Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един дългогодишен и сериозен проблем - гъбички по ноктите на краката. Появиха ми се през лятото на 2009 година и не разбрах от какво са. Тогава беше само на палеца на десния крак, бяха дебели и жълти, но паднаха от само себе си. После пак ми се появиха, но стана по - зле, станаха черни и се наложи да ми ги режат в болницата. Бяха ни препоръчали да ги поръсваме с нещо и да превързваме пръста, уж мина и беше добре,  но после пак ми се появиха. Сега са и на двата пръста и са черни,  не мога да стъпвам, пръстите ме болят, като обуя обувка, но не ми се ходи пак да ми ги вадят, защото е адски болезнено,  като истинско мъчение е, въпреки  уж местната упойка.   мен тя всъщност не ме хваща,  имам нисък праг на болка. Знаете ли някакъв начин за лечение, но без мъчение?

Трябваше да сменим чорапите ми и обувките, но не го направихме, защото от една страна, това е сериозен разход, от друга, майка ми не вярва на всичко прочетено за гъбичките в нета. Но няма какво да се учудвам, тя се интересува само от работата си и от клюките в БЛИЦ.:tease2:

Не знам защо ми се появиха тези гъбички. почна се с това, че от зимата на 2008 насам заради кризата почнахме да се караме с нашите за тока, понеже съм зиморничава,  парното не топлеше достатъчно, а отказваха да ми пуснат печката в стаята. Пръстите ме боляха от студ, плачех, но не можех нищо друго да направя, освен да нося по два чифта чорапи над чорапогащника. Не ходех и до тоалетната навреме, първо, защото и там беше много студено и треперех,  не можех нормално да се изхождам заради треперенето. И второ, не по мое желание стоях много на компютъра, за да си намеря всичко, което ми бе затрито от троянец, пратен от една луда. Нали в нета нищо не е вечно, и бързах да си намеря нещата, преди да са заминали завинаги. И под много стрес бях тогава - кризата, тормоза, все забравях да си купя вестник или списание, пропусках филми и предавания, не можех да спя от страх,  че пак ще получа троянец, а съмненията ми, че бях следена, се оказаха основателни, не помня вече колко пъти преинсталирахме компютъра...........Нямах и време за племенницата ми, не успях да си опазя книгите............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това намерих на бързо , трябва добра хигиена да се спазва и задължително ако не нови обувки то тези да бъдат добре изпрани, същото важи и за чорапите, затова след като мине лечението и се заразяваш отново и отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре отиди първо на доктор, за да отстрани сегашния проблем, докато не е станало нещо по-сериозно! След това може да си вземеш пудра за крака и преди всяко обуване на чорапи да си поръсваш малко върху пръстите на краката, има и много мазила за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отначалото си мислех и теб да почна да заигравам, ама след тази тема вече се отказах напълно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лечението на този проблем скъпо ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж и тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появата им може да се дължи и на отслабналата имунна система или обилно потене.

Не си случила и на родители :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гъбичките съществуват защото имат условия - Мръсотия и влага. Каквото и лечение да се прилага, има ли условия те ще са отново там. Махнеш ли условията, те сами ще се махнат, защото нямат условия да съществуват.

Това е най сигурното и евтино лечение. Чисти и сухи крака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш някой от описаните методи

https://www.zajenata.bg/19-бабини-съвета-как-да-убием-гъбичките-под-ноктите-на-краката-с-домашното-лечение-savet8262.html

Опитай с калиев перманганат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, за пореден път те моля да не пишеш дивотии в този форум. Ако наистина са ти измръзвали краката, как разбра, че имаш гъбички по ноктите. Имаш проблем отиваш на лекар. Ноктите не стават черни заради гъбички, нито пък жълти и да падат. Колкото до ваденето с местна упойка е нормално да не те хване след като нокътя е увреден и се е впил в месото. Мога дисертация да напиша на тази тема. Този х,,,,й го ядох преди няколко години!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото мама ми е казвала, че това са гъбички, а и на лекар съ ходила, както описах, и са ми ги вадили, и пак същото.

Не знам дали са ми измръзвали, не съм лекар специалист,  но всичко започна със силната болка от студ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Защото мама ми е казвала, че това са гъбички, а и на лекар съ ходила, както описах, и са ми ги вадили, и пак същото.

Не знам дали са ми измръзвали, не съм лекар специалист,  но всичко започна със силната болка от студ.

Какво ти е казала майка ти е без значение. Отиваш на лекар да се види какъв е проблема. Иначе за гъбичките мога да ти дам няколко съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простото и евтино, но ефикасно средство е йод-купуваш си едно шишенце йодна тинктура, навиваш на една клечка памук и мажеш щедро нокътя и около него-по няколко пъти на ден. Постепенно ще ти израсне нов и здрав нокът, може от начало да е боядисан леко от йода, но това изветрява и изчезва. Практиката, обаче показва, че има наследствена наклонност за образуване на такива неща-ако майка-баща имат нещо такова, каквато и хигиена да имаш, те ще се появят и при теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, B3M2W0 написа:

Най-простото и евтино, но ефикасно средство е йод-купуваш си едно шишенце йодна тинктура, навиваш на една клечка памук и мажеш щедро нокътя и около него-по няколко пъти на ден. Постепенно ще ти израсне нов и здрав нокът, може от начало да е боядисан леко от йода, но това изветрява и изчезва. Практиката, обаче показва, че има наследствена наклонност за образуване на такива неща-ако майка-баща имат нещо такова, каквато и хигиена да имаш, те ще се появят и при теб. 

И резултат никакъв!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.