Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 2 седмици пуснах във форума тема за сглобяване на конфигурация, накрая се реших и си взех лаптоп. Искам да попитам как да го поддържам, с какво да го пречиствам от ненужни файлове и на колко време. Като цяло как да се грижа добре за лаптопа си. Благодаря Ви :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А хардуерно интересува ли те как да го поддържаш?

Въпросния лаптоп е с ОС? Инсталирана от, конфигурирана от, с какви нужди, за какво се ползва най-често и т.н.

Не го поливай!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш си една платена антивирусна и гледаш да го рестартираш поне веднъж на два дена. За хардуерно да го запазиш не го ползвай в леглото, и ако го разнасяш на някъде не го оставяй пуснат (дори и в sleep).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Adrian Ivanov написа:

Слагаш си една платена антивирусна и гледаш да го рестартираш поне веднъж на два дена. За хардуерно да го запазиш не го ползвай в леглото, и ако го разнасяш на някъде не го оставяй пуснат (дори и в sleep). 

Защо трябва да е платена антивирусната? Аз на моя лаптоп примерно нямам антивирусна, но гледам какво и от къде инсталирам, а ако има проблеми знам как да си ги оправя, следя си активните процеси и натоварването на компонентите постоянно. Защо трябва да се рестартира? Моя лаптоп понякога със седмици не го рестартирам, стига да си работи нормално и не е имало никакви проблеми, а си седи нонстоп включен в захранването (батерията съм я извадил). Хардуерно по-скоро е добре да се вземе охлаждаща подложка, точно ако се ползва по легла или меки повърхности да е върху подложката, дори и да не е включена. За разнасянето единствения проблем може да е ако се получи по-голямо сътресение и има механичен диск, ако е само със SSD няма проблеми, а ако е на standby диска няма да е активен и също няма проблеми с разнасянето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да @Raze, точно затова говоря, как да го пречиствам от ненужни файлове, какво да следя и тнт. Лаптопът е acer aspire 7, i7-8750h нещо такова беше 6 ядрен на 12 нишки, 8рам, 1тб хард. Мисля след 2-3 месеца да сложа още рам и ссд. С windows10 ми е лицензиран с всички нужни програми. Ще го използвам главно за сърфиране в интернет и някоя друга не много тежка игра. 

Просто исках да знам какво да следя и как да се оттървам от ненужните файлове, какво мислите за програмата CCleaner? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много програми, най-сигурен е инструмента за почистване на windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.