Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.По време на Черния петък този лаптоп ще бъде намален.Струва ли си .Предимно за браузване,филми и да си го нося насам-натам за музика.Интересувам се,ако някой е наясно дали CPU.Понеже и видето някакво странно вградено използващо споделена памет.

https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-130-15ast-s-procesor-amd-e2-9000-do-2-20-ghz-15-6-4-gb-500-gb-amd-radeontm-r2-free-dos-black-81h5001ari/pd/DJ3ZM4BBM/?path=laptop-lenovo-ideapad-130-15ast-s-procesor-amd-e2-9000-do-2-20-ghz-15-6-4-gb-500-gb-amd-radeontm-r2-free-dos-black-81h5001ari%2Fpd%2FDJ3ZM4BBM&ref=guidepg_419_7721_3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, niksan_98@abv.bg написа:

ако някой е наясно дали CPU

Това въпрос ли е?

С каква ОС ще го ползваш?

Браузване - много относително понятие. Аз лично не бих се надявал на много плавна работа със сайтовете.

Филми с резолюцията на екрана ще вървят - сега не очаквай някакви чудеса от екрана, звука - еми като за лаптоп за 200 лв. ще се чува нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го видях че ще е на промоция и не знам дали ще си струва заради процесора много е слаб и една ли ще може да се ъпгрейд-не...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 199 лева си струва, ама ако не е на примоция всяка цена над 300 е набутвация за подобна пръчка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това въпрос ли е?

С каква ОС ще го ползваш?

Браузване - много относително понятие. Аз лично не бих се надявал на много плавна работа със сайтовете.

Филми с резолюцията на екрана ще вървят - сега не очаквай някакви чудеса от екрана, звука - еми като за лаптоп за 200 лв. ще се чува нещо.

Изпуснал съм.Исках да кажа дали му се сменя CPU-то.Иначе под музика имам предвид да го закачам на усилвателя по събирания.

Ще върви на 10 вероятно.Но и 7 става

Цитат

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Забравете за ъпгрейт - каквото е такова си остава!

Тъжно.Значи само рамта може,така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, niksan_98@abv.bg написа:

Здравейте.По време на Черния петък този лаптоп ще бъде намален.Струва ли си .Предимно за браузване,филми и да си го нося насам-натам за музика.Интересувам се,ако някой е наясно дали CPU.Понеже и видето някакво странно вградено използващо споделена памет.

https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-130-15ast-s-procesor-amd-e2-9000-do-2-20-ghz-15-6-4-gb-500-gb-amd-radeontm-r2-free-dos-black-81h5001ari/pd/DJ3ZM4BBM/?path=laptop-lenovo-ideapad-130-15ast-s-procesor-amd-e2-9000-do-2-20-ghz-15-6-4-gb-500-gb-amd-radeontm-r2-free-dos-black-81h5001ari%2Fpd%2FDJ3ZM4BBM&ref=guidepg_419_7721_3

Това е уникално пълен боклук и не става за абсолютно нищо. Не се лъжи по подобни черни петъци и намаления. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста крайно мнение.Вземам да премислям.Дано утре покажат нещо по-готино.

И все пак за някой филм и бразуване да нестава.Чисто нова машинка да вземеш за 199лв с ддр4 4гбрам и 500 хард ми се струваше доста добре.Явно не...:crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен доста хора ще се хвърлят на този лаптоп въпреки слабите му характеристики. Предполагам, че почти веднага ще се изчерпи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така смятам.Може да не е от най-хубавите,ама си е чисто нова машина.На някой койт му трябва да има нещо,по-добре за 199 от колкото за 400 и кусур..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, niksan_98@abv.bg написа:

Доста крайно мнение.Вземам да премислям.Дано утре покажат нещо по-готино.

И все пак за някой филм и бразуване да нестава.Чисто нова машинка да вземеш за 199лв с ддр4 4гбрам и 500 хард ми се струваше доста добре.Явно не...:crying10:

Крайно мнение. Ми вземи си я тази ЕЛКА и ще разбереш сам. Двуядрен скопен процесор и 4 гига рам е повече от показателно. После да не мрънкаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писах горе,взех да премислям.Излишно е да се впрягаш:whiteflag:Дано покажат някой друг та да се ориентирам.Че скоро ще ходя на лекции и неискам да вземам на тате лаптопа само заради бразуване и предимно филми за 2 седмици и той къде само бачка и вечерта това му е разпускането, а аз да го лишавам от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niksan_98@abv.bg написа:

само заради бразуване и предимно филми за 2 седмици

На телефона не става ли за инцидентно ползване?

А и тези 2 седмици надали ще имаш много време за филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай не става.Ако нямах време де викаш може би.ама 18 кат ни пуснат....бе има време и нощите ползвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирам време.Нмяа смисъл да развалям батерията на тела.Аз кат се върна ще е я на 30 процента.Те бързо ще паднат.Аз кат се прибера ще го чакам да се зареди или ще разпускам.За тва едно лаптопче.Ама не е и това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравняват го с core2duo процесор по производителност - в passmark е горе долу на едно ниво с AMD Athlon X2 240e и малко над Intel Core2 Duo E7200 @ 2.53GHz. Има и мазохисти, които се мъчат да играят игри - в клипа са дадени средни кадри, като минимални сигурно има и под тези:

В предвид цената, лаптопа сигурно ще се изкупи още преди да го видиш на сайта за продажба, а и едва ли са много бройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, niksan_98@abv.bg написа:

Не си заслужава и за 200лв...

С единия крак сме 2019г, ти се опитваш да вземеш лаптоп ширпотреба с перформънса на core2 duo... някъде 2008-2009.

Ето за какъв КУЦ КОН иде реч

За 200лв, от фирмите втора употреба или други места -може да си вземешкато пример един Lenovo Thinkpad Т420 -който е къде къде истински здрав/корав висок клас бизнес лаптоп с поне два пъти по-добър перфомънс на санди бридж архитектурата спрямо кор2дуо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, rosko написа:

За 200лв, от фирмите втора употреба или други места -може да си вземешкато пример един Lenovo Thinkpad Т420 -който е къде къде истински здрав/корав висок клас бизнес лаптоп с поне два пъти по-добър перфомънс на санди бридж архитектурата спрямо кор2дуо.

Добра идея ;)

Я дай един линк за Lenovo Thinkpad Т420 със "санди бридж архитектурата" за 200 лв?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niksan_98@abv.bg написа:

Както писах горе,взех да премислям.Излишно е да се впрягаш:whiteflag:Дано покажат някой друг та да се ориентирам.Че скоро ще ходя на лекции и неискам да вземам на тате лаптопа само заради бразуване и предимно филми за 2 седмици и той къде само бачка и вечерта това му е разпускането, а аз да го лишавам от него.

Аз не се впрягам, а се опитвам да ти спестя нерви и 200 лева. Но ако са ти излишни може да се пробваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Добра идея ;)

Я дай един линк за Lenovo Thinkpad Т420 със "санди бридж архитектурата" за 200 лв?...

В хардуербг, тия дни един се продаде на 200лв, почти веднага. В olx  на бърз поглед има варианти на 210-230-250лв, с малко пазарене и на 200лв ще го вземе. Разбира се има и други варианти като Latitude/EliteBook  като вариант.

Който и да вземе ще е къде къде по-бърз от споменатия за 199лв...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам и аз един въпрос за  Lenovo IdeaPad 130-15AST. Искам го за човек, който няма да го ползва за игри и не му е неолходима голяма мощ; Въплосът ми е дали е с гланцов или матов дисплей, пише само, че е антирефлексен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.