Премини към съдържанието
аm-аm

Защо се радвам, че съм роден тъкмо в България

Препоръчан отговор

В темата посветена за самосъжаление, което унизително поведение на очевидно заможни хора, наричам реване, българи опитват да докажат, че са:

1. Нещастници.
  2. Неблагодарници.
  3. Глупаци (заради многобройните партенки, които репродуцират, само защото им позволява да си упражняват вайкането).

И др. работи, ама няма да ви влизам в ролята на психоаналитик безплатно.

Но има няколко неща, заради които не бих искал да съм роден в друга държава. И даже не включвам безплатния пиратски софтуер и филми. И даже не съвсем оценям, че в България се намират от най-богатите почви в света, че имаме четири сезона и всякакъв ландшафт. Оценям привилегията да съм роден в България, защото:

• 1/3 от населението на планетата няма тоалетна;
  • 1/5 от населението на планетата няма електричество;
  • 1/2 от населението на планетата може да си позволи Интернет;
  • 1/9 от децата са недохранени;
  • 6 000 000 деца умират годишно от глад всяка година;
  • По жизнен стандарт сме на 63-о място (2017 г.) от 258 държави. В 195 други държави щях да живея по-зле, при това сметнато само откъм мангизи. Спомням си за една медицинска сестра в Катар. Сестра на мой приятел. Печели много пари. Погледнах в Гугъл карти. Абе там нямат даже шибана трева! Не, благодаря!
  • Моля добавете. Темата за жалване е друга.

Тея дни видях един пост на дете. Гласеше "Радвам се, че мама ми е сготвила, защото някой хора нямат храна, а други нямат майка". Това дете, драги ревачи, ви бие в много отношения. Неговият живот има смисъл. Защото хора, които са се забили в неудачите си и как живота ги е спрял да си разгърнат въображаемото величие, не живеят, а гният. Те нямат смисъл да живеят, защото черногледството не е влагане на смисъл, а изпразване от смисъл.

на 25.08.2018 г. в 12:44, аm-аm написа:

Напомня ми 100-ичков, де утепа някакви жирафи на сафари и го оплю цяла България. Та му се наложи да обяснява, че това е начина да се спонсорира изхранването и опазването на тези животни - като се дават за отстрелване старите и болните срещу големи суми. И тогава България беше пак "най-тъжното място в света" и тогава "само българин може такова нещо да направи" crazy-monkey-emoticon-029.gif?1292792386

40767_660_370.jpg

на 1.08.2018 г. в 23:25, аm-аm написа:

... Обяснявам ви, че България е достигнала не просто най-високия си жизнен стандарт в своята история, но до момент, в който децата нямат нужда да работят за да имат и храна на масата и пари за дискотека, вий не - България била тъжна. Тъжно ви е на вас, защото работите, но гледате чуждата паничка, че със същата работа е можело да ви платят повече. И нито храната на масата, нито водката в дискотеката могат да ви направят щастливи. Това е духовна беднота.

на 17.07.2018 г. в 18:26, аm-аm написа:

Негативизмът е не само извинение за това да си седим вкъщи и да избягваме излишни рискове. Той е ритуал за запазване на достойнството на човека, когото го мързи да бъде гражданин.

на 11.07.2018 г. в 13:21, аm-аm написа:

Ако направиш елементарни сметки, ще видиш, че всъщност данните, които дават, показват УВЕЛИЧЕНИЕ НА РАЖДАЕМОСТТА. Точно обратното, което опитват да пробутат като сензация. Ето в числа:

• 2001 г. броят на жените е бил малко над 4 млн. Родените деца са били 68 180. Дете се ражда на всеки 58,66 души.
  • 2015 г. броят на жените е бил 3,6 млн. Родените деца са били 65 950. Дете се ражда на всеки 54,58 души.

на 11.07.2018 г. в 13:51, аm-аm написа:

България има раждаемост над средното за ЕС

(58,66 - 54,58)*100/54,58=7,4753 %

Някой успя ли? А някой може ли да провери да не съм излъгал и всъщност да е повече?

на 10.07.2018 г. в 21:56, аm-аm написа:

Реалното, обективното, сравнение е брой деца на жена във фертилна възраст. Само тогава няма манипулация.

Ето и данните:

Total_fertility_rate,_by_NUTS_2_regions,

на 6.07.2018 г. в 20:23, аm-аm написа:

"Загубата на нация" в епохата на глобалното село само ми подсказва, че говоря с тотално объркани хора. Вие обличате китайски дрехи, ядете турска храна, гледате американски филми, учите чужди езици, обаче се сетили, че нацията им щяла да изчезне? Дека е тая нация? Моля следващите да ми напишат колко стихотворения от български писатели знаят. Да ми кажат колко деца имат (само да посмеят да не са направили поне 10!). И да ми напишат реалните си доходи. Ако са над $1 дневно, значи са ревльовците, за които ги мисля. Ако греша, ще съжалявам горко и ще се извиня вам поименно!

stiker-za-kola-vasil-levski-dela-tryabva

на 6.07.2018 г. в 17:01, аm-аm написа:

Преди 70 години населението е било същата бройка, но никой не е оревавал света, че чезне наш`то безценно семе. По време на османското иго пък сме били 2,5 млн., при това при далеч по-кофти условия. А преди 13 века 0,03-0,05 млн. прабългари са се нанесли отвъд Дунава предвождани от кан Аспарух.

Недейте рева, това приляга на жените. Не проявявайте слабост, нали уж суров живот живеете? Мен би ме било срам да имам вашата жалка позиция. В древен Рим щяха да ви наемат за оплаквачки. Не знам защо не ви е срам, прости ли сте, много телевизия ли гледате, малко книги ли четете, но от такива като вас най ме е срам, че съм българин. Някой като ме попита и ти ли си българин като тях, ревящите завистници, и ми иде да потъна в дън земята.

Един весел сценарий за депресиите: https://btvnovinite.bg/bulgaria/balgarin-zavladja-ostrov-za-5-triliona-dolara.html

image.png.cdd0c4d4058a5d5aa98d75e29b1ce5e4.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше човечеството, жирафите и сами щяха да си се справят с живота си. Все още има достатъчно територии, на които могат да го правят, въпреки човечеството. Не виждам какво точно оправдава отстрелът, на които и да е от тях.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

Не виждам какво точно оправдава отстрелът

Подобряване стандарта на живот на един земен вид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, аm-аm написа:

Подобряване стандарта на живот на един земен вид?

По-скоро на тези, които прибарват парите от таксите за острел. Това си е просто бизнес, маскиран все едно е с благородна цел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Тея дни видях един пост на дете. Гласеше "Радвам се, че мама ми е сготвила, защото някой хора нямат храна, а други нямат майка". Това дете, драги ревачи, ви бие в много отношения. Неговият живот има смисъл.

Навремето, по време на комунизма, когато бяхме на пионерски лагер няма да забравя, как ръководителите ни казваха да си ядем филийките хляб, защото в Афганистан децата гладуват. Прабаба ми също ме научи на това - никога да не оставям дори къшей хляб или още по-лошо, да го хвърлям в коша. По нейно време са събирали трохите от пода. Бе родена 1905 година.  Та така е. Не оцяняваме това, което имаме, но ако се задоволяваме само с това, което имем и го смятаме за супер, ще се превърнем в една масовка, която сутрин отива в 8 часа на работа, прибира се в 6 вечерта, гледа си биг брадър, чака пенсия, взема я и пак гледа Биг брадър. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BG-Team-DRIFT написа:

но ако се задоволяваме само с това, което имем и го смятаме за супер

Значи, първо, това, което имаме наистина си е супер. И второ, това, че имаме нещо супер изобщо не означава, че трябва да се задоволяваме с него. Въпросът е, че ако ежедневието на човек е заето в черногледство и хора с нет и очевидно 7,5 часа свободно време на работното време, пишат глупости колко са зле, тогава нещо много радикално е сбъркано с начина им на мислене.

Не може да изхарчиш 1000 лв. на курорт за уикенда и да се мислиш за окаяник.

Не може да отидеш на море и на планина и да цъкаш колко по-добре е в Италия и Гърция.

Не може да имаш репертоар от "зле та зле" спрямо най-богатите страни в света и това да е основанието да си нещастен, незадоволен, апатичен и бездеен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Значи, първо, това, което имаме наистина си е супер. И второ, това, че имаме нещо супер изобщо не означава, че трябва да се задоволяваме с него. Въпросът е, че ако ежедневието на човек е заето в черногледство и хора с нет и очевидно 7,5 часа свободно време на работното време, пишат глупости колко са зле, тогава нещо много радикално е сбъркано с начина им на мислене.

Не може да отидеш на море и на планина и да цъкаш колко по-добре е в Италия и Гърция.

Не може да имаш репертоар от "зле та зле" спрямо най-богатите страни в света и това да е основанието да си нещастен, незадоволен, апатичен и бездеен.

Аз на почивка тая година не съм ходил. От години твърдя, че имам много пари, че ми е добре, че съм добре...То това си е основно правило в живота. Малко хора обичат ревльовците. А и да ревеш, кел файда, след като на никой не му пука за рева ти. Та и тия, дето реват по планини и паланки от телефоните си. Нека си реват, никой не ги взема на сериозно. Вярно, вместо да реват, да седнат да си научат урока и да си увеличат ония 1000 лева за уикенда на 2000 примерно ;) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2018 г. в 14:14, аm-аm написа:

А е шопе що не ходиш на майната си, а. Намерил мекото на хляба тръгнал на Апостол да се прави - трябва да си много прост, за да направиш това. Имаш ли си поне някаква бегла представа, колко хора могат да си позволят 1000лв само за почивка и то само за уикенда. Ти ни изкара по- богати от най- богатите нации - прост ли си или да. Щото на хората са им малко 1000лв да харчат за един уикенд, ходят по чужбините да бачкат за 1000евро на месец - логика та дрънка, кой има такава логика, ми простите хора, те говорят без нуждата от смислена връзка м/у изреченията и думите.

И ти, като богопомазаните във властта - в България всички са много богати разбираш ли, обаче много искат да имат стари коли, такива ръждиви, почупени и готови за скрап. Не е защото нямат пари нали. Е па бахти простите сте наистина - и ти, и те. Ма честно - толкова сте прости, че само това следва да ви се повтаря. Че сте прости - разбираш ли. Прост си - щото масово хората бачкат за има- няма петстин леа, а ти си мислиш, че харчат по хиляда през уикенда. Е как да не си прост - па прост си и то много прост, ужасно прост сеш се,  ма не се сещаш, именно щото си прост и то много.  Ма някъде умирали деца - пука ти, нали си имаш тоалетна. Бахти простотията братче. Толкова си прост, че си автентично прост.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sound написа:

А е шопе що не ходиш на майната си, а. Намерил мекото на хляба тръгнал на Апостол да се прави - трябва да си много прост, за да направиш това. Имаш ли си поне някаква бегла представа, колко хора могат да си позволят 1000лв само за почивка и то само за уикенда. Ти ни изкара по- богати от най- богатите нации - прост ли си или да. Щото на хората са им малко 1000лв да харчат за един уикенд, ходят по чужбините да бачкат за 1000евро на месец - логика та дрънка, кой има такава логика, ми простите хора, те говорят без нуждата от смислена връзка м/у изреченията и думите.

И ти, като богопомазаните във властта - в България всички са много богати разбираш ли, обаче много искат да имат стари коли, такива ръждиви, почупени и готови за скрап. Не е защото нямат пари нали. Е па бахти простите сте наистина - и ти, и те. Ма честно - толкова сте прости, че само това следва да ви се повтаря. Че сте прости - разбираш ли. Прост си - щото масово хората бачкат за има- няма петстин леа, а ти си мислиш, че харчат по хиляда през уикенда. Е как да не си прост - па прост си и то много прост, ужасно прост сеш се,  ма не се сещаш, именно щото си прост и то много.  Ма някъде умирали деца - пука ти, нали си имаш тоалетна. Бахти простотията братче. Толкова си прост, че си автентично прост.

Благодаря за включването. Ти си илюстрация защо България е "мноо зле".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, аm-аm написа:

Благодаря за включването.

Знам, знам, но и заради това също си прост - ако не беше прост, нямаше да се преструваш на великодушен, а щеше да обясниш, откога българите харчат по хиляда лева на уикенд. Ма понеже не можеш да обясниш такава простотия и наглост, по- добре се направи на интелектуалец - пък нищо, че си прост, аз ако не видя на свиня звънче, откъде ще знам, че е интелигентна, нали.

За да си толкова безсрамен, драги, че да пишеш такива дивотии и глупости, трябва да си прост - друг начин няма.

п.п. не ме разбирай погрешно  - което идея си нямам как ще стане при положение, че си толкова брутално просто човече - да си жив и здрав, все така да си харчиш хилядарки през уикенда.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2018 г. в 12:43, аm-аm написа:

В темата посветена за самосъжаление, което унизително поведение на очевидно заможни хора, наричам реване, българи опитват да докажат, че са:

1. Нещастници.
  2. Неблагодарници.
  3. Глупаци (заради многобройните партенки, които репродуцират, само защото им позволява да си упражняват вайкането).

И др. работи, ама няма да ви влизам в ролята на психоаналитик безплатно.

Но има няколко неща, заради които не бих искал да съм роден в друга държава. И даже не включвам безплатния пиратски софтуер и филми. И даже не съвсем оценям, че в България се намират от най-богатите почви в света, че имаме четири сезона и всякакъв ландшафт. Оценям привилегията да съм роден в България, защото:

• 1/3 от населението на планетата няма тоалетна;
  • 1/5 от населението на планетата няма електричество;
  • 1/2 от населението на планетата може да си позволи Интернет;
  • 1/9 от децата са недохранени;
  • 6 000 000 деца умират годишно от глад всяка година;
  • По жизнен стандарт сме на 63-о място (2017 г.) от 258 държави. В 195 други държави щях да живея по-зле, при това сметнато само откъм мангизи. Спомням си за една медицинска сестра в Катар. Сестра на мой приятел. Печели много пари. Погледнах в Гугъл карти. Абе там нямат даже шибана трева! Не, благодаря!
  • Моля добавете. Темата за жалване е друга.

Тея дни видях един пост на дете. Гласеше "Радвам се, че мама ми е сготвила, защото някой хора нямат храна, а други нямат майка". Това дете, драги ревачи, ви бие в много отношения. Неговият живот има смисъл. Защото хора, които са се забили в неудачите си и как живота ги е спрял да си разгърнат въображаемото величие, не живеят, а гният. Те нямат смисъл да живеят, защото черногледството не е влагане на смисъл, а изпразване от смисъл.

:withballoon2:
Поздравления и аплодисменти за позитивното мислене!

Аз също смятам, че съм ощастливена от съдбата, че съм се родила в България, а не примерно в Судан, Ангола, Етиопия, Бангладеш, Индия или Саудитска Арабия.
Благодарна съм, че не съм се родила в някое туземско племе от аборигени в Австралия или Нова Гвинея.
Благодарна съм, че в България децата имат свободата да учат и да се развиват, докато такъв шанс нямат голям процент от децата по света.

Изобщо, имаме толкова поводи за радост и благодарност, че е чудно как някои хора виждат само грозното и негативното в живота, и не оценяват благоприятното местоположение където са се родили и живеят, и красотата на това да си свободен и да живееш в свободна държава, докато милиони хора днес, в 21 век, живеят все още като роби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въведение Богородично, Ден на християнското семейство

61ec57108b98fbb4310ac587ccc7f17e_XL.jpg

Цитат

Църквата нарича Девата прекрасна зора, от която изгряло Слънцето на правдата

Когато пречистата Дева навършила три години, праведните й родители изпълнили обещанието, което дали пред Бога, преди още тя да се роди. Затова те тържествено въвели своята дъщеря в Йерусалимския храм и я посветили на Бога.

Древните отци на Църквата, като възпяват Въведение Богородично със свещени песни, разказват как Йоаким и Ана събрали своите роднини и приятели; млади девойки със свещи в ръце вървели пред светата Отроковица, а след тях родителите водели пречистата Дева и я довели до Йерусалимския храм. Първосвещениците и служителите в храма ги посрещнали с пеене на свещени химни. Св. Герман, патриарх Цариградски, в една свещена песен влага такива думи в устата на св. Ана:

Принасям на Господа моя обет, произнесен в скръб чрез моите уста. Затова събрах свещеници и сродници и им казвам: "Радвайте се с мене! Сега аз се явявам пред вас майка, довеждам дъщеря си и я предавам не на земен цар, а на Бога, Небесния Цар".

Св. Дева била поставена на първото стъпало пред храмовия вход и, за почуда на всички присъстващи, неподдържана от никого, тя се изкачила свободно по 15-те стъпала и се спряла на най-горното.

Първосвещеник Захария въвел пречистата Отроковица в Светая Святих, където влизал веднаж в годината само първосвещеникът.

Праведните родители принесли дарове и жертви на Бога и след това, като поличили благословение от свещениците, се върнали с роднините си в Назарет.

vvedenie_icona.jpg

Цитат

Св. Дева Мария живеела при храма. Там в отделни помещения живеели млади девойки, посветени Богу, също така и вдовици, които служели в храма, подобно на пророчица Ана (Лука 2:36-38). Тук живеели също странници и пришълци. Към тях се присъединила и св. Ана, майка на св. Богородица, която овдовяла скоро след въвеждане на пречистата Дева в храма. Но тя живяла кратко време със своята пресвета Дъщеря. Скоро след мъжа си и тя починала.

Св. Дева се възпитавала под надзора на по-възрастните благочестиви девойки, опитни в Св. Писание и в ръкоделията. Тя усърдно се трудела, непрестанно се молела, обичала да чете Св. Писание. По такъв начин тя се готвела за своето високо назначение. Църквата я нарича прекрасна зора, от която изгряло Слънцето на правдата. "Дух Светий" - говори свещената песен - осветил тази, която пребъдвала вътре в храма и била хранена с небесна храна".

Когато пречистата Дева стигнала до възраст, на която девиците, които се възпитавали при храма, обикновено се връщали в света и се омъжвали, свещениците поискали тя да постъпи по същия начин. Но пресв. Дева им открила своето желание - да посвети себе си Богу и да не встъпва в брак. Тогава те, по внушение от Св. Дух, я сгодили за престарелия Йосиф, роднина на нейните родители. Той станал покровител на пречистата Дева и уважавал обета, който тя дала пред Бога.

На този ден се разрешава риба.

Честит празник!

Щастлива съм, че съм родена в България и не съм я напуснала!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситият на гладния не вярва. Иначе мега нагло, сравнимо с това за хляба и пастите...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, sound написа:

п.п. не ме разбирай погрешно

Копай си компиро на село и живей със заблудата, че не са те разбрали нещо haha.png

преди 14 часа, Мойра написа:

Щастлива съм, че съм родена в България и не съм я напуснала!

А други са щастливи, че са родени в нея, за да се оправдават с нея, че са нещастници и да я псуват. Въпрос на ценности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.