Премини към съдържанието
nvvelikov

Зарядно на Нокиа 6.1 2018 - голям проблем

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

днес се наложи да прескоча от работа до вкъщи за бързо и като си влязох в стаята ме удари силна миризма на разтопена пластмаса. Почнах да вадя зарядните от тока и видях, че на въпросната Нокиа зарядния кабел от към телефона (букса Type-C) беше почти разтопена и деформирана тотално. Сега вечерта след работа го пробвах - същата работа - веднага започва да пари и да си топи пластмасата буксата от към телефона. В другия край на кабела не загрява, нито самия адаптер дава признаци на проблем. Въпросът ми е как и защо по дяволите кабела тръгна да се пали в края без да има закачен консуматор?? Става въпрос за оригиналния кабел  от комплекта на телефона, който не е на повече от 4 месеца и нито е пречупван, нито е пробиван някъде????    Вече ще си имам едно наум и няма да оставям включени зарядни в контактите без да ги надзиравам лично. Благодаря за отговорите

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, nvvelikov написа:

Здравейте колеги,

днес се наложи да прескоча от работа до вкъщи за бързо и като си влязох в стаята ме удари силна миризма на разтопена пластмаса. Почнах да вадя зарядните от тока и видях, че на въпросната Нокиа зарядния кабел от към телефона (букса Type-C) беше почти разтопена и деформирана тотално. Сега вечерта след работа го пробвах - същата работа - веднага започва да пари и да си топи пластмасата буксата от към телефона. В другия край на кабела не загрява, нито самия адаптер дава признаци на проблем. Въпросът ми е как и защо по дяволите кабела тръгна да се пали в края без да има закачен консуматор?? Става въпрос за оригиналния кабел  от комплекта на телефона, който не е на повече от 4 месеца и нито е пречупван, нито е пробиван някъде????    Вече ще си имам едно наум и няма да оставям включени зарядни в контактите без да ги надзиравам лично. Благодаря за отговорите

И на кое се чудиш. Има гаранция възползваш се. И никога по никакъв начин не оставяй нещо включено БЕЗ НАДЗОР! Близко до акъла  нали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, че новото и съвременно USB Type C се разтопи на 4 месеца, а на Nokia 3310-ката ми зарядното от 20 години стои в контакта и не е мръднало и милиметър. То ако почна да се притеснявам за надзора - хладилника и бойлера да изключвам като изляза ли? Уж в адаптера на зарядното трябва да има защита от КС(късо), презареждане и пренапрежение. Само не се карай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, nvvelikov написа:

Чудя се, че новото и съвременно USB Type C се разтопи на 4 месеца, а на Nokia 3310-ката ми зарядното от 20 години стои в контакта и не е мръднало и милиметър. То ако почна да се притеснявам за надзора - хладилника и бойлера да изключвам като изляза ли? Уж в адаптера на зарядното трябва да има защита от КС(късо), презареждане и пренапрежение. Само не се карай.

На кое се чудиш бе човек. Новото се прави да умира и да се сменя, а не да държи с години. Не го ли разбрахте вече. В момента качество няма има производство, което трябва да се купува и да се сменя през няколко месеца. И аз имам зарядно на Нокия 3210, което е здраво и работи. Когато го купих зареждаше във фирмата над 20 телефона. Нямаше значение дали е включено, изключено и дали има токови удари и спира тока. Сега не е така.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно кабела е некачествен и има късо при USB-то. Купи си друг, защото май кабели, зарядни и слушалки не се покриват от гаранцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! В гаранцията на телефона не влиза и зарядното, направо си купуваш ново зарядно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, nvvelikov написа:

...

Бюджетен телефон бюджетен кабел.

Конекторът от проводник се е превърнал в консуматор. Предположение, неизмит флюс, разтопен проводник, който е окъсил с съседен. Предположение още е делители от smd резистори, които засича контролера на зарядното. Някой от тях е дефектирал. Скалпел и дисекция на мястото преди да го метнеш в гюма. По спецификации Type C издържа до 100W пренос на енергия или до 5А сила на тока. Разрезът ще покаже дали кабелите не са направени от косми на китайски елфи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е купувано от България, директно рекламация в магазина, от там да го пращат и правят каквото си искат. Дори и да е консуматив, пак трябва да има някаква гаранция, ако има проблеми, обърни се към КЗП. До сега почти никога не съм вадил зарядно за телефон от контакта, за много и различни марки/модели, нови и стари, но никога не съм имал такива проблеми. Дори от стария ми Samsung S4 още си работи зарядното, денонощно си седи в разклонителя и си включвам телефона когато ми трябва, а вече съм с S6+, зарежда си го перфектно без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.