на филмите от торентите. Ако не се бъркам някакъв кодек DTS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, サムライオートバイ написа:

Гледам това Sony Bravia KD43XF7073 и LG 43UK6750PLD LED HDR . Наистина всичките са с 50 херца. Дано другия петък им смъкнат малко цените. Иначе предполагам който и да взема няма да сгреша много

Сонито има Motionflow XR 400Hz  технология та може и да не се забелязва чак толкова ниското опресняване.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на Сони, гледай да е 8-ма серия. Само на 8-ма и 9-та серия ( тук обаче парите са доста) слагат TRILUMINOS дисплеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ако се спреш на Сони, гледай да е 8-ма серия. Само на 8-ма и 9-та серия ( тук обаче парите са доста) слагат TRILUMINOS дисплеи.

Нещо подобно, нали: Sony Bravia KD43XF8096 ? Малко идва нагорнище вече цената,  с близо 200 паунда отгоре на LG  и  Samsung.  Ще изчакам до другия петък да видя дали ще паднат цените

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, サムライオートバイ написа:

Нещо подобно, нали: Sony Bravia KD43XF8096 ? Малко идва нагорнище вече цената,  с близо 200 паунда отгоре на LG  и  Samsung.  Ще изчакам до другия петък да видя дали ще паднат цените

Ako зимаш Samsung купи миналогодишната серия.

Този модел е с VA, Direct Led, DTS, тазгодишните модели са орязани откъм DTS

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-40MU6172-4K-Ultra-HD-LED/p/11632

Сонито от препоръката на Камен е много добро но вечер трябва да го гледаш на някакво осветление заради подсветката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, AAUUXX написа:

Сонито има Motionflow XR 400Hz  технология та може и да не се забелязва чак толкова ниското опресняване.

преди 9 часа, AAUUXX написа:

За бисерите си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, PigManu написа:

За бисерите си!!!

Бегай да си пиеш първака и не се бутай в нещата които не разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, AAUUXX написа:

Бегай да си пиеш първака и не се бутай в нещата които не разбираш.

Спри да се заблуждаваш че разбираш от телевизори.

Колкото пия спирт толкова разбираш от телевизори.

Идея си нямаш от какво зависи и доколко инча няма проблем с 50Hz

Я обясни за Самсунг как са Китайски, и да не ти изброявам и другите бисери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PigManu написа:

Спри да се заблуждаваш че разбираш от телевизори.

Колкото пия спирт толкова разбираш от телевизори.

Идея си нямаш от какво зависи и доколко инча няма проблем с 50Hz

Я обясни за Самсунг как са Китайски, и да не ти изброявам и другите бисери.

Мани стига грухтя в темата на човека, идвай на лични :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Мани стига грухтя в темата на човека, идвай на лични :cheers:

Обясни за телевизорите 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.