Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми отговорите на въпроса:ако районен съд е издал решението си по даден казус може ли друг районен съд да разгледа този казус и да издаде друго съдебно решение?Няма ли в случая конфликт на интереси или е в съответствие със законите в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искате да кажете дали ищецът може да подаде същия иск срещу същия ответник но в друг съдебен район?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че не би трябвало да може. Ако даден съд се е произнесъл вече, решението му би могло да се преразглежда само от по-горна инстанция.

Ама все пак - не съм адвокат. Ако бях, щях да взимам пари, за да отговарям на такива въпроси :cool: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, RudeBoy написа:

Ако даден съд се е произнесъл вече, решението му би могло да се преразглежда само от по-горна инстанция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Дона Балканска написа:

Може ли да ми отговорите на въпроса:ако районен съд е издал решението си по даден казус може ли друг районен съд да разгледа този казус и да издаде друго съдебно решение?Няма ли в случая конфликт на интереси или е в съответствие със законите в България?

Решението може да се обжалва от двете страни в определен срок. Делото се преразглежда вече не от районен а от окръжен съд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Дона Балканска написа:

Доколкото ми е известно

чл. 577 ГПК

Обжалване на отказ
Чл. 577. (1) Отказът да се извърши нотариално удостоверяване подлежи на обжалване с частна жалба пред окръжния съд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте, форумници! Преди седмица, учителят ни по физика ни да те нещо като въпросче, но логическо, правих струвах, РАЗСЪЖДАВАХ  търсих на български, на английски, но не намерих, моля помогнете! Ето ви въпроса : МОЖЕ ЛИ ДА ВИДИТЕ ОГЛЕДАЛО?
      Мерси предварително!
    • от Ndishev
      Скоро взех този апартамент на последен етаж. 
      Има железа по терасата за да може да се затвори но малките гадини не спират да кацат по тях. Свили са си гнезда ппд покрива. 
      Става дума за много гълъби. За 2 дена превръщат терасата в сметище. 
      Пробвах със сокол, със звуци от сокол, дискове, ориз. Но просто са толкова нахални и не си тръгват. 
      Може ли някой да каже изпитан метод за прогонване защото иначе не мога да затворя терасата. 
      Ако се загради с бризент отгоре ще направят мазало което не може да се изчисти. 
      Сутрин съм виждал по над 20 гълъба, дори като излезна и тропам си тръгват част от тях. 
    • от DarkEdge
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Стефан Кънев
      Тъй като от скоро уча, Java ми е малко по-трудно, имам следната задача, но не мога да стигна до нейното написване: 
      Да се напише Java конзолно приложение със следната функционалност, създаване и спиране на 2 нишки, които използват споделен ресурс(променлива тип long). Нишка 1 интеrпетира и визуализира стойността по променливата, а нишка 2 декрементира и извежда по стойността на променливата.
      Ако някой може да ми помогне, ще съм благодарен, лек ден ! 
    • от crashgold
      Здравейте . Искам да си направя терариум в малък стъклен съд (затворен), гледах доста инерестни неща и се чудя какви семена да сложа , може ли по- подробно да да ми обясните как да го направя ?! Благодаря ! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.