Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам iphone 6. Проблема е че батерията му пада много бързо. Първоначално мислех че е от батерията, смених я но пак пада бързо. В приложенията които консумират много батерия ми излизат setings и phone. Някой имали идея от какво се получава и как може да се реши проблема. Предварително ви благодаря за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има софтуерен проблем, или конкретно приложение, което е голям консуматор. От настройките за изпълнение във "фонов режим" забранете да се изпълняват ненужните приложения. Ако това не помогне, може да го върнете към заводски настройки. 

П.С. Има го и варианта да са ви поставили некачествена батерия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията оригинална ли е или китайска? Какви приложения ползваш главно? 
И като цяло версиите на iPhone не се славят с кой знае каква батерия, освен при Plus версиите, там е "яката" работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, shefa82 написа:

Здравейте, имам iphone 6. Проблема е че батерията му пада много бързо.

Какво разбираш под "много бързо"? Как и къде се ползва телефона, кога пада бързо батерията - в режим standby, разговори, музика, игри, интернет или нещо друго? Правено ли е фабрично нулиране на устройството? Може и да има някакъв хардуерен проблем, дай го в някой сервиз да го тестват. Все пак е телефон от преди 4+ години, проблема може да е от всичко, освен калпава нова батерия и несъвместим софтуер/ОС. С каква версия на софтуера си? Пробвал ли си да обновиш до последната? От кога започна да го прави проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито проблемът ти е в U10 чипът и оттам и консумацията. Подобен проблем имах с един 5s на който му падаше така батерията, спря да се зарежда и сега е за части. Отделно купих батерия от ибей, която се зареди 10 цикъла и умря, след около 4-6 месеца се поду като плондер, т.е. боклук.

Надявам се да не е това проблема, но ....

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за да разберете за какво ви говоря ето и снимка.

IMG_20181118_175406.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те питах доста неща, на които като те мързи да отговориш, няма как да ти помогне някой!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

версията 12.1. Телефона ми стои на бюрото в режим на готовност. само wifito e пуснато и сим карта съм сложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А фабрично нулиране пробвал ли си? Рестарт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами носи го в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си резервен телефон и го занеси в сервиз да го тестват, този чип, който казва колегата в предните постове е чест проблем при 5/6 айфони, за няколко дни в читав сервиз ще го тестват, а може и на калпава батерия да си случил, ето ако ти се чете по темата

http://www.riceisfordinner.com/repair-blog/the-iphone-not-charging-problem

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, shefa82 написа:

да но не помага

След въпросният рестор връщахте ли бакъп или сетнахте апарата като нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах iPhone 7 Plus и след година ползване също започна да пада батерията, но не така осезаемо. Какво ли не правих - връщане към фабрични настройки с или без бекъпи, но ядец изкарва не повече от 10 часа с около 1-2 часа ръчкане. Единствената разлика е, че беше на иОС11.х.х. В началото на деня държи добре, но към 15:00-15:30 падаше до към 35% и след това се сещай на колко е към 17:00ч?.

Нещата се оправиха след смяната на хардуера с iPhone XS MAX.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.