Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току-що, Yvan Sergeеv написа:

read 500 -read 250 .

Говорим за hdd,не за ssd диск!Къде ги намираш такива дискове?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде закупи системата?

Колко точно пари даде за нея?

Какво точно правиш на нея - реална програма, с реалното натоварване на компонентите му?

Реално в момента нямаш много варианти за подобряване на системата - тук не е ясно дали тя подлежи на връщане, препродажба.

За да се види какво точно имаш по системата можеш да направиш хардуерни репорти с програмите Aida64, Speccy, CPU-Z, GPU-Z, Crystal DiskInfo и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще си позволя да дам съвет относно монитор - два 24" 1920х1080. Не знам дали някога си работи с два монитора на един компютър, но аз направо се родих(при мен мониторите са 22"+24" 1920х1080 ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, A.com написа:

Аз ще си позволя да дам съвет относно монитор - два 24" 1920х1080. Не знам дали някога си работи с два монитора на един компютър, но аз направо се родих(при мен мониторите са 22"+24" 1920х1080 ).

Даже ако намери 1920х1200 още по-добре. Тая мания да правят мониторите сплеснати заради филми, а на софтуерите им слагат ribbon за да довършат полезната площ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Yvan Sergeеv написа:

New-Bitmap-Image-6.png

Би ли посочил сайта, от който показваш това сравнение? При мен данните са обратни - 25 и 50% в полза на първата видеокарта.

преди 6 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Няма нищо вярно в заключенията ти  в тоя ценови клас. 

Моля уеднаквете си версиите.

преди 4 часа, Mihalaki написа:

Не знам колко си дал за тази антика и защо го криеш

Абе вие за това ли живеете? Трети човек ме пита колко пари съм дал. И да, "антика" е, аз пестя пари, купих си конфигурация втора употреба. Можех да си купя за 10 000 лв., но в живота ми има по-важни неща. Въпрос на приоритети е. И ви се чудя що за приоритети имате вие във вашия, щом ви интересува само колко другарчето се е прецакало, защото не разбира колкото вас, нищо че и помежду си не можете да се разберете дали сте прави.

преди 18 минути, A.com написа:

Каква е идеята да имам два монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

За SATA 3  не е вярно, ако ползваш хард диск. Или по-точно, дори SATA 2  интерфейса е достатъчен. Вече SATA  има голямо ограничение и то е до около 125MB/s. Един модерен хард диск трудно минава 200MB/s  скорост при четене, а SATA 2  интерфейса ограничава до по-голяма стойност. Вече ако ползваш SSD  със SATA 3 интерфейс, ще има ограничение. Хубавото в случая е, че бързодействието на SSD  се дължи главно на времето за четене на малките файлове. А то е в пъти под ограничението на SATA 2  интерфейса. Но аз така и не разбрах, имаш ли SSD  или не. Не съм чел темата след втора страница. 

Относно PCI-E 3.0,  за толкова бавна видеокарта няма значение. Дори за 2-3 пъти по-бърза няма значение. 

Това дето го написа Сергеев, не важи за толкова нисък клас машина като твоята. Вече ако е нещо последна мода, с много бърза видеокарта, струваща 3 пъти колкото щайгата ти само тя, сигурно ще има минимално влияние липсата на PCI-E 3.0. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, аm-аm написа:

Не знам какво точно правиш с тези CAD/CAM програми. Ако е само да заредиш някоя сцена и да изрендваш, то втори монитор няма да ти трябва. Ако моделираш, текстурираш, композираш, пишеш код, то втори монитор ще ти е от огромна полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, A.com написа:

защо не ползваш един 46 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, BG-Team-DRIFT написа:

имаш ли SSD

На него е ОС. Останалите 3 диска са магнитни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Това дето го написа Сергеев, не важи за толкова нисък клас машина като твоята. Вече ако е нещо последна мода, с много бърза видеокарта, струваща 3 пъти колкото щайгата ти само тя, сигурно ще има минимално влияние липсата на PCI-E 3.0. 

1050  ti e  средна класа карта   а примерно 1080  ti   дава 2 пъти повече  фреймове  но  не 2 пъти по скъпа а е  5 пъти.

цената драстично се увеличава но перформънса не се вдига със същата зависимост

а примерно  dd2  платформа  струва 100-200 лв

ddr3 200-400  лв втора ръка в зависимост от процесора  в конфигурацията 

ddr3 и  ddr2  държат една цена около 10лв за 1  gb

в момента най изгодно излиза да се вземе  втора ръка  i5 gen2-3-4, i3 gen 3-4

или чисто нов athlon X4  или FX 6-8

пп някъде може и да се намери i7 2-3 gen  изгодно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, аm-аm написа:

Би ли посочил сайта, от който показваш това сравнение? При мен данните са обратни - 25 и 50% в полза на първата видеокарта.

Абе вие за това ли живеете? Трети човек ме пита колко пари съм дал. И да, "антика" е, аз пестя пари, купих си конфигурация втора употреба. Можех да си купя за 10 000 лв., но в живота ми има по-важни неща. Въпрос на приоритети е. И ви се чудя що за приоритети имате вие във вашия, щом ви интересува само колко другарчето се е прецакало, защото не разбира колкото вас, нищо че и помежду си не можете да се разберете дали сте прави.

А ти не усещаш ли, че си се минал много здраво с тая антика?И понеже знаеш, че си се минал и си купил поредния боклук от Кънчовата фирма те е срам да си признаеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Yvan Sergeеv написа:

1050  ti e  средна класа карта   а примерно 1080  ti   дава 2 пъти повече  фреймове  но  не 2 пъти по скъпа а 5 пъти.

Къде те налъгаха така? Ми ще вземе някой да ти се върже, това е лошото. 1080 ti само два пъти по-бърза от 1050 ti, това е върховна простотия ;)

преди 17 минути, Yvan Sergeеv написа:

:wors:

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050 Ti е достатъчна да се играят всички игри на 1080p резолюция с 40-50+ кадъра до средни /ниски настройки за най-тежките игри и високи за по-невзискателните, има и такива, които ще вървят и на ultra 60+ кадъра. Това при условие, че се комбинират с подходящ процесор. Ето ориентировъчно сравнение на 1050TI 1080TI:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-Ti-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3918vs3649

Около 3 пъти разлика поне.

преди 21 минути, Yvan Sergeеv написа:

в момента най изгодно излиза да се вземе  втора ръка  i5 gen2-3-4, i3 gen 3-4

пп някъде може и да се намери i7 2-3 gen  изгодно  

Какво разбираш под изгодно? В момента за около 500 лева се сглобява конфигурация с 4 ядрен Ryzen и 8 GB DDR4, като се ползва вградено видео. По-изгодно от това може ако намериш 2-3 поколение Intel за около 200-250 лева и си сложиш видеокарта GT 1030 или по-добра.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PANOV написа:

. 1080 ti само два пъти по-бърза

има ботълнек на   i7    gen 3  смятай колко е яка .... при процесор преди 5 години .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Year Zero написа:

А ти не усещаш ли, че си се минал много здраво с тая антика?И понеже знаеш, че си се минал и си купил поредния боклук от Кънчовата фирма те е срам да си признаеш.

Айде още един де търси поле за самочувствие haha.png

Гледам, че не се разбирате много, но първоначално ме изплашихте, особено Сергеев де, че едва ли не съм купил боклук. Пък се оказа, че съм взел изгодно машинката и най-важното - върви гладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз на кънчо си говоря 

New-Bitmap-Image-7.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко "изгодно" си взел тая машина???Понеже вече няколко човека те попитаха ама ти мълчиш и само отклоняваш въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Айде още един де търси поле за самочувствие haha.png

Гледам, че не се разбирате много, но първоначално ме изплашихте, особено Сергеев де, че едва ли не съм купил боклук. Пък се оказа, че съм взел изгодно машинката и най-важното - върви гладко.

де бе споко знаме за колко си го купил 169 лв .

най много 269 

преди 10 минути, Raze написа:

В момента за около 500 лева се сглобява конфигурация с 4 ядрен Ryzen и 8 GB DDR4, като се ползва вградено видео.

където най-силната вградена карта на процесор за 250 лв е по слаба от   gt 1030  с 10  fps 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Yvan Sergeеv написа:

050  ti e  средна класа карта   а примерно 1080  ti   дава 2 пъти повече  фреймове  но  не 2 пъти по скъпа а е  5 пъти.

Почваме дребните заяждания. Не четеш. Казах 3 пъти по-скъпа карта от щайгата му.  И кой ти говори за фреймове в тая тема! Човека иска компютъра за работа, не за игри. Питаше, как да се подобри бързината. Има ССД, значи това не е проблемът.  Изказаха се добри предположения тук, включително за паметта. То ако ставаше нов бардак със стари...всички щяхме да караме със щайгите си отпреди десетина години и повече. Аз също се занимавам от време на време с ковертиране на видео главно и с i7 6700K не мога да преценя бързо или бавно е. Общо взето работата става, докато отида до кенефа и се върна ;)  Но ако седна да чакам, ми се струва бавно. Всичко е относително, както е относителна и работата, която вършим на PC. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BG-Team-DRIFT написа:

И кой ти говори за фреймове в тая тема! Човека иска компютъра за работа, не за игри

тогава защо видеото му е по бързо 3 пъти  от процесора /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За без пари толкова. Важното е, че всичко ще е ново. И аз ако нямам достатъчно пари бих потърсил нещо втора употреба, дори конфигурацията ми е такава - дъно, RAM, CPU, но повечето хора не мислят така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, аm-аm написа:

Като не специалист но ползващ две машини Dell Precision Workstation T5500 пак с два процесора с по-четири физически ядра но видеото е NVIDIA Quadro FX 1800 и с DDR3 12 GB RAM трябва да ти кажа,че и двете въпреки,че са стари модели вървят мазно и чевръсто. Не се усеща забавяне, няма лагове при работа с Photoshop и подобни графични програми. Не ползвам SSD , хард диска доколкото знам е SAS не че ми е ясно какво е това но ... съм доволен и от двете машини. 

Тихи мощни , работната машина вече седмица работи без един рестарт и изключване. Просто минава в спящ режим вечерно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но автора пита как да си направи компютъра по-бърз, не дали е доволен от машината. И като гледам как са го прекарали от фирмата, от която го е купил, най-вече с RAM паметта, че я рекламират за ECC, а не е такава, направо си плачат за КЗП и глоба. Въпроса беше, че за тези пари ще си купи много по-добра машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там са над тия неща. Предвид какви неща се пишат от години очевидно нищо не ги лови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, аm-аm написа:

Купих си "нов компютър на старо".
Доволен съм, но съм работил и на по-бърз и оценям достойнствата на бързодействието, че работа - бол.

Щом имаш 16gb рам ти препоръчвам да пробваш с това как е и да не купуваш нищо.

Направи 2 или 3gb рамдиск и инсталирай си браузера на него (ама целия браузер, не само кеша да преместиш). Подобно на това е: https://www.softperfect.com/articles/how-to-boost-computer-performance-with-ramdisk/

Ако са предложили вече, окей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.