Премини към съдържанието
ivan_pz

Видео карта втора употреба - използвана за копане

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля за ъпгрейдна видео картата ми(сега съм с R9 270X Vapor-X 2GB) с RX 480 8 GB, или RX 580 8GB. Въпроса ми е тъй като има доста обяви с гаранция дали след като са използвани за копане и следователно са с моднат биос ще е проблем за гаранцията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS винаги може да се върне оригиналния, а дали е променян може да разбереш, като сравниш стойностите на видеокартата при тест с фабричните. Има и инструменти, които теглят BIOS (същите, с които се редактира) и ти изкарват кое как е настроено там, като също може да сравниш с оригиналния дали стойностите съвпадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

BIOS винаги може да се върне оригиналния, а дали е променян може да разбереш, като сравниш стойностите на видеокартата при тест с фабричните. Има и инструменти, които теглят BIOS (същите, с които се редактира) и ти изкарват кое как е настроено там, като също може да сравниш с оригиналния дали стойностите съвпадат.

Аз държа да взема картата със стоковия - това не ме притеснява. Притесвява ме дали всички сервизи проверяват дали е бил пипан биоса и дали се заяждат. И ако това е така има ли вратичка да се избегне евентуален плоблем с гаранцията ако разберат че е пипан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да може да се провери, все пак затова е направено да се флашва BIOS, понякога се пускат и по-нови версии. Стига да е оригиналния, няма да има проблеми. Друг е въпроса, че при втора употреба видеокарта нищо не се знае. Гледай дали седи стикера за гаранция, дали съвпадат серийните номера и тествай поне 10-15 минути преди да платиш на куриера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта по-новите модели карти, имат допълнителен чип за запис на историята на флашванията. Може и да греша, ако е така ме поправете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма логика картата да е ползвана за копачка и да не е са барали биоса за да дигнат честотите на ядрото и паметта. Дори и да не се стигне до сервиз такива карти са доста неудобни за нормално ползване - директно тръгват дори и да не ги товариш на голяма честота и на максимални обороти на перките.  Най-малкото трябва да ги върнеш на фабрични настройки независимо дали това се записва някъде или не.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ined написа:

Няма логика картата да е ползвана за копачка и да не е са барали биоса за да дигнат честотите на ядрото и паметта. Дори и да не се стигне до сервиз такива карти са доста неудобни за нормално ползване - директно тръгват дори и да не ги товариш на голяма честота и на максимални обороти на перките.  Най-малкото трябва да ги върнеш на фабрични настройки независимо дали това се записва някъде или не.

1-во кой е казал, че не е сменян биоса ? В горните постове точно това коментирахме. 2-ро оборотите на перките се коригират спрямо градусите много лесно. 3-то казах по-горе че държа картата да е със стоковия като я купувам. Въпроса ми беше единствено дали ще е проблем това че е сменян(дали може да разберат в сервиза и дали ще е проблем).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pz написа:

1-во кой е казал, че не е сменян биоса ? В горните постове точно това коментирахме. 2-ро оборотите на перките се коригират спрямо градусите много лесно. 3-то казах по-горе че държа картата да е със стоковия като я купувам. Въпроса ми беше единствено дали ще е проблем това че е сменян(дали може да разберат в сервиза и дали ще е проблем).

Просто рискуваш. Ако картата е изтискана и ти умре в ръцете никой няма да ти я смени. Гаранцията не покрива такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Просто рискуваш. Ако картата е изтискана и ти умре в ръцете никой няма да ти я смени. Гаранцията не покрива такива неща.

На няколко месеца карти да са изтискани ? R9 390X ги стискат вече години наред, не вярвам Rx 580 да се изтиска за 8-10 месеца. А гаранцията в случая какво покрива ако не карта която е умряла при ползване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, ivan_pz написа:

На няколко месеца карти да са изтискани ? R9 390X ги стискат вече години наред, не вярвам Rx 580 да се изтиска за 8-10 месеца. А гаранцията в случая какво покрива ако не карта която е умряла при ползване ?

Може да вярваш в каквото си искаш. Аз ти казвам, че рискуваш. Гаранцията на картата не покрива хардуерен проблем. Ти си преценяваш най-добре. Точно далавера за продавача е копачка, която си е избила парите, натоварена е на максималните възможности, че и повече ( с дадените upgrade на bios) и се предоставя на излъгал се купувач, щото виждаш ли имала гаранция.

Да, има вероятност да си вземеш хубава видеокарта на добра цена, но може да си вземеш и убита видеокарта. Никой няма да ти гледа биос. Гаранцията не поддържа хардуерни проблеми!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не покрива хардуерен проблем? Ми къв проблем покрива тая гаранция?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Silvering написа:

Не покрива хардуерен проблем? Ми къв проблем покрива тая гаранция?

Точно това се питам и аз. Според мен се покриват всички проблеми, тъй като съм виждал обяви с описание "чисто нова - сменена гаранционно".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ivan_pz написа:

Точно това се питам и аз. Според мен се покриват всички проблеми, тъй като съм виждал обяви с описание "чисто нова - сменена гаранционно".

Чудесно! Сам ще разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Чудесно! Сам ще разбереш!

Не бе, кажи, че на мен пък ми е любопитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Silvering написа:

Не бе, кажи, че на мен пък ми е любопитно.

Хардуерния проблем на една видеокарта е отлепени чипове на видеорамта. Няма да ти го признаят в гаранцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Хардуерния проблем на една видеокарта е отлепени чипове на видеорамта. Няма да ти го признаят в гаранцията. 

От собствен опит ли говориш, или предположения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ivan_pz написа:

От собствен опит ли говориш, или предположения ?

От много собствен опит. Както ти казах рискуваш. Може да намериш нещо добро, а може и боклук. Никога не бих си взел карта, която е тормозена на възможностите и продадена на остатъчна гаранция. Между другото във форума има доста теми, прочети ги. Сам ще разбереш. Не мисля да влизам в спорове или да доказвам на някой откъде изгрява слънцето. Както казах биос никой няма да гледа.Но ще ти се лигавят за хардуерния проблем. Все пак ако купуваш такава карта виж какво покрива гаранцията. Искай от продавача да ти я предостави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да отварям нова тема за това пиша тук - имам 2 варианта за карта Rx 580 8GB и 1070 8GB. Струва ли си 200те лива разлика за 1070 ? Става дума за домашен компютър на който ще се играят игри от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил. Принципно и денонощно да кибичиш пред него с 580 не е проблем да се играе всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Сам си си отговорил. Принципно и денонощно да кибичиш пред него с 580 не е проблем да се играе всичко.

Добре, а има ли някои определени модели и на 580ките и 1070ките които трябва да гледам или всички са ок ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ivan_pz написа:

Добре, а има ли някои определени модели и на 580ките и 1070ките които трябва да гледам или всички са ок ?

ката цяло цялата система каква е - процесор  рам  дъно  захранване ? и на какви стойности работи ?

монитор ?

всичко е мнооого относително ... баланса е важен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петроff написа:

ката цяло цялата система каква е - процесор  рам  дъно  захранване ? и на какви стойности работи ?

монитор ?

всичко е мнооого относително ... баланса е важен !

Ами по принцип си ъпгрейдвам старата машинка и мислех за сега само видеото, пък по нататък и другото. Иначе:

Core i5-4460

Ddr3 8gb

Gigabyte H81M-D3H

550W захранване

SSD 128+HDD 1TB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

винаги съм бил  фен на АМД видеокартите  - както се вижда от подписа ми имам това

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/sapphire/radeon-rx-580-nitro-special-edition-8gb-gddr5-256bit-pcie-11265-21-20g-p377956283/

в комбинация с фреесинг на монитора

при теб за тежки нови игри ти трябва още малко рам и на колко Мхц работят

незнам проца дали няма да спъва малко видеото

захранването дано е качественно за да захрани подобна система

харда на който са ти игрите да е сата3 - иначе губиш от скорост

изчакай и други мнения !

за карти нвидия не мога да давам мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петроff написа:

винаги съм бил  фен на АМД видеокартите  - както се вижда от подписа ми имам това

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/sapphire/radeon-rx-580-nitro-special-edition-8gb-gddr5-256bit-pcie-11265-21-20g-p377956283/

в комбинация с фреесинг на монитора

при теб за тежки нови игри ти трябва още малко рам и на колко Мхц работят

незнам проца дали няма да спъва малко видеото

захранването дано е качественно за да захрани подобна система

харда на който са ти игрите да е сата3 - иначе губиш от скорост

изчакай и други мнения !

за карти нвидия не мога да давам мнение

Рамта е на 1600, не е проблем да се добави още. Иначе за процесора - да наистина не е от най-бързите вече, но не е и от най-слабите. Все пак не съм запален геймър, а просто от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.11.2018 г. в 19:19, ined написа:

Човече , ти наясно ли си в колко голяма заблуда си ? Изобщо като не разбираш защо пишеш глупости и объркваш човека ? Картите не тръгват дректно на високи честоти дори и с флашнат биос.  Честотата се повишава само под товар. Демек като пуснеш миньора .  Оборотите на перките не са максимални . Тези , които са в час си правят fan крива и оборотите са толкова , колкото са задали да бъдат при определена температура .   Проблема с готовите биоси за майнинг е ,че при употреба за гейминг картата гаранция ще даде занижени резултати и вероятно ще крашва . Това е нормално защото идеята на тези биоси е главно намаление на консумацията при оптимален хешрейт.

на 18.11.2018 г. в 22:43, Емил Костов написа:

на 18.11.2018 г. в 21:50, Емил Костов написа:

Гаранцията на картата не покрива хардуерен проблем.

Това е втората най-голяма смешка в темата. Изобщо как може хора с толкова постове в този форум да пишат подобни глупости ?

Сега по темата. По-горе ти го написаха . Ако случайно е сменян биоса , просто помоли продавача да ти върне заводския биос на картата . Отиваш у тях или ако ти я праща по Еконт задължително пускаш един тест преди да платиш на Heaven всичко на ултра или директно time spy , fire strike и гледаш за артефакти или крашове .  На АМД-тата паметта е била клоквана на максимум , това ти го гарантирам. Но независимо от всичко , ако картата е гаранционна , каквато и повреда да се появи в последствие ще ти я покрият . Само гледай да си със стоковия биос.  Познавам хора , които си пускат електрошок на портовете на картите за да ги изгорят и да им заменят с нови , вие тук ми говорите че гаранцията не покрива хардуерни проблеми :)  Аз лично също съм заменял карта , изгоряла заради дефектен hdmi Порт на един телевизор.  Замениха ми я в размките на седмица .  Иначе като цяло , аз бих те посъветвал , ако бюджета позволява да се спреш на копачка но да е nvidia  . Там са много малко неграмотниците , които да не копаят на напалени волтажи и ограничение в power limit-a.  Повечето копачки работят в добре климатизирани помещения на 0.8 волта  и температури от рода на 50 до 60 градуса макс при 50-60% перки . При енвидия биоси не се сменят по простата причина ,че с MSI afetrburnera можеш да настройш картата както си пожелаеш , докато при АМД имаш ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.