Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Завинаги ли го загубих?


safari_3

Препоръчан отговор

На кратко събрах се с момче което живее в друга държава.Напунах работа и се преместих при него.Не след дълго бездействието и стоенето по цял ден удома сама започна да ме изнервя следоателно и започнахме постоянно да се караме.Той постоянно беше на работа,а аз не познавах никой там и не знаех езика.Един ден мн ми беше дотежало това положение и му казах че немога да живея повече така и искам да се прибера.Следователно отговора беше знаеш какво означава това.Което всъшност означаваше че трябва да се разделим,понеже и двамате сме против връзки от разтояние.В този момент се съгласих въпреки всичко.На следващия де вече бях размислила за това и уж вичко беше наред.Но този мой исказ така му се беше запечатал в главата, че стана непрекъснат повод за караници.След 2 седмици ми се наложи да се прибера по здравословни причини.И стествено от момента в който се прибрах постоянно се караме понеже той ми натяква за някакви малки неща,а аз съм си по чепата по характер и на всяко натякване отвръщам с обвинение че сам ме предизвиква.И така той иска да се разделим окончателно,а аз се опитвам да оправя нещата като естествено правя най-лошат грешка постоянно да му се моля и да го търся.Когато го питам какво изпитва към мен ми отговаря с "няма значение решението е взето и няма да се промени''.И сега си комуникираме.Когато питам как е какво прави ми отговаря като естествено се старае да спазва някаква дистанция.Надявам се на отговори от мъже защото явно не разбирам много добре мисленето им.Как да действам или дали този мъж изобщо изпитва нещо към мен.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де булка - как да стане по цял ден да лежиш и да мрънкаш, пък твоя човек да бачка и да търпи? Грешката е и на двама ви - трябвало е просто да си намериш някаква работа. Чак аз се чувствам тъпо, задето сте се разделили по този .... баси тъпия начин - без нищо, нещо. Решението няма да се промени, докато не видите грешката, която допускате - повтарям и двамата, щото явно и той не схваща. Като цяло нищо сложно и нищо необратимо не е станало. Като се приберете и двамата уморени от работа, няма да ви стигат силите и за секс, и за караници - ще трябва да изберете само едното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е че докато ми е оправят документите за да мога да работя минава време, а и без език е трудно.Всички проблеми идваха от това че той не приема че на някой може да му е трудно да се приспособи веднага към нещо ново.Той постоянно  работи или спи ,а аз за да него товаря него карах нищо да правим.И като поседя 1 седмица и се изнервям и се оплаквам , но после ми минава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А той знае ли какво иска от теб? Знае ли, че не става ей така без да знаеш език как те взимат на работа? Иска ли да е с теб или не?

Ти не знаеш как мисли той, защото и той не знае какво иска от теб. Ако си готова за живот като неговия(работа, спане, работа и така до петък) стой в другата държава, но ще ти замине психиката и пак ще се изпокарате все за нещо глупаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами там е работата че той работи всеки ден без почивни дни.Няма ден е който да е свободен и да прекарва поевече време с мен.И хем иска да стоя там при него , хем няма никакво време за да е с мен :(  Аз пък се чуствам виновна че не можах да стисна зъби и да не се оплаквам 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз се прибрах в България той си е там и ми е сърдите че съм искала да се прибера и не знам как да го убедя да се оправим.Той непрекъсно ми натяква грешката.Аз исам да се съберем и да се оправим,но той или просто не иска или е много убиден не мога да разбера кое от 2те е.Ако му говоря да се събираме ме игнорира или се кара с мен.Но ако го разпитвам за живота му как е и какво прави ми обяснява в подробности.Не знам имали смисъл да се опитвам да оправя нещата или изобщо как да се случи.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, safari_3 написа:

ами там е работата че той работи всеки ден без почивни дни.Няма ден е който да е свободен и да прекарва поевече време с мен.И хем иска да стоя там при него , хем няма никакво време за да е с мен :(  Аз пък се чуствам виновна че не можах да стисна зъби и да не се оплаквам

ооооооо ....... ще ми се да ти кажа нещо окуражаващо, но истината е, че не вярвам, че ще ви се получи.

Няколко такива случаи знам на мои приятели и самия аз съм минавал през същата ситуация - крайния резултат винаги е бил един и същ. И не виждам какъв друг може да бъде - да се работи седем дена в седмицата, какво, как и що оставям настрана, въпроса е, че от такъв да го кажа ритъм на живот, любовни отношения и семейство не става. В случая за мен оплакванията ти са разбираеми и съвсем резонни, защото и да започнеш работа това нищо не променя - колко време ще можеш да издържиш да стискаш зъби и да не се оплакваш? Година, две, пет?  А някой ден, като имате деца? - сега освен, че няма да има време за теб, няма да има време и за децата, което съответно ще се отрази и на твоя график, и ти ще си зле с времето за децата ....... става голяма каша повярвай ми и не само вие, ами и децата ще го отнесат.

Ако все пак искаш да се впуснеш в приключение - не се отказвай от намеренията си да идеш и работиш в чужбина. И нека той да ти помогне. И ще работиш в същия град. Но - няма да живееш при него. Вземаш си друга квартира, даже в друг квартал и си караш работата - пък някой ден, ако той има време за едно кафенце ..... сещаш се какво имам предвид. Но пак ти казвам - седем дена в седмицата е страшно безумие да се работи. Това е див кариеризъм, който се плаща ...... с душата се плаща, пък като замине душата, няма кого да обичаш и няма кой да те обича, там вътре зад зениците ще липсва онова, което прави цялата магия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, sound написа:

Това е див кариеризъм, който се плаща ...... с душата се плаща, пък като замине душата, няма кого да обичаш и няма кой да те обича, там вътре зад зениците ще липсва онова, което прави цялата магия.

Много добре казано

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, safari_3 написа:

...аз съм си по чепата по характер и на всяко натякване отвръщам с обвинение...

Колко типично. Той ти казва как трябва да се промениш, а ти веднага го блокираш защото ти го казва друг човек, а не си го решила сама. Без значение, че казаното е вярно на 100% и е точно в целта. Докато не промениш себе си, няма да си щастлива с нито един мъж. И още един съвет - всяко свободно време го използвай за да се усъвършенстваш в нещо положително, без значение какво е то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е в двама ви. Нито той е трябвало да се държи така с теб, нито ти само да стоиш вкъщи. Той не знае какво иска, държи се странно, а пък ти стоейки вкъщи по цял ден сама се изнервяш допълнително. Аз на твое място не бих се борила за човек, който не знае какво иска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз изцяло обвинявам себеси.предполагам че когато мн държиш на някого никога не търсиш вината в него.Но въпросът ми е когато отсрешния непрекъснато те напада и обвинява за каквото му дойде на ум този човек имали чуства към теб или просто си гали егото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, safari_3 написа:

аз изцяло обвинявам себеси.предполагам че когато мн държиш на някого никога не търсиш вината в него.Но въпросът ми е когато отсрешния непрекъснато те напада и обвинява за каквото му дойде на ум този човек имали чуства към теб или просто си гали егото

След като те напада и обвинява за всичко, а ти искаш да оправиш нещата, има вероятност и да те намрази

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, safari_3 написа:

аз изцяло обвинявам себеси....

И какво правиш по въпроса? Дела трябват, не думи. ВСе едно да кажеш "да, лошо е че пуша/пия" и да продължиш да го правиш.

Цитат

...когато отсрешния непрекъснато те напада и обвинява за каквото му дойде на ум този човек имали чуства към теб или просто си гали егото

Щом те обвинява и напада, значи иска да се промениш. Следователно не си му безразлична. Ако му беше безразлична, въобще нямаше дори да разговаря с теб.

преди 2 часа, Megumi написа:

...да те намрази

Между любовта и омразата има едно щракване с пръсти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, badsector написа:

Между любовта и омразата има едно щракване с пръсти.

Да, но .....

Тя само ще го дразни така според мен, няма да си оправят отношенията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами то мислех да си спестя някой подробности че ме е срам да си кажа , но ние се и оженихме и когато се скараме той все ми натякваше че бракът ни е лист хартия,а за да се прибера накрая причината беше че бях бременна но имах проблеми и дойдох тук на лекар но се оказа че съм направила спонтанен аборт.надявах се на малко подкрепа но понеже нея получих си послужих с думи от рода на ''егоист,съжалявам че се събрах с теб'' но беше от яд.И все пак на него като му се случи нещо кофти той споделя с мен и търси подкрепа и сега но когато аз се нуждая ме игнорира.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, safari_3 написа:

.....

Сега вече не е "може би" - вече съм сигурен, че доверието, което търсиш въобще не го е имало. Извинявам се, че ще го напиша, но съпругът ти е некъв ужасен гамен!!! (меко казано - много меко казано)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента сме на някакъв етап.Ще се разведем ама ще е лятото като си дойда.Ще ти дам багажа като си дойда.Ела ако искаш за няколко дена,но не си мисли че ще се оправим..........ииииииии аз нз пукалиму нему ли пука....ебавали се с мен нещо..

преди 9 минути, sound написа:

Сега вече не е "може би" - вече съм сигурен, че доверието, което търсиш въобще не го е имало. Извинявам се, че ще го напиша, но съпругът ти е некъв ужасен гамен!!! (меко казано - много меко казано)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, safari_3 написа:

В момента сме на някакъв етап.Ще се разведем ама ще е лятото като си дойда.Ще ти дам багажа като си дойда.Ела ако искаш за няколко дена,но не си мисли че ще се оправим..........ииииииии аз нз пукалиму нему ли пука....ебавали се с мен нещо..

 

Сериозно ли си мислиш, че му пука за теб след всичко това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Megumi написа:

Сериозно ли си мислиш, че му пука за теб след всичко това ?

чесно казано не,но на човек като му се иска нещо и явно намира все нещо за което да се захване за да вярва в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, safari_3 написа:

чесно казано не,но на човек като му се иска нещо и явно намира все нещо за което да се захване за да вярва в него.

Много си наивна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има хора, които обичат да са жертви - не знам защо, но е особено често срещано явление сред жените. Какво ли още трябва да се случи, за да вдене, че се е събрала с тотален кретен - оно откровен малоумник, тя се пита дали му пука за нея ....... ми и Бог да слезе на земята, как да помогне.

 

п.п. няма да забравя навремето имах един познат от мутренските среди - нещо бе сгазил сериозно лука, та го дириха у тях и той от немай къде сам отиде в полицията, и издаде свои престъпления, за да го вкарат у кауша, че да се спаси. Но мутрите, неговите колеги там,  убиха жена му и детето, след време като излезе от затвора го питах "а жената и детето", а той "жена нова се намира и дете се прави, ама втори живот откъде".  Та тъй - а тя се пита дали му пука .... боже мили, главата ли трябва да ти отреже, за да видиш очевидното баси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, safari_3 написа:

чесно казано не,но на човек като му се иска нещо и явно намира все нещо за което да се захване за да вярва в него.

От споделеното до тук разбирам , че най-доброто за теб,  би било да почнеш 'Нов Живот".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...