Премини към съдържанието
tremal

Въпрос за експорт в PDF в LibreOffice Calc

Препоръчан отговор

Пиша в Линукс раздела, защото съм сигурен, че повечето хора тук използват LibreOffice.

Искам да експортна документ от Calc в pdf. Проблемът е, че при експорт документът се генерира в две страници,  аз искам да е в една.

Опитах различни варианти, но не ми се получи.

По-подробно описание на ситуацията - използвам готов шаблон за годишен календар, при който всеки месец от годината е в отделен шийт. Шаблонът има само дните от месеца, а аз слагам и голяма снимка отгоре, което удължава общата дължина на документа. Това води до разцепване на месеца на две чати, когато го експортна в pdf. Снимката излиза на една страница, а дните от месеца са на следващата. В този му вид не мога да го пратя на сайта за печат. Предишни години си играех да отварям pdf-ите в GIMP, да ги снаждам и след това да ги експортвам на ново, но ми се ще да си спестя това усилие този път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е имаш един куп настройки в File>Export as PDF

И още толкова Print Preview-> след нагласяне го принтираш като файл (PDF). Margins и други. Разгледай ги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да го покажете нагледно.

Иначе в самия LibreOffice - снимката и данните събират ли се на една страница и с какво параметри е тя?

Ако пробвате разпечатване към виртуален принтер какво се случва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност се оправих като ровичках настройките в export as pdf.

А за варианта на п.петров с print preview въобще не се бях сетил. Сега влизам там и от там ръчкам Format Page, та да ми се получат нещата.

Много благодаря за бързата реакция.

Иначе снимката и данните не се събират н една страница и точно това беше проблемът :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.