Премини към съдържанието
__Мимски__

Непринудено за Съвършенството

Препоръчан отговор

Няма по - Коварна болка - Ментална от илюзията и натрапчивата претенция за Съвършенство ! 

В търсенето на "кутията на Пандора " всеки "проповядва ' и "рекламира" личните си 

характеристики и Вяра за Автентичност и Модел . Когато не Припознаеш "актива" му за актуален

и несъответстващ - Страда и болезнено "сигнализира" Скръб и Отчаяние в последвалите опити да 

те "опровергае", без да си дава елементарна сметка, че Сблъсъкът на Нарцистичен Подем и Его 

винаги триумфира и се забива във Френетичен Финал ! 

Истината Винаги е Относително Понятие и Явление в контекста на Рамкирани Условия, каквито 

са например тези Тук в 3-то Измерение . Абсолютната Истина Съществува, ама тя се Споделя 

Между РАВНИ и то в онова последно 12-то Измерение ! 

Та ..какво е за Вас - Съвършенството ? 

Как си го Представяте ? 

Какви характеристики е нужно да Притежава ? 

Къде Живее Съвършенството ? 

P.S Посвещавам тази тема на един приятел , който страшно ми Липсва !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съвършенството е когато

сергеев заповядва

а  отсреща се чува 

да мастер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършенството е утопична философска категория.

преди 2 часа, Yvan Sergeеv написа:

съвършенството е

Това е глупост. И тя е философска категория определяща състояние на духа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е твоята утопия

че моето е глупост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това е надменност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каквото повикало такова се обадило .

надменнико 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, заядливецо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бях аз  този  който влезе някъде и написа това е  глупост онова не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _sirena_ написа:

Та ..какво е за Вас - Съвършенството ? 

Как си го Представяте ? 

Какви характеристики е нужно да Притежава ? 

Къде Живее Съвършенството ? 

P.S Посвещавам тази тема на един приятел , който страшно ми Липсва !

Аз мисля, че в човешкия свят "съвършенство" не съществува. Не може да се определи като нещо възможно за постигане.

Дори в различни творби- картини, скулптури, сгради, музика няма пълнотата и достатъчността, която се предполага, че трябва да има едно съвършенство.

Съвършенството трябва да е Цяло! Неунищожимо.

Сетих се за първите дни, а после и месеци, след като родих и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина. От топлината и мииризмата до правилната извивка на ушичките и пръстчетата на ръцете и крачетата.

Съвършенството НЕ живее. То е неживо. Присъщо на невинността и чистотата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Maleficient написа:

Аз мисля, че в човешкия свят "съвършенство" не съществува. Не може да се определи като нещо възможно за постигане.

Дори в различни творби- картини, скулптури, сгради, музика няма пълнотата и достатъчността, която се предполага, че трябва да има едно съвършенство.

Съвършенството трябва да е Цяло! Неунищожимо.

Сетих се за първите дни, а после и месеци, след като родих и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина. От топлината и мииризмата до правилната извивка на ушичките и пръстчетата на ръцете и крачетата.

Съвършенството НЕ живее. То е неживо. Присъщо на невинността и чистотата.

Много добър пост ! Поздравления за размишленията.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършенството е един ХОРИЗОНТ ,който всеки по собствен начин гони. За мен ,СЪВЪРШЕНСТВО се постига с ПОЗНАНИЕ , а познанието с ЧЕТЕНЕ!Повече от ясно е , че никой не е постигнал съвършенство ,още повече пък аз да го постигна . Познанието е един балон , чиято повърхност е това ,което не се знае. Колкото повече познание вкарваш  в този балон,толкова повече разбираш , че не знаеш. Но пък това прави ЖИВОТЪТ интересен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bigiadri написа:

, а познанието с ЧЕТЕНЕ

без практика нищо не става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Yvan Sergeеv написа:

без практика нищо не става 

Първо е нужно да те Заболи ! Като те заболи , започваш да търсиш панацея и тогава почва Еволюирането !

Без Болка няма практика , няма Познание , няма Пътища , няма Еволюция.

Вегетираш и чакаш да ти свърши "Програмата" , че да излезеш "Навън" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2018 г. в 16:13, Maleficient написа:

и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина

Лястовичката дала една баничка на гаргата и и казала:

– Дай тази закуска на моето лястовиче.

– Ами как да го позная сред толкова много птичета в птичето училище - казала гаргата.

– Моето птиче е най хубавото.

И гаргата дала баничката на гарджето

Съвършенството няма присъщо съществуване. Както и всичко останало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Реджеп Иведик написа:

Лястовичката дала една баничка на гаргата и и казала:

– Дай тази закуска на моето лястовиче.

– Ами как да го позная сред толкова много птичета в птичето училище - казала гаргата.

– Моето птиче е най хубавото.

И гаргата дала баничката на гарджето

Съвършенството няма присъщо съществуване. Както и всичко останало. 

И преди си давал този пример. Но аз мисля, че се опитах да обясня нещо различно през моята субективна "перцепция", а не дали моето е по- най-

Възхищението ми беше към "чудото" на природата, от една яйцеклетка и един сперматозоид да се "образува" нещо Съвършено.

За първи път о-смислих и о-съзнах съвършенството само по себе си, ако щеш.

Не разбирам какво е "присъщо съществуване". Ако значението е свързаност или зависимост с нещо конкретно- било човек, скулптура, картина, ... образ на любимата, е очевидно, и в същото време ни кара да се замислим "подобието" на Съвършенство ( Бог), колко по-несъвършено е, ако ние не познаваме и никога няма да познаем самото Съвършенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

Не разбирам какво е "присъщо съществуване"

Грубо казано да съществува вън и независимо от съзнанието. Да съществува обективно. Например гарджето да е обективно по съвършено от лястовичето.

Това е ако си комунистка.

Ако си вярваща може да се каже, че съвършеното е това, което Бог счита за съвършено. Или самия Бог

Но тъй като както Бог, така и комунизма нямат присъщо съществуване, така и съвършенството няма такова. 

Например може да се каже, че съвършено и съвършено не е едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2018 г. в 11:00, Реджеп Иведик написа:

Грубо казано да съществува вън и независимо от съзнанието. Да съществува обективно. Например гарджето да е обективно по съвършено от лястовичето.

Това е ако си комунистка.

Ако си вярваща може да се каже, че съвършеното е това, което Бог счита за съвършено. Или самия Бог

Но тъй като както Бог, така и комунизма нямат присъщо съществуване, така и съвършенството няма такова. 

Например може да се каже, че съвършено и съвършено не е едно и също.

Как можеш да докажеш, че съществува изобщо, щом е вън и независимо от съзнанието?

От примерът ти не става ясно за Кого гарджето блябля ОТ лястовичето?

Може да е по-добро, по-красиво, по-умно, по-лошо ... но не и по-съвършено. В този смисъл се сравняват характеристиките, но няма как качествата.

Ако съм вярваща ... или по-скоро религиозна, и сама съм го отбелязала по-горе кое и какво е Съвършенство... съответно ние сме подобия някакви.

Бог, комунизъм и съвършенство са различни неща. И от това какво е съществуването на първото или второто не може с достатъчно основание да умозаключим, че и Съвършенството е като тях или тъждествено.

Все едно да обясня, че щом пингвините и белите мечки живеят при минусови температури, то тогава и двата вида пребивават и се срещат на северния полюс.

Може да се каже по-скоро, че съвършено и съвършенство не е едно и също, но че съвършено дете и съвършено мое дете си е съвсем ясно и еднакво- не подобно дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.