Премини към съдържанието
Недко

Ползи / вреди ако добавим RАМ повече от "проектната" на стар двуядрен лаптоп ?

Препоръчан отговор

преди 1 час, bobivg написа:

Стига си дрънкал глупости. С динамичните блокове, както и параметричното оразмеряване нещата са светлинни години като бързодействие от времето на аutocad 2000. Започнал съм да чертая много преди излизането на autocad2000 и добре си спомням как съм работел тогава и как сега.

А ти изобщо не си вдигнал Level нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, RudeBoy написа:

880070.jpg

880069.jpg

тоя скор идва от броя на ядрата  и турбо буста 

може да се каже постоянно работят над 3.5 ghz

47  вата е при  clok 2.5

при 3.7 e  около 70 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2018 г. в 21:27, RudeBoy написа:

880070.jpg

880069.jpg

Единия както и другия е процесор, слаган в геймърски  лаптопи и мобилни работни станции, разликата е в детайлите -както написах. И двата са на един кантар по перформънс, ама единия може да го намериш в лаптопи висок клас работни станции за 700-800лв, докато другия в лаптопи от средния клас НАД 2000ЛВ!

Сега някой ще каже да де ама го има и в машини започващи от 1400лв... Има го с тая разлика че тия машини са с нисък профил/кекава сглобка/охлаждане и не смогват да охлаждат процесора при продължително натоварване. За да е са ок с температурите трябва да се ъндърволтва/спира турбото, което във средния/високия клас над 2000лв нагоре не е необходимо за една голяма част от лаптопите(по висок профил/подобро охлаждане/сглобка и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли значение за конкретните 2 стари двуядрени лаптопа от темата ми - TOSHIBA Satellite L40 14 F  и TOSHIBA Satellite L40 14 B,
които имат по 2 слота за RAM, дали ще се сложи 1 памет от 2 GB или 2 бр. по 1 GB ?

Да речем за производителност, нагряване и още каквото се сетите,
за обикновен потребител на ЮТюб на 240р, Spotify, GIMP (понякога) за изрязване, монтаж и цветови промени на снимки) и Open Office,
не геймър, и не изчисляващ
криптовалутиклиматични прогнози, промишлени процеси, икономически цикли, образуване на звезди и галактики,  и др. подобни загряващи операции.

Предварително ви благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недко, единственото, което има значение, е дали дъното ти може да разпознае и ползва паметта. Защото примерно може да е ограничено до 1GB на слот, или пък общо до 2GB, независимо какви. 

Ти хубаво си сложил 4, ама сигурен ли си, че се разпознават, и операционната система ги ползва?...

Иначе по принцип колкото повече памет, толкова по-добре. Но ефект от добавянето на още има само в случай, че наличната не е достатъчна, и спъва работата на лаптопа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Недко, единственото, което има значение, е дали дъното ти може да разпознае и ползва паметта. Защото примерно може да е ограничено до 1GB на слот, или пък общо до 2GB, независимо какви. 

Ти хубаво си сложил 4, ама сигурен ли си, че се разпознават, и операционната система ги ползва?...

Иначе по принцип колкото повече памет, толкова по-добре. Но ефект от добавянето на още има само в случай, че наличната не е достатъчна, и спъва работата на лаптопа. 

4 още не съм сложил за постоянно, сложи ги пробно човекът със сервиза и гледайки какво се изписва на екрана, още преди ОС,
ми каза, че лаптопът поддържа 4 Гб.
Но сега не питам това,
а дали беше правилно да купя 1 памет от 2 Гб и единият слот да остане празен,
или трябваше да купя 2 по 1 Гб  (за всеки от 2-та слота по 1 Гб)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твоя лаптоп, и за това, за което го ползваш - все тая!

Силно ме съмнява, ако са 2х1GB, и ги пуснеш да работят в двуканален режим (ако изобщо е възможно), да усетиш някаква разлика, в сравнение с 1x2GB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

На твоя лаптоп, и за това, за което го ползваш - все тая!

Силно ме съмнява, ако са 2х1GB, и ги пуснеш да работят в двуканален режим (ако изобщо е възможно), да усетиш някаква разлика, в сравнение с 1x2GB.

И защо да не е възможно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2018 г. в 17:49, rosko написа:

И двата са на един кантар по перформънс

Зависи кой какво гледа. Аз виждам 13% разлика в полза на 8300H.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.