Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам 2х4ГБ ADATA AD3U1333C4G9-B DDR3 1333(9) 4GX16 U-DIMM.

Наумил съм си да взема още 2х4ГБ. В момента съм отворил CPUZ и в SPD таба ми излиза следната информация(еднаква е и за двата слота, в които е поставена РАМ-та, само серийния номер на двете памети е различен):

Module Size 4096 MBytes

Max Bandwidth PC3-10700 (667MHz)

Ranks: Dual

Разрових се за цени на подобна РАМ памет, но видях това:

Цитат

Kingston 4GB DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 KVR13N9S8/4

И искам да попитам защо е тази разлика 10700 на моята и 10600 на Кингстъна и ако взема два броя РАМ Кингстън дали ще има някакви проблеми като ги сложа на компютъра?

Май ще се окаже, че разликата е в това кой как закръгля 10666. :) Ама все пак въпросът си остава.

И един нов въпрос - доверявате ли се на покупки на РАМ от ebay, съответно Китай, че там цената е наполовина на предлаганите в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, A.com написа:

И един нов въпрос - доверявате ли се на покупки на РАМ от ebay, съответно Китай, че там цената е наполовина на предлаганите в България?

ГРЕШЕН ВЪПРОС! Не е наполовината по-евтино от БГ, а обратното, по-скъпо е от БГ! Като сметнеш мито, данък, данък върху транспорта, нотариуси, агенции, принтери, загуба на един работен ден, плащане на агент и на нотариус, ще ти излезе от носа и пак ще ти влезе в него, понеже си мислиш, че си единствен играч, без да си потърсил и прочел как се търгува от Китай или Америка САЩ. Като чуеш тези думи - отдръпваш се мигновено и тихомълком на другия полюс на земното кълбо и се заравяш в земята като миньор да не те забележи някой и да ти се смее.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Употребявани 4GB DDR3 1333/1600 са от порядъка на 35лв

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Mlechko написа:

ГРЕШЕН ВЪПРОС! Не е наполовината по-евтино от БГ, а обратното, по-скъпо е от БГ! Като сметнеш мито, данък, данък върху транспорта, нотариуси, агенции, принтери, загуба на един работен ден, плащане на агент и на нотариус, ще ти излезе от носа и пак ще ти влезе в него, понеже си мислиш, че си единствен играч, без да си потърсил и прочел как се търгува от Китай или Америка САЩ. Като чуеш тези думи - отдръпваш се мигновено и тихомълком на другия полюс на земното кълбо и се заравяш в земята като миньор да не те забележи някой и да ти се смее.... ;)

Нищо вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купи си същата

или продай тази която имаш и си купи еднакви .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Mlechko написа:

Имаш предвид, че се минава през митница ли?

преди 14 часа, DarkEdge написа:

Употребявани 4GB DDR3 1333/1600 са от порядъка на 35лв

И аз това гледах. Проблемът е, че като ги платя и ако не работят няма как да си взема парите обратно.

преди 7 часа, Yvan Sergeеv написа:

купи си същата

или продай тази която имаш и си купи еднакви .

Не виждам да има търсене на подобна памет.

Ще се наложи да поексприментирам с начините на закупуване. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да приключа темата - след известно ровене в ebay намерих каквито памети ми трябват. Цени между 16 и 20 долара за 4гб. Обаче забелязах, че три различни продавача, с различни имена, различно място, от което изпращат стоката и различна репутация са дали един и същи VAT номер. Почудих се малко, теглих им една и си поръчах 2х4гб втора ръка от olx за 78 лв. Намерих и по-евтини(с около 10-тина лв), но реших да взема въпросните, защото са работили заедно в един компютър в двуканален режим. Сложих "новата" РАМ преди 2 часа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.