Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте.

Искам да закупя лаптоп за обработка на изображения с фотошоп. по долу ще прекача какво представляват. това са рисувани файлове, размера рядко надхвърля 10 мб /PNG, JPG/. 

Сега ползвам настолен двуядрен с 8 МБ РАМ и ми върши работа, но пролетта ще се местя и там няма да има място да сложа настолния. 

основни изисквания - да се държи добре при работа с програмата. монитора не е от значение, понеже може да закача допълнителен монитор при нужда. 

за сега се спрях на дел, понеже четох че са добра марка и са издръжливи, но за първи път ще купувам лаптоп и нямам представа какво да гледам. https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3578-dell_vostro_3578_N067VN3578EMEA01_1901

бюджет 1000-1500 лв. 

благодаря. 

main1.jpg

12-147.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този също става. Процесорът е по-бърз, видеокартата е по-добра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си вземете  компютър от USFF сериите - компактен като лаптоп, но с възможности и цената е около и под половината от тази на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, DarkEdge написа:

Защо не си вземете  компютър от USFF сериите - компактен като лаптоп, но с възможности и цената е около и под половината от тази на лаптопа.

за компютър ще ми трябва поне някакво бюро за компютъра, монитора и другите неща, където да го разположа, а няма да има място. иначе щях да замъкна сегашния. затова се насочих към лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Помисли за идеята - малка кутия с безжични клавиатура/мишка.
Кутията можеш да сложиш навсякъде...даже и под леглото... :) 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DarkEdge написа:

..и ще си държи монитора на коленете, а на клавиатурата ще набира с език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

..и ще си държи монитора на коленете, а на клавиатурата ще набира с език.

Моя колега не ползва монитор, а 50 инчовия си телевизор. Така, че няма какво да му пречи. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бисер Петков написа:

Моя колега не ползва монитор, а 50 инчовия си телевизор. Така, че няма какво да му пречи. :) 

Цитат

при нужда

Кой знае къде като локация, тази нужда ще може да бъде решена с този монитор. Едва ли ще си разнася монитора извън апартамента, заедно с кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

и ще си държи монитора на коленете

Може - ако е късоглед и пее в хора...

на клавиатурата ще набира с език.

Собствен опит ли предаваш?

Едва ли ще си разнася монитора извън апартамента, заедно с кутията.

Чукча - писатель. Чукча не читатель:

преди 3 часа, roberta написа:

а няма да има място. иначе щях да замъкна сегашния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

благодаря за предложението, разгледах какво представляват. може и да помисля над това и да видя как ще се устроят нещата. 

лаптопа ме блазни, защото можеш да го сложиш и да цъкаш навсякъде и после го прибираш. може и на маса да седнеш и на диван. може и да го носиш някъде, макар че ще е рядко. до сега не съм купила, защото имам такъв на бюро. ако имате други предложения ще се радвам да ги разгледам и да се направя сметка колко лв да събирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, roberta написа:

благодаря за предложението, разгледах какво представляват. може и да помисля над това и да видя как ще се устроят нещата. 

лаптопа ме блазни, защото можеш да го сложиш и да цъкаш навсякъде и после го прибираш. може и на маса да седнеш и на диван. може и да го носиш някъде, макар че ще е рядко. до сега не съм купила, защото имам такъв на бюро. ако имате други предложения ще се радвам да ги разгледам и да се направя сметка колко лв да събирам. 

Здравей!

Виждам че твърдо си се насочила към лаптоп. На твое място бих се замислил за един Lenovo Legion y530 с последно поколение кофилейк i5 8300H и видеокарта GTX 1050 4GB. Цената му е между 1400-1500лв -точно колко ви е бюджета. И когато има възможност го закачате към външен монитор. С добро охлаждане е -два отделни вентиалтора за процесора и видеото -изцяло преправено охлаждане от предишния модел. Казвам да го закачате за външен монитор, ЗАЩОТО в този клас до към 2000-2200лв няма лаптопи с хубаво цветово покритие на матриците -затова особено при работа с продуктите на Adobe -външния монитор е от значение.

Втория компромисен вариант е втора ръка работна станция с гаранция до 1500лв -с хубава  FHD IPS матрица и професионална видео-карта Quadro,  -това е ако няма да използвате външен монитор и ползвате монитора на лаптопа. Т.е. трябва ви добро sRGB/Adobe RGB покритие.

Такива са сериите Hp Zbook /Dell Precision/Lenovo ThinkPad W серията на Леново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.