Премини към съдържанието
Klijes

Проблем със служебен принтер

Препоръчан отговор

Здравейте,

На служебния принтер пуснах един голям файл, който не успя да се изпринтира, но всичко бъгна, на устройството свети една голяма зелена лампа, а в контрол панел ми излиза това на скрийншота ... с нито една от опциите /restart, cancel .../ не успява да се махне. Имате ли идея как да действам? Благодаря предварително! 

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи принтера, дай отново отмяна на принтирането, ако пак не стане рестарт и на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да рестартирам системата на принтера? Компютъра го рестартирах, никакъв ефект ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи го този принтер и тогава се опитай да разкараш заявката! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми изключен е ... и изключен и включен, пак не става :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.11.2018 г. в 13:52, Klijes написа:

Здравейте,

На служебния принтер пуснах един голям файл, който не успя да се изпринтира, но всичко бъгна, на устройството свети една голяма зелена лампа, а в контрол панел ми излиза това на скрийншота ... с нито една от опциите /restart, cancel .../ не успява да се махне. Имате ли идея как да действам? Благодаря предварително! 

Untitled.jpg

Не подскачай, а мисли! Що свети този зелен индикатор и какво сигнализира като грешка?

Има ли налична хартия?

Има ли тонер?

Има ли заседнала хартия?

Има ли добра връзка с РС? Замени кабела. Размести кабелните накрайници в буксите!

Има ли отворени капаци и врати? 

Преинсталира ли драйвъра на принтера?

Въпроси, въпроси над които може само да гадаем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Black Power написа:

Има ли добра връзка с РС?

То от шота се вижда, че принтера е "offline". Въпроса е, че е възможно този файл да му е дошъл много. Трябва да се види в ръководството, дали няма нещо за ресет на самия принтер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, street racer написа:

Въпроса е, че е възможно този файл да му е дошъл много. 

Няма такова нещо!

Изключи тъпия принтер и разкачи кабелите му , а след това дай рисет на РС и опитай да прамахнеш заявката. Виждам, че другите стъпки не те интересуват, та за това аз със съветите съм до тук.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип си прав - може да стане бавно печата, но минава .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Оправихме го. Проблемът е бил, че заявката трябва да се махне от User-а на компютъра, от който е направена, а не от моя :) 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Klijes написа:

Проблемът е бил, че заявката трябва да се махне от User-а на компютъра, от който е направена, а не от моя :) 

Да бе,  да!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.11.2018 г. в 13:54, Black Power написа:

Няма такова нещо!

Изключи тъпия принтер :lol6: , а след това дай рисет на РС и опитай да прамахнеш заявката. Виждам, че другите стъпки не те интересуват, та за това аз със съветите съм до тук.

:lol6:добре, че не реши да разкачи кабелите, че после не знам как отново щеше да ги закачи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.