Премини към съдържанието
daima

Има ли смисъл от актуализациите ?

Препоръчан отговор

Има ли смисъл от тях . В момента съм с windows 8.1 (2013 от замунда дето е ) ,но не съм много доволен и може би догодина ще сменям на 7 . Та ,има ли смисъл от тях ? То май и няма много нови. Компа ми е достатъчно бърз за да ги поддържа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Явно не си актуализирал ОС. Общо взето Windows 8.1 с всички необходими актуализации почти няма нищо общо с първоначалния 8.1
А и торент сайтовете не са най-добрият източник, особено ако не знаш какво точно теглиш.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще те убедят в обратното, но аз съм забранил всички актуализации. Иначе 8.1 е една чудесна ОС стига да е правилно настроена. Има и ултра леки безплатни програмки довеждащи стартовото меню до вид ХР или 7

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Black Power написа:

Тук ще те убедят в обратното, но аз съм забранил всички актуализации.

И кой ще кърпи скъсаните гащи?
И защо точно твоето мнение да е меродавно и задължително за следване?
И ако недай боже се случи случка на тази система каква ще е твоята отговорност за случилото се? Нулева, нали?
И дали, ако не трябват тия актуализации капиталистите от Microsoft  ще държат на заплата хиляди инженери, занимаващи се с актуализациите? Що да не си ги спестят тия пари?

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

И кой ще кърпи скъсаните гащи?

Всеки с разбиранията си.

Архив на ЦРУ и НАСА на компютъра си нямам. Какви скъсани гащи т.е. актуализации за вградени програми и приложения които никога не използвам ли? ОТ пр. 100 актуализации, 10 касаят реално сигурността и производителността. Другото следи, докладва или кой знае какво прави още.

Както казах, всеки да си решава сам за себе си ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Black Power написа:

ОТ пр. 100 актуализации 10 касаят реално сигурността и производителността. Другото следи, докладва или кой знае какво прави.

Я като си толклова навътре в материята листни тия 100 и ония 90
Или оитново фърляме едни бомби с материал, изсмукан от пръстите?
И защо ползваш 8.1, а не 8? 8.1  е 8 с ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът си каза "примерно" и все пак благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки е свободен да прави каквото иска на машината си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dark, без да се нервиш, ще кажа и моето мнение.

Не, няма нужда от актуализациите, особенно на системи Win7 и Win 8.1. При всякя актуализация системата става по-бавна и по-бавна и в много случаи актуализациите чупят неща, вместо да оправят. Ако ти е горе-доло читава системата е хубаво да ползваш хубава антивирусна (напр. Касперски).  Тя ще те защити много повече от евентуални работи, за които Dark се вълнува.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, П.Петров написа:

Dark, без да се нервиш, ще кажа и моето мнение.

Не, няма нужда от актуализациите, особенно на системи Win7 и Win 8.1. При всякя актуализация системата става по-бавна и по-бавна и в много случаи актуализациите чупят неща, вместо да оправят. Ако ти е горе-доло читава системата е хубаво да ползваш хубава антивирусна (напр. Касперски).  Тя ще те защити много повече от евентуални работи, за които Dark се вълнува.

Е това казвам и аз, ма нееее! Другото си е бла, бла, бла.:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спец. за 7цата, слагаш един SP1 и мощен антибацил. След това спираш ъпдейтите, да не ти вкарат телеметрията и другите глупости.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, П.Петров написа:

Не, няма нужда от актуализациите, особенно на системи Win7 и Win 8.1. При всякя актуализация системата става по-бавна и по-бавна

На мен за 4 год. откакто съм с 8.1 как пък нищо не ми се счупи и не ми стана по-бавен компа?Когато знаеш какво слагаш(не се инсталира всичко разбира се)и си поддържаш добре системата няма никакви проблеми,а ъпдейтите(важните)са част от поддръжката!Другото са митове и клишета и...............дефицит на знания!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

На мен за 4 год. откакто съм с 8.1 как пък нищо не ми! се счупи и не ми стана по-бавен компа?Когато знаеш какво слагаш(не се инсталира всичко разбира се)и си поддържаш добре системата няма никакви проблеми,а ъпдейтите(важните)са част от поддръжката!Другото са митове и клишета и...............дефицит на знания!

Това е важното (с дебело), ноо повечето хора не искат да се занимават да гледат всеки ъпдейт дали става или не. Ако не ти се занимава - спираш ъпдейтите. Аз също не искам да си губя времето с такива неща. И нямам ядове. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Windows 8.1 с всички необходими актуализации

Не, че нещо, ама да съм написал нещо друго? Ама си трее четене с разбиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,и при мен с 10ка без спрени актуализации,лаптопа стана бавен.А на настолния с 7ца и спрени актуализации,лети та се къса.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, bojoviki написа:

с 10ка без спрени актуализации

И инсталирано всичко от шланга? Нормално.
Проблемът със Spectre продължава да стои и трябва да се заобикаля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да стоя?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Проблемът със Spectre продължава да стои и трябва да се заобикаля.

Това имах предвид.В какъв смисъл стой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той проблемът си стоИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Той проблемът си стоИ

Хмммм,имаш предвид новите версии?Иначе аз спирам Meltdown защитата,заради перформънса,става ми добър без нея.:)

Екранна снимка (2).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spectre_Meltdown
Включване

reg delete "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management" /f /v "FeatureSettingsOverride" 
reg delete "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management" /f /v "FeatureSettingsOverrideMask" 

Изключване

Цитат

reg add "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management" /f /v "FeatureSettingsOverride" /t REG_DWORD /d 3
reg add "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management" /f /v "FeatureSettingsOverrideMask" /t REG_DWORD /d 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Включване

Е този инструмент за проверка позволява включване и изключване на тези защити,само трябва с админски права да се стартира,за какво са тия фокуси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, съвсем се обърках, предстои ми да преинсталирам и не мога да избера между Windows 7 Ultimate SP1 (без ъпдейт) и Windows 10 LTSB с интегрирани от мен приложения. Кое да избера? Пак ли няма значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Mlechko написа:

Пичове, съвсем се обърках, предстои ми да преинсталирам и не мога да избера между Windows 7 Ultimate SP1 (без ъпдейт) и Windows 10 LTSB с интегрирани от мен приложения. Кое да избера? Пак ли няма значение?

Зависи колко ти е дърт хардуера. Имай в предвид че ще ти се изчака чакането ако инсталираш Win 10 на магнитен диск, особенно лаптопски 5400 об. За комфортна работа си трябва SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.