Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

макса ми е 300 лева ,но искам да знам дали не може да се намери нещо по-евтино за по-малко пари. бих се лишил от висококачествена предна камера и бих искал да бъде с 16 GB място. за сега съм се спрял на lenovo vibe k6 , Meizu m6 note (32GB) от емаг и xiaomi redmi 6. xiaomi-то има по-малка резолюция на екрана  обаче . Та ,може ли да ми предложите някои от тези или друг телефон с performance горе-долу като на Нокиа 5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествена камера на телефон до 300 лева няма, то дори и до 600 няма да намериш, освен ако не е някой втора употреба висок клас Samsung S6/S7 или подобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Качествена камера на телефон до 300 лева няма, то дори и до 600 няма да намериш, освен ако не е някой втора употреба висок клас Samsung S6/S7 или подобен.

Имам в предвид ,че не искам да бъде 7 или 8 МП , ами 4,3. не ме интересува много предната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това колко пиксела/мегапиксела е няма никакво значение. Въпроса е какъв е сензора и оптиката. Ако ще да е 50 мегапиксела, като е евтина и бюджетна не очаквай някакво качество на снимките. Има телефони, които са само с по няколко мегапиксела камери, а снимат в пъти по-добре от бюджетните телефони с многото мегапиксели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това колко пиксела/мегапиксела е няма никакво значение. Въпроса е какъв е сензора и оптиката. Ако ще да е 50 мегапиксела, като е евтина и бюджетна не очаквай някакво качество на снимките. Има телефони, които са само с по няколко мегапиксела камери, а снимат в пъти по-добре от бюджетните телефони с многото мегапиксели.

Не разбирам много от камери . Това Xiaomi Redmi 6 има двойна камера ,както и Meizu m6 note . Предполагам трябва да правят нещо добро . От тела си ,като цяло ,очаквам да бъде като или малко по-мощен от Нокиа 5 и да може да снима с добро качество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лош като за без пари, прави що-годе добри снимки, видеото не е качествено изобщо, но това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лош като за без пари, прави що-годе добри снимки, видеото не е качествено изобщо, но това е положението.

Мисля ,че Meizu-то е по-добро . мерси за видеото иначе ,ще го видя сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, daima написа:

Не разбирам много от камери . Това Xiaomi Redmi 6 има двойна камера ,както и Meizu m6 note . Предполагам трябва да правят нещо добро . От тела си ,като цяло ,очаквам да бъде като или малко по-мощен от Нокиа 5 и да може да снима с добро качество. 

Аз ползвам Nokia 5 и съм доволен. Камерата е прилична за ценовия си клас. С бюджет до 300лв може да вземете 5.1 и 6. Ако държите на читава камера, по-добре разгледайте малко по-скъпите модели с немски оптики Zeiss. Примерно Nokia 5.1 Pluse.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Soviet Soldier написа:

Аз ползвам Nokia 5 и съм доволен. Камерата е прилична за ценовия си клас. С бюджет до 300лв може да вземете 5.1 и 6. Ако държите на читава камера, по-добре разгледайте малко по-скъпите модели с немски оптики Zeiss. Примерно Nokia 5.1 Pluse.

Да ,де , ама бях с нея 10 месеца , преди да свие багажа . затова не искам да имам същия модел отново.искам да видя някой друг . redmi-то бачка с Андроид и нямало много bloatware apps  , затова мисля,че направих окончателен избор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, daima написа:

Да ,де , ама бях с нея 10 месеца , преди да свие багажа . затова не искам да имам същия модел отново.искам да видя някой друг . redmi-то бачка с Андроид и нямало много bloatware apps  , затова мисля,че направих окончателен избор .

И какво стана, не Ви ли го ремонтираха по гаранция? Или под "свие багажа" искате да кажете че сте го продал?

П.С. Nokia 5 ; 5.1 и 5.1 Pluse са коренно различни хардуерно и са далеч от понятието "същия модел". Общото между тях е марката и ценовия клас (среден).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, daima написа:

Ако ще е Xiaomi,  то поне да е Redmi 6 Pro / Mi A2 Lite ако ти се дава малко повече. Redmi 6 е по-компромисния вариант.

В бюджетния клас камерите са посредствени, и няма модел който да се доближи поне малко до качеството на едновремешните Nokia (примерно 808 PureView).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво стана, не Ви ли го ремонтираха по гаранция? Или под "свие багажа" искате да кажете че сте го продал?

П.С. Nokia 5 ; 5.1 и 5.1 Pluse са коренно различни хардуерно и са далеч от понятието "същия модел". Общото между тях е марката и ценовия клас (среден).

Искат ми 200 лева за поправка и преди да я занеса при някой друг искам да се застраховам един вид 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това- камерата е перфектна, особено ако сложиш гугълското приложение.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-5-32gb-p408715193/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, lupis написа:

Ето това- камерата е перфектна, особено ако сложиш гугълското приложение.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-5-32gb-p408715193/

Процесорът не е ли по-слаб  или става въпрос само за камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаб за какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледнах ghz на процесорите ,та затова 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,  ама скоростта на Ram-а е по- висока, та нещата се изравняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да,  ама скоростта на Ram-а е по- висока, та нещата се изравняват.

току що прочетох малко за този процесор . бил по-добър май. харесва ми тела като цяло . само не мога да разбера защо емаг имат толкова високи цени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, daima написа:

Искат ми 200 лева за поправка и преди да я занеса при някой друг искам да се застраховам един вид 

Явно по ваша вина е "свил багажа", щом ви искат пари за ремонт. 200лв . . .  Че той нов струва толкова. Ха ха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само емаг държи високи цени, вече съм взел 2 такива , единият е 3-32, а другия 4-64, разлика не усетих, ама и игри не играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно по ваша вина е "свил багажа", щом ви искат пари за ремонт. 200лв . . .  Че той нов струва толкова. Ха ха

Да, затова :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, daima написа:

само не мога да разбера защо емаг имат толкова високи цени

Защото има балъци, дето пазаруват от тях, въпреки високите цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само емаг държи високи цени, вече съм взел 2 такива , единият е 3-32, а другия 4-64, разлика не усетих, ама и игри не играя.

найс, само да попитам GSM elite надеждни ли са  ? :D

Защото има балъци, дето пазаруват от тях, въпреки високите цени.

реално имат 70 лв разлика горе -долу с другите бг сайтове 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, daima написа:

реално имат 70 лв разлика горе -долу с другите бг сайтове 

Аз моя го поръчах от www.smartfonbg.com и мога да кажа, че са коректни. Цената тогава бе най-ниска при тях. Само малко закъсняха с доставката, но случва се, всичко друго бе по фън-шуй. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, daima написа:

Натресе се на най фалшиментото, ако забелязваш телефонът им е с една камера, а трябва да е с две. Аз ги взех от скайфон и щепсел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.