Премини към съдържанието
Юксел Мехмед

Как мога да премахна уиндолс 10 от чисто нов лаптоп

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

как да премахна уиндолс 10 от чисто нов лаптоп Асус  FX 504G

46525879_575398389579566_2637579020367036416_n.jpg

пропуснах да кажа е като сложа флашката с уиндолс 7 се инсталира само 2 процента и след това спира сам инсталацията за седмицата и ми излиза ето този екран  който виждате по горе

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/4027670/windows-10-add-and-switch-input-and-display-language-preferences.

Отваряш линка и отиваш в края на страницата, където пише  "Инсталиране на езиков пакет". От там ще избереш кой език искаш да сложиш. Вероятно ще го изтегли и накрая ще иска рестарт на машината. За цепенето на диска си има програми. Не ти трябва да махаш 10ката.

PS: ОПРАВИ СИ ЗАГЛАВИЕТО, че това твойто не е заглавие, а роман.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направи флашката буутваща

Цитат

плюс това самата 10-тка не е разделена на "ц"и "д" диск.

когато е буутваща те пита какви да ги правиш дисковете 

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо е нужно това, хората са ти инсталирали легална ОС, за която си платил при покупката на лаптопа, а ти искаш да сложиш пиратска ОС ?

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп не е направен да работи с windows 7. Видя ли в сайта с поддръжка на asus за модела изобщо какви драйвери има и че има само за windows 10? Дори и да успееш да инсталираш windows 7, което няма да стане по стандартния начин, а ще трябва да си направиш USB да е на UEFI, да намериш и вградиш от някъде драйвери за USB3 и т.н., след това мислиш ли, че много от игрите изобщо няма да можеш да ги играеш? Ще трябва да си намериш и драйвери за останалите устройства, което е много вероятно да не се получи.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Юксел Мехмед написа:

как да премахна уиндолс 10 от чисто нов лаптоп Асус  FX 504G

46525879_575398389579566_2637579020367036416_n.jpg

пропуснах да кажа е като сложа флашката с уиндолс 7 се инсталира само 2 процента и след това спира сам инсталацията за седмицата и ми излиза ето този екран  който виждате по горе

Свиквай с 10. За 7 няма драйвери от сайта на производителя. А ако е и легална, въобще няма смисъл да слагаш пиратски версии. И аз не обичам 10, но като се наложи работиш и с нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно не ти харесва в 10-ката, а ти харесва в 7-мицата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, stanpet написа:

и аз искам да те питам обратния въпрос 

какво точно ти харесва в десетката 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.11.2018 г. в 23:31, Yvan Sergeеv написа:

и аз искам да те питам обратния въпрос 

какво точно ти харесва в десетката 

Вероятно питаш дали ползвам новите екстри като вградената поддръжка на iso файлове,  Microsoft Store, персонализирането на плочките и другите новости в десятката? Честно казано рядко, но не ми се струват излишни. Честно казано не виждам особена разлика между двата, та затова се чудя защо държиш да се върнеш на по-стария уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, stanpet написа:

Вероятно питаш дали ползвам новите екстри като вградената поддръжка на iso файлове,  Microsoft Store, персонализирането на плочките и другите новости в десятката? Честно казано рядко, но не ми се струват излишни. Честно казано не виждам особена разлика между двата, та затова се чудя защо държиш да се върнеш на по-стария уиндоус.

АЗ ще ти дам примери:

1. По-красив.

2. По-малко прави проблеми, защото не излизат постоянно нови ъпдейти.

3. При игрите, няма особена разлика в кадрите.

4. Все още е най-масово ползваната версия на MS.

5.Няма плочки, метро магазини и други шитни.

6. Няма телеметрия(освен ако не си пуснал ъпдейтите и ти ги натресат).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Eclipse2G написа:

АЗ ще ти дам примери:

1. По-красив.

2. По-малко прави проблеми, защото не излизат постоянно нови ъпдейти.

3. При игрите, няма особена разлика в кадрите.

4. Все още е най-масово ползваната версия на MS.

5.Няма плочки, метро магазини и други шитни.

6. Няма телеметрия(освен ако не си пуснал ъпдейтите и ти ги натресат).

1.  Всичко е относително. Не аз съм го казал ... ;-}

2. Има начини за спирането им, а за проблемите от тях съм напълно съгласен ! Дори и без проблеми, самото принудително инсталиране на актуализациите + последващото рестартиране на машинката е адски неразумно и недопустимо. Ако ще да е и веднъж на 2 години.

3. Не съм запознат за FPS, но предполагам че е в полза на 10.

4. Е, и ? Дай всички да използваме "АйУстройства" например, само защото били с уникален хардуер/вързан към ОС или обратното, както и да е и заради това че много хора разбираш ли, обичат отхапаната ябълка... до такава степен. Въпрос на личен избор.

5. Жалко.

6. "Се таа, Брат !" :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези аргументи ми се струват направо изсмукани от пръстите, да ти кажа. Явно колкото да не е без хич.

1. С какво е по-красив , с темата ли ? Сложил съм си една дето ми харесва най-много и на всичките си устройства като се логна съм с еднакъв десктоп навсякъде.

2.Аз пък съм инсайдър и баш всички ъпдейти ми идват веднага-даже съм се абонирал за тях с fast ring. Със бързо SSD съм и ми траят секунди/ и на седмицата със SSD, ама там ъпдейти вече няма/

3. Игри съм насвалил едни пасианси от Microsoft Store, както и някои други нещица де -не виждам никаква разлика. Ако ми кажеш някоя конкретна игра ще я пробвам и на двата.

4. Това аргумент ли е какво уж се използвало според теб навсякъде? На служебния комп със седем, ама там е заради купения лиценз.

5.Ха, че какво ти пречат плочките??? Пък и магазина??? Всъщност пречат ли ти?

6. Че какво като има телеметрия, то къде ли няма.И в чужбина и тук все тая. И точно какъв ти е проблема с ъпдейтите/ явно имаш бавен диск/?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.11.2018 г. в 21:02, stanpet написа:

Абселютен болкук е тази 10-ка.Сложих слушалките въобще лаптопа не ги разпознава ги отчита. със седмицата на стария Асус никви проблеми.Започнах да инсталирам Сталкер обединения пак 2 около инсталациония екран насамата игра имайероглифивсеедно са индо-китайски и след това играта не тръгва...ето заради тома несамо че нехаресвам уиндолс  10 просто никъкъв ...не става от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Юксел Мехмед написа:

Абселютен болкук е тази 10-ка.Сложих слушалките въобще лаптопа не ги разпознава ги отчита. със седмицата на стария Асус никви проблеми.Започнах да инсталирам Сталкер обединения пак 2 около инсталациония екран насамата игра имайероглифивсеедно са индо-китайски и след това играта не тръгва...ето заради тома несамо че нехаресвам уиндолс  10 просто никъкъв ...не става от него

Май проблема е в задклавиатурното устройство. Марка/модел на лаптопа да кажеш нещо? За слушалките какви настройки си направи на панела за звуковата карта, инсталирал ли си драйвера? Виж и това:

https://steamcommunity.com/app/4500/discussions/0/530649887206982398/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.