Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера ми беше хакнато абв-то , някой дали му се е налагало да контактува с администраторите на сайта ? Меко казано май са пуснати само ботове да отговарят с : Възстановете си паролата . Не става , сменен е номера и всичко останало . (или аз съм сложил преди 10 години неща които не помня :Д) Та ако някой може да удари едно рамо как да се постъпи в ситуацията , понеже имам важна информация там .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше наскоро пусната тема  и за  mail.bg

Та, повтарям - лично съм разочарован от ABV, чийто акаунт ми бе хакнат преди време от руснаци. Та зарежете всичко и си направете акаунт в Gmail

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко е сменено , но въпроса ми е как да постъпя след като искам да върна майла си . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, georginikoloff написа:

Вече всичко е сменено , но въпроса ми е как да постъпя след като искам да върна майла си . 

Ти вече си предприел стъпката т.е. свързал си се с контактният им център, но дали ще ти отговорят - там е въпроса?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 пъти им писах - опитайте с възстановяване на емайл чрез друг емайл или номер ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, georginikoloff написа:

5 пъти им писах - опитайте с възстановяване на емайл чрез друг емайл или номер ..

За това ги зарязах! Иначе стъпките са това. Няма иначе начин да докажете, че акаунта е ваш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно разбрахте, че акаунтът Ви е "хакнат"? Къде и как точно се свързахте с екипа на АБВ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не съм компютърно неграмотен :Д през ден 2 влизам в пощатата и не съм си забравил паролата :Д Иначе през опцията пишете ни , най долу в сайта на абв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешен потребител/парола.

Само това. Разбрах че е хакнат емайла в последствие понеже беше свързан с една игра , акаунта в който също е хакнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстановяване на АБВ имейл е възможно, чрез: "Възстановяване на забравена парола чрез мобилен телефон". Алтернативния вариант е: "Таен въпрос", "Таен отговор" и "Алтернативен имейл". Предполагам, че са Ви ясни. Ако обаче сте ги забравили, вината е ваша и по-никакъв начин не може да докажете, че имейла е ваш. От това следва, че не можете да си върнете имейл адреса. 

Друг е въпроса, че нивото на сигурност на АБВ е отпреди ~8 години. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е администраторите на сайта предполагам могат да видят ИП-тата от които е влизан следователно да видят ,че е хакнат. След като е сменен и тайния въпрос и другите споменати няма как да го върна , пощатата е правена преди 10 години +- и да не ги е сменил няма как да ги помня , но това че нивото на сигурност е трагично е така . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По IP адрес, е невъзможно да се познае, че пощата е "хакната". Пример: влизам от удома в 14:00 часа с IP 216.114.24.4 .  Отивам на работа в 17:00 и влизам от служебния компютър с адрес 212.101.111.5.

По вашата логика трябва да заключат пощата, нищо, че това пак съм аз, просто от друг интернет доставчик. 

Тайния въпрос/отговор, не би трябвало да могат да се сменят, след като имейл профила е вече създаден. В противен случай им се губи смисъла!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук не е въпроса за това ,а че те могат да видят разликата в ип-тата след като аз влизам САМО от 2 места и те могат да го видят . Следователно могат да си направят труда да се опитат да ми върнат акаунта , но не им се занимава.Преди време бях в същата ситуация , но с кадърни администратори ,които си разбираха работата и ми върнаха акаунта , е не в абв естествено :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз влизам САМО от 2 места и те могат да го видят

Те няма как да знаят, че влизате от 2 места. 

а че те могат да видят разликата в ип-тата

Ако сте с динамичен адрес, се връщаме към по-горния ми коментар.

Следователно могат да си направят труда да се опитат да ми върнат акаунта , но не им се занимава.

Работата им е да възстановяват акаунтите по някакъв критерий. Критерия, вече го написах какъв е. Те нямат право да възстановяват ей така акаунти. Ако имате"връзки" в АБВ екипа, може и да се договорите. 

Погледнете нещата и от тяхната страна. Представете си, че вие сте от екипа на АБВ и някой като Вас в момента иска да му възстановите акаунта, но не си знае тайния въпрос/отговор или телефонния номер. Какво правим? По-никакъв начин не може да докаже, че профила е негов! Не защитавам никого. А просто гледам реално на нещата и от двете страни. Въпрос на гледна точка!

Вече казах, че Вие няма как да докажете, че имейла е ваш. Забравили сте си тайния въпрос/отговор, вината е ваша. А ако наистина тайния въпрос/отговор може да се промени след като профилът е вече създаден.... то това е абсолютна тъпотия и този тип защита се обезсмисля. 

IP адреса не е фактор! Това изобщо не го взимайте под внимание! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдя по това което съм минал веднъж не друго. ИП-тата до днешен са така както бяха и преди 2  години(предишната ми случка с връщане на акаунт- с фирма много по мащабна от абв) и тогава бяха 2 и сега са . Но няма смисъл да спорим - като цяло си прав .

Edit : погледнах дали има опция за смяна на въпрос и отговор, но нямаше моя грешка.просто не ги помня , минало е бая време :Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен преди години се случи нещо подобно,и от супорта им за да ми възтановят акаунта,ми искаха снимка на личната ми карта или шофьорската книжка,естествено аз изобщо не се занимавах да им ги пращам,изчаках 6 месеца да се изтрие акаунта,и си го създадох пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстановява се пощата, пробвай някак си да се свържеш с администраторите на пощата. Лично познавам човек,  на който му беше възстановена паролата на абв,  наложи се да се легитимира лично при  администратора и всичко се оправи безпроблемно. Е и малко сол,  и друг пък да внимаваш и т.н.-нормално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да става с лична карта но ако си въвел данните си от нея в пощата , а аз на 13 не съм мислил баш това :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що прегледах какво съм въвел в пощата ми в абв и виждам-име,пол,дата на раждане, държава, град и телефон. Ти фалшиви такива данни ли си въвеждал? Няма никакви данни от личната карта. Ти свърза ли се администраторите и да им обясниш проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда , фалшиви бяха . Проблема е ,че не ги и помня. Говорих с един по телефона и ми обясни ,че няма как да ми я възстанови щом не помня данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих по телефона със съпорта , обясних им станалото и ми казаха , че след като не помня данните си няма как да възстановят акаунта . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.