Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Аз съм момче на 15 и от доста време имам един ужасен проблем, а именно лошия дъх. От супер много време се опитвам да го премахна по какви ли не начини, като започнем от води за уста, конци, специални четки и пасти и стигнем до методики, които съм гледал в интернет, например намазването на езика с куркума и жабуренето и тн. От известно време започнах да мия езика си с много паста за зъби и надълбоко в езика, още в основата му, където главно се насъбира налепът, но това е само временно решение, след това отново по старому. Пробвал съм какво ли не, ходил съм по зъболекари, гастроентеролози и нищо. Правих изследвания за гъбички, всичко отрицателно.
Преди около месец отидох на гастроентеролог, който каза, че проблемът не е в стомаха. Предложи ми да отида на УНГ. От този момент само един вариант остава като възможност. Пресъхване на устата. Не прозивеждам достатъчно слюнка, почти никаква. Дори когато се опитвам на сила, пак ми е трудно.

Бихте ли ми дали някакъв съвет за какво да правя - да отида на УНГ, на зъболекар, който да ми предпише някакви специални пасти, някакви храни, с които трайно да образувам повече слюнка или просто нещо, което да ми помогне по въпроса. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминавай на лекар(УНГ), както са те посъветвали. Най-вероятно са гъби и ще се разпространят по хранопровода. Елудрил от аптеката за жабурене и сода за хляб и лекаря каквото предпише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо не спомена нищо за зъболекар и зъби????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, проблемът не е от зъбите. Края на пролетта на миналата година ходих няколко пъти, за да ми сложи пломби и да махне зъбен камък. Накрая я питах дали идва от там, но тя каза, че съм наред със зъбите и ме посъветва да търся проблема в стомаха. Там е, че имам бяло-жълтеникав налеп по самия език, което само по себе си говори, че зъбите не би трябвало да имат общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NeMogaDaIzmislqNick написа:

Моя грешка, проблемът не е от зъбите. Края на пролетта на миналата година ходих няколко пъти, за да ми сложи пломби и да махне зъбен камък. Накрая я питах дали идва от там, но тя каза, че съм наред със зъбите и ме посъветва да търся проблема в стомаха. Там е, че имам бяло-жълтеникав налеп по самия език, което само по себе си говори, че зъбите не би трябвало да имат общо.

Хайде сега докторите да се вземат в ръце, че се плаша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.