Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Правя си бюджетен компютър (главно за игри) и ми трябва хубаво захранване. Не трябва да е повече от 100 лв. и предполагам, че 500W ще са достатъчни. Частите, които съм си взел са:

MB: Asrock B250M-HDV (LGA 1551; 2 x DDR4; 6 x SATA III)

CPU: Intel Pentium G4560 3.5GHz LGA1151

RAM: Hyper X Savage 4 GB DDR4 2133 MHz (по-нататък ще си взема втора плочка да станат 8 GB)

HDD: Toshiba 500 GB 7.2K RPM SATA III

VIDEO CARD: Още мисля за избора но предполагам да бъде GTX 950 (за бюджетна видео картата - също ще помоля за мнение)

CASE: Zalman ZM T2 Plus

В момента се колебая между "CoolerMaster MWE 500W 80+ BULK" и "EVGA 500W White". Смятах да си взема "Zalman PSU 500W ZM500-LE" за са едно с кутията, но не знам Zalman захранването дали е надеждно.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези компоненти и 300 вата ще ти е предостатъчно, консумацията на GTX 950 в комбинация с процесора и другите неща едва ли ще надмине 150 вата при максимално натоварване. Тази видеокарта нова няма да я намериш, а ако случайно има някъде останала цената едва ли ще е под 300 лева, за втора употреба видеокарта не ти препоръчвам да купуваш, освен ако няма остатъчна гаранция поне половин година. Еквивалент на GTX 950 е GTX 1050, а по-добре е GTX 1050 TI. Все пак какъв ти е бюджета за видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези части нови ли ги закупи? На какви цени?

4GB памет за игри? Белот и пасианса ще вървят, но ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тези части нови ли ги закупи? На какви цени?

4GB памет за игри? Белот и пасианса ще вървят, но ... :)

Е човека толкова пари е намерил засега.

преди 1 час, DizzRos написа:

RAM: Hyper X Savage 4 GB DDR4 2133 MHz (по-нататък ще си взема втора плочка да станат 8 GB)

Не всички са милионери като мен и теб :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Raze написа:

цената едва ли ще е под 300 лева,

около 100-150 лв е а

1050-ti  e 150-200  лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

около 100-150 лв е а

1050-ti  e 150-200  лв

Къде ги има тези цени? Ако си мислиш за OLX и втора употреба, за 150 лева намерих само една обява за GTX 950, всичко друго е 200 и нагоре. 1050 са към 200+, 1050 TI - над 230 лева. Ако ти продаваш нещо по-евтино, тогава може и да са такива цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Raze написа:

Къде ги има тези цени?

има ги но са рядкост

някой и не излизат на  филтъра 

преди 2 часа, DizzRos написа:

Здравейте,

Правя си бюджетен компютър (главно за игри) и ми трябва хубаво захранване. Не трябва да е повече от 100 лв. и предполагам, че 500W ще са достатъчни. Частите, които съм си взел са:

MB: Asrock B250M-HDV (LGA 1551; 2 x DDR4; 6 x SATA III)

CPU: Intel Pentium G4560 3.5GHz LGA1151

HDD: Toshiba 500 GB 7.2K RPM SATA III

VIDEO CARD: Още мисля за избора но предполагам да бъде GTX 950 (за бюджетна видео картата - също ще помоля за мнение)

CASE: Zalman ZM T2 Plus

В момента се колебая между "CoolerMaster MWE 500W 80+ BULK" и "EVGA 500W White". Смятах да си взема "Zalman PSU 500W ZM500-LE" за са едно с кутията, но не знам Zalman захранването дали е надеждно.

Благодаря предварително!

https://plasico.bg/amd-cpu-bristol-ridge-athlon-x4-950-38ghz-2mb-65w-am4-box-ad950xagabbox-52388.html

https://plasico.bg/дънна-платка-gigabyte-a320m-h-11-am4-73871.html (има и други варианти )

https://www.vario.bg/gskill-nt-series-dimm-4gb-f4-2400c17s-4gnt

до тук 350 лв

дъно 8 гб рам процесор

https://bazar.bg/obiava-23211880/evga-gtx-1050

https://bazar.bg/obiava-23101847/izgodno-video-karta-galax-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256-bit-arctic-accelero

но трябва да се вмива щото има и фалшиви 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи ядове ще си бере, който те послуша, сергеев !

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка с процесора я взех от OLX-a за 170 лв. с 1 година остатъчна гаранция. Дънната платка също от OLX-a за 55 лв. Всичко друго е от Desktop.bg. Гледам да е до 650 - 700 лв. бюджета. Първоначално исках да си взема за видео карта Asus GTX 750 Ti OC 2 GB DDR5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DizzRos написа:

Дънната платка с процесора я взех от OLX-a за 170 лв. с 1 година остатъчна гаранция. Дънната платка също от OLX-a за 55 лв. Всичко друго е от Desktop.bg. Гледам да е до 650 - 700 лв. бюджета. Първоначално исках да си взема за видео карта Asus GTX 750 Ti OC 2 GB DDR5.

Много дънни платки станаха!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Много дънни платки станаха!

Прощавай. Исках да кажа "RAM-та" е също от OLX-a за 55 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сергейчо, откъде да започна... от процесора ли, дето е по-слаб от 200ge и меко казано сакат; от дъното ли с два слота за памет или от малоумната идея ма цялото това нещо да му изпляскаш 970, камо ли пък 280X. Недей се тормози с хардуера.

DizzRoss, до 100лв качествено захранване е Corsair CX450(M) с 5 год. гаранция или пак на тези пари be quiet! Pure Power 10 400W. Малко по-надолу по цена са be quiet System Power 9 500W и Deepcool DQ550ST, но за такава конфгурация може да минеш и около 60-70лв - Corsair VS350, Deepcool DA400, FSP400-60APN и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, PANOV написа:

дъното ли с два слота за памет

ами тъй е при ддр4

2 слота и избираш 2х4 2х8 2х16   рам

все пак е бюджетна конфигурация 

e  тука гледам  че  и видео и процесор работят на 90 %

gtx 970 я дадох като  изгодна оферта  понеже пък един по- горе много знайко каза че нямало под 300 лв

може да се скриете в миши дупки  и да не излизате повече 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той "многознайко"-то още следи темата и ти чете бисерите, нали 1050 беше 100-150 лева, защо даваш обява за 200  лева? За GTX 970 пък изобщо нищо не съм писал, ставаше въпрос за 950, 1050, 1050 TI. За 970 има много оферти от по 200-250 лева, но там със сигурност ще са без гаранции, особено за тези пари.

@DizzRos щом имаш такъв бюджет, спокойно можеш да си вземеш НОВА GTX 1050 TI, ново захранване и още 8 GB RAM, а по-нататък и някой процесор втора употреба I5/I7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СерГей, ти да говориш за хардуер е все едно мангал да ми обяснява ракетен двигател. Като не разбираш, стига подвежда хората !!! Сакат процесор, сакато дъно и на това отгоре мощна видеокарта, та да я скопи на макс. Аман от знайни и незнайни герои, ай драскай оттука, фантазьор, и не говори повече глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей аз съм с GTX 950 Strix играя си GTA V, обаче с i5 6500 нормално нормално аз играя на на Low настройки защото не искам да я натоварвам много на мен ми стига, GTA V си гълта цялата 2 GB Видео на high настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Той "многознайко"-то още следи темата и ти чете бисерите, нали 1050 беше 100-150 лева, защо даваш обява за 200  лева? За GTX 970 пък изобщо нищо не съм писал, ставаше въпрос за 950, 1050, 1050 TI. За 970 има много оферти от по 200-250 лева, но там със сигурност ще са без гаранции, особено за тези пари.

@DizzRos щом имаш такъв бюджет, спокойно можеш да си вземеш НОВА GTX 1050 TI, ново захранване и още 8 GB RAM, а по-нататък и някой процесор втора употреба I5/I7.

@Raze благодаря ти за съвета, но една НОВА GTX 1050 Ti струва около 300 - 350 лв. За тези горе-споменати от теб неща  ще са ъпгрейд след няколко години.

преди 3 часа, Raze написа:

Не всички са милионери като мен и теб :D

... нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, PANOV написа:

Сакат процесор, сакато дъно

и ти си сакат .

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DizzRos написа:

@Raze благодаря ти за съвета, но една НОВА GTX 1050 Ti струва около 300 - 350 лв. За тези горе-споменати от теб неща  ще са ъпгрейд след няколко години.

... нали ?

Поразгледай раздела Продава в HWBG форума. От там можеш да си намериш добра карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Raze написа:

еди темата и ти чете бисерите, нали 1050 беше 100-150 лева, защо даваш обява за 200  лева?

150 e  по близо до 200 отколкото  200 до 300 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Year Zero написа:

Поразгледай раздела Продава в HWBG форума. От там можеш да си намериш добра карта...

Аз ли съм кьорав или има само 3 теми в раздел "ПРОДАВАТ"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DizzRos написа:

Аз ли съм кьорав или има само 3 теми в раздел "ПРОДАВАТ"?

HWBG Раздел Продава

P.S:Сергеев сериозно ли му предлагаш тая стара карта 280X???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е сте регистрирани във форума или нямате права за достъп до тази страница. Това може да се дължи на една от следните причини:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.