Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Стерео система за хола Dali/Denon Моля за помощ

Препоръчан отговор

@AAUUXXв ринг мол не намерих повече от 10 лв кабел, сигурно в по-голям магазин може и да имат, но това ми беше по път. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 129
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

току-що, Georgi Angelov написа:

@AAUUXXв ринг мол не намерих повече от 10 лв кабел, сигурно в по-голям магазин може и да имат, но това ми беше по път. 

В технополис има , тях имах предвид като казах техномагазини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

В технополис има , тях имах предвид като казах техномагазини.

е точно там, имаше само за 10 лв в ринг мол. Може би в техномаркет на околовръстното ще погледна след малко за всеки случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Georgi Angelov написа:

е точно там, имаше само за 10 лв в ринг мол. Може би в техномаркет на околовръстното ще погледна след малко за всеки случай.

Да да тези в мола са малки и не всичко има в тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, AAUUXX написа:

Пускай ги и кажи какви са ти впечатленията.

върнах се в офиса, ходих само да ги закарам до вкъщи и да ги отворя :D  чак довечера ще си играя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Само радост да ти носят!

Имай предвид, че всички аудиокомпоненти се нуждаят от известно време, за да се "разработят". Особено това се отнася за озвучителните тела. На някои им трябват дори около 100-200 часа свирене. Според някои аудиоманиаци дори и кабелите трябва да се "разработват".:)  Освен това усилвателите показват истинския си звук, след като "загреят" - когато елементите им достигнат температурно равновесие. Т.е. звученето им се подобрява след около половин-един час работа, след като ги включиш. И така при всяко включване. Някои производители си пишат това изрично в упътването. А пък други производители са още по-големи екстремисти - препоръчват усилвателят никога да не се изключва от копчето, освен при гръмотевична буря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За високоговорителите съм съгласен че им трябва време за да се разсвирят/разработят, но за усилвателите и кабелите винаги ми се е струвало силно пресилено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, AAUUXX написа:

За високоговорителите съм съгласен че им трябва време за да се разсвирят/разработят, но за усилвателите и кабелите винаги ми се е струвало силно пресилено.

може би трябва да "стопли", сякаш има логика. за кабелите може и да има нещо, но в моята система надали ще има разлика :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Georgi Angelov написа:

може би трябва да "стопли", сякаш има логика. за кабелите може и да има нещо, но в моята система надали ще има разлика :)

Аз не съм чул разлика в звука между студен и топъл усилвател, а през годините съм имал и слушал доста различни и като марка и като класове усилватели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата изглеждат така:

6d6e059f2b27t.jpg

Това най-долното дебело прасе определено си променя звука след час-два. А  за това черното над него, дето свети в зелено, производителят препоръчва никога да не се изключва.:D

А пък ако го изключиш, при следващо включване звукът ставал най-хубав чак след един месец непрекъсната работа...:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Михайлов написа:

А пък ако го изключиш, при следващо включване звукът ставал най-хубав чак след един месец непрекъсната работа...:ohmy:

Не намирам логика, защото електролитните кондензатори се зареждат за стотни от секундата, хайде нека е за секунда, транзисторите им трябват също секунда две да отпушат и засвирят, ако говорим за лампи тогава да, те имат нужда да загреят за да засвирят оптимално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не намирам логика, но така са го написали.

За да не съм голословен, ето цитат от ръководството на Naim-а:

"Naim equipment takes a considerable time to run in before it performs at its best. The duration varies, but under some conditions the sound may continue to improve for over a month. Better and more consistent performance will be achieved if the system is left switched on for long periods. It is worth remembering however that equipment left connected to the mains can be damaged by lightning."

Щура работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AAUUXX написа:

Време за влизане в температурен режим
При чисто нови машини е добре да поработят на празен ход 48-72 часа, защото повечето производители вече си икономисват т.н. 72-часови проби. Евентуално им завъртат за 5-10 мин едни синтетични тестове и падат в опаковъчното.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тълкува се грешно написаното, има се предвид че за месец ще се разсвирят крайните което също ми е странно.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Време за влизане в температурен режим

Разбирам, но не съм усетил разлика в звука до сега.

преди 3 минути, DarkEdge написа:

При чисто нови машини е добре да поработят на празен ход 48-72 часа, защото повечето производители вече си икономисват т.н. 72-часови проби. Евентуално им завъртат за 5-10 мин едни синтетични тестове и падат в опаковъчното.

Да да , това е абсолютно точно както казваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стойността на "класните", както казват руснаците, системи е съизмерима със стойността на жилището...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен винаги е бил ценови лимит до 1000лв за усилвател, същото важи и за тон- колоните, по изложения съм слушал страшни системи ама както казваш струват колкото един апартамент и не е за всеки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже по-горе беше споменато за кабели, едно бюджетно решение от мен - Norstone.. 5-7 лв/м беше някъде.

Продават ги Аудио Арте в Лозенец

http://www.audioarte.bg/aудио-видео-кабели/Norstone-Classic-CL-150-Speaker-Cable/product.html - това са характеристиките на 1.5 мм^2, но на този с 2.5 мм^2 са сходни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои аудиоманиаци препоръчват за по-бързо "разработване" на колоните да се поставят плътно челно допрени една срещу друга /с говорителите един срещу друг/ и така да работят примерно двайсетина часа. Или десетина.  Звукът да не силен.

Не знам каква е логиката в това и дали не е опасно за говорителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Михайлов написа:

Някои аудиоманиаци препоръчват за по-бързо "разработване" на колоните да се поставят плътно челно допрени една срещу друга /с говорителите един срещу друг/ и така да работят примерно двайсетина часа. Или десетина.  Звукът да не силен.

Не знам каква е логиката в това и дали не е опасно за говорителите.

да и аз го четох това на няколко места последните дни, обяснение защо не намерих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване