Премини към съдържанието
Stefan Caromov

Проблем при опит за направа на буутваща флашка

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем при опит с уиндоуския инструмент да направя буутваща флашка с уин 10. До сега не съм имал никакви проблеми , но преди една седмица записах буутваща флашка за уефи . Уж я форматирам, уиндоуса мбр с.ма се копира, но не става бутващ. Къде съм оплескал нещата имате ли идеи ? 

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този инструмент прави бутващи флашки ли? Защото искам да инсталирам уиндоус на нова машина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно май с руфус си прецаках флашката, а другото за пръв път го чувам и като гледам нещо линукско не знам ще се оправя ли 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай инструмента на microsoft от сайта им, който са ти дали горе. Той е за windows 10 и с него се работи най-лесно. Друг вариант е с Rufus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще го пробвам, аз го стартирах, но се изплаших да не инсталира на този компютър уиндоус 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не знаете какво предлага инструмента, значи не знаете и да инсталирате, камо ли бутваща флашка да правите. Бийте отбой и извикайте някой да ви го направи. Иначе за възрастни хора може и да са го направили с два клика да сложите малокалибреното издание от инструмента за сваляне на изображение, ще имате успех от кофата с боклук. Става само за гледане. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех за съществуването му до преди да ми го даде колегата. До сега съм ползвал само usb dvd tool

Апропо и с този инструмент не стана. 

Възможно ли е да съм прецакал нещо флашката преди с рруфус?

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази флашка форматира ли се нормално? Влез в disk management, изтрий от нея всички дялове, създай отново само един дял, който да заема целия размер и я форматирай. След това опитай отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Stefan Caromov написа:

Възможно ли е да съм прецакал нещо флашката преди с рруфус?

Пробвай с друга флашка поне 8гб.

Инструмента на М$ сам си я форматира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви за помощта . Нямам друга флашка над 8 гб при себе си. Ще вляза в диск мениджмънт, за да прегледам какво се случва с флашката 

Видимо си е само един дял флашката 

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2018 г. в 13:53, Stefan Caromov написа:

Аз точно май с руфус си прецаках флашката, а другото за пръв път го чувам и като гледам нещо линукско не знам ще се оправя ли 

Никога не съм имал проблеми с руфус. Изтъркалял съм една камара линукси и джамове. Проблеми никакви. Форматирай си флашката под NTFS и си я ползвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се. След втория опит с въпросния инструмент, а именно оригиналния, нещата станаха. Остана само един въпрос у мен, защо заделя два дяла повече, един 16 мб и един 500 мб? След повторен опит не задели само двата допълнителни дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.