Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си взема нов телефон. Бях се спрял на 2 модела
Huawei Mate 20 - 4 GB RAM , 128GB
Huawei Mate 10 pro - 6 GB RAM, 128GB

Търся прилична камера, добра батерия и като цяло да ми свърши работа за поне още 2 години. Колебая се между двата, защото единия е с 4GB Ram, докато другия е с 6 и би свършило работа и за още една година. Разгледах из интернет и видях, че Mate 10 pro има проблеми със Wifi, Мобилни данни, Бъгване в тъча, проблеми с Bluetooth и звук. За Mate 20 не знам дали има такива проблеми. Единственото нещо което ме спира е, че версията на Mate 20 която мога да закупя я има само в 4GB Ram и 128GB вградена. Като цяло искам след 1 година да не ми се налага отново да си купувам телефон, а да изкарам с един от двата поне 2 години.

Проблема с Bluetooth не е толкова съществен за мен, или пък дали ще ловя с 4G или 3G. 

Моля ви за съвет. Ако някой има един от тези два модела, нека сподели мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С който и да е от двата модела можеш да изкараш още две години, ако не го счупиш. Иначе естествено Mate 20 е с малко по-добри технически показатели. Прецени си дали си заслужава цената. Нов модел е, сега излиза на пазара, и не може да се очаква достатъчно много хора да са си го купили, за да има мнения относно здравината и някакви дефекти и проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от двата. Хардуера е супер, но китайският софтуер е с уши и очи от китайското правителство, гадни, не нужни и нервещи добавени програмки и услуги от хуавей.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, затова Тръмпчо ще си взима Huawei, да не го следят службите:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си купи преди една седмица,много е доволен,казва,че батерията държи много,бързо се зарежда,на тъмно прави снимки все едно е осветен снимания обект,не може да му се нарадва.Аз самият нямам наблюдения,но той всеки ден само за телефона ми говори.Pro версията е,6gb/128

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мейт 20 не съм ползвал и нямам идея как се държи с параметрите, които търсите, но с чиста съвест с две ръце подкрепям изборът на Huawei Mate 10 pro.
Изключително балансиран апарат с чудесна батерия, перфектна камера и не на последно място с една добра цена (към днешна дата вече около и под 800 лева за чисто нов с две години гаранция).
Няма да съжалявате и за миг, ако изберете Мейт 10 Про и не знам къде сте чел за въпросните проблеми, които сте описал, но аз и още няколко души около мен нямаме проблем с апаратите си.
Да не говорим, че за близо 6 месеца има само два рестарта апарата, което би трябвало също да ви говори доста за апарата като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, hristo58 написа:

Един приятел си купи преди една седмица,много е доволен,казва,че батерията държи много,бързо се зарежда,на тъмно прави снимки все едно е осветен снимания обект,не може да му се нарадва.Аз самият нямам наблюдения,но той всеки ден само за телефона ми говори.Pro версията е,6gb/128

Аз имах Мате 10 Про. Наистина е така. Хардуера е супер. Но има дупликати на гоогъл приоложения, които не могат да се изтрият. Има услуги, като хуавей облак за бекъп и подобни щуротии. За това се махнах от тях, но телефона е супер от към всичко друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, anonu написа:

Аз имах Мате 10 Про. Наистина е така. Хардуера е супер. Но има дупликати на гоогъл приоложения, които не могат да се изтрият. Има услуги, като хуавей облак за бекъп и подобни щуротии. За това се махнах от тях, но телефона е супер от към всичко друго.

Разкарал си го, щото ти предлага алтернативни услуги, без да те задължава да ги ползваш? По-тъп аргумент не бях чувал.

По темата, почтигодина съм с Mate 10 pro и изредените проблеми просто са несъществуащи. Единствения ми проблем в момента е, че съм с бетата на Android Pie, която (понеже е бета) е blacklist-ната от google за услугата йм GPay. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Silvering написа:

Разкарал си го, щото ти предлага алтернативни услуги, без да те задължава да ги ползваш? По-тъп аргумент не бях чувал.

По темата, почтигодина съм с Mate 10 pro и изредените проблеми просто са несъществуащи. Единствения ми проблем в момента е, че съм с бетата на Android Pie, която (понеже е бета) е blacklist-ната от google за услугата йм GPay. 

Да точно така. Аз искам да ползвам нормалните услуги на Google или Apple. На компаниии на които що годе вярвам, не на нкакви китайци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Да точно така. Аз искам да ползвам нормалните услуги на Google или Apple. На компаниии на които що годе вярвам, не на нкакви китайци.

И? Huawei не ти позволяваха ли? Нямаше ги google програмите ли? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Silvering написа:

И? Huawei не ти позволяваха ли? Нямаше ги google програмите ли? 

Имаше ги, но ми предлагаше да направя акаунт в техният облак, да купя повече място от тях, въпреки че услугата не може да бъде купена в еропа. Предлагаха да видя спомени в техния фото апп, който екстра трябваше да деактивирам .... и такива щуротии. Искам просто или чист андроид или не андроид :).

С iPhone е най добре. Всички програми и услуги са от една фирма и винаги работят добре и уважават личната сфера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Имаше ги, но ми предлагаше да направя акаунт в техният облак, да купя повече място от тях, въпреки че услугата не може да бъде купена в еропа. Предлагаха да видя спомени в техния фото апп, който екстра трябваше да деактивирам .... и такива щуротии. Искам просто или чист андроид или не андроид :).

С iPhone е най добре. Всички програми и услуги са от една фирма и винаги работят добре и уважават личната сфера. 

Ти нормален ли си ве, кви глупости говориш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Silvering написа:

Ти нормален ли си ве, кви глупости говориш :)

Кой както иска, някой хора са доволни с опел, други едва с ферари :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората ти предлагат алтернативи, не те задължават да ги ползваш. Като не искаш облак, изключваш услугата. Като не искаш техния фото апп, деактивираш го и си ползваш google photos. Ама да кажеш, че това е причина да разкараш телефона.. подозирам че изобщо не си го притежавал дори ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, не искам да деактивирам глупави неща които не ми трябват. Да не говорим за глупавото емуи. И някой widgets не работят с nova, най нервещето таи за времето. Цялото изживяване на телефона прави впечатление че е хакнато без никакви мисли, просто за да имат някакви услуги да предложат. Като им гледам презентацията, включително и новата ми идва да повръщам, типа едва говори английски .... супер смешна компания. Ако на телефона нямаш важни неща като банкиране и подобни всико е ок, но ако има важни данни, не мога да го препоръчам.

И от кога 10 + 1 = 20 :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, чакай ся, не искаш. Кат не искаш, Пиксел или Епъл. И тва сто про си го знаел преди да земеш (allegedly) хубавея. Няма как да не си знаел, че е с емуи, а не с аосп. Пък дали е смешна компания, на пича с разваления английски му е много важно мнението по тоя въпрос на някъв безименен виртуален герой, който не може едно проучване за 20 минути да направи преди да налее 800 евро в телефон. Айде стига глупости вече. Ползвам го за банкиране, имам BankID на него, с което се удостоверявам пред банки, кредитни институции, държавни такива (данъчното например). Китаиците още не са ми източили сметките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата телефона са хубави, но съм изправен пред дилемата пред кой да се спра. Кое е по-важно при избора на телефон? - повече Ram памет и по-слаб процесор или по-добър процесор и по-малко Ram памет?

Както казах ми се ще да не се налага след 1 година отново да си купувам нов телефон, заради краш на приложения и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не про версията не е водоустойчива. Ако трябва да е един от двата, по добрият избор е 10 Про. Аз не мисля че не про версията ще е достъпна в европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Angel R написа:

И двата телефона са хубави, но съм изправен пред дилемата пред кой да се спра. Кое е по-важно при избора на телефон? - повече Ram памет и по-слаб процесор или по-добър процесор и по-малко Ram памет?

Както казах ми се ще да не се налага след 1 година отново да си купувам нов телефон, заради краш на приложения и т.н.

Какво толкова ще правиш с този телефон, че се чудиш кой от двата да избереш? Като си отговориш на този въпрос ще знаеш и кой телефон е по-подходящия за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ЛИЧНО никога не бих си купил телефон от фирмата Хуавей. Имах телефон , който ми беше подарък от любим човек и когато се блокира след ъпдейт се наложи да го погреба . Много внимавайте при тези ъпдейти на системата ,ако се получи че сте го свалили с грешка ,както предполагам се е получило при мен ,телефонът се блокира и трябва да си платите за получаване на КОД от някакви си китайци. МНого тъпо. Много ме е яд ,най-вече че ми беше подарък. Ако си го бях купил аз ,просто щях да се кажа майната му ,ще си купя друг.Наложи се много да прочета за телефоните и таблетите на тази фирма, особено в един руски сайт точно за тях , в който отговаря програмист  на зададените въпроси . Изключително много проблеми имат продуктите на тази фирма и от най-различно естество , може би защото са много продавани , кой знае? Но както се казва монетата има две страни !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.