Премини към съдържанието
_sirena_

Непринудено за Съвършенството

Препоръчан отговор

Няма по - Коварна болка - Ментална от илюзията и натрапчивата претенция за Съвършенство ! 

В търсенето на "кутията на Пандора " всеки "проповядва ' и "рекламира" личните си 

характеристики и Вяра за Автентичност и Модел . Когато не Припознаеш "актива" му за актуален

и несъответстващ - Страда и болезнено "сигнализира" Скръб и Отчаяние в последвалите опити да 

те "опровергае", без да си дава елементарна сметка, че Сблъсъкът на Нарцистичен Подем и Его 

винаги триумфира и се забива във Френетичен Финал ! 

Истината Винаги е Относително Понятие и Явление в контекста на Рамкирани Условия, каквито 

са например тези Тук в 3-то Измерение . Абсолютната Истина Съществува, ама тя се Споделя 

Между РАВНИ и то в онова последно 12-то Измерение ! 

Та ..какво е за Вас - Съвършенството ? 

Как си го Представяте ? 

Какви характеристики е нужно да Притежава ? 

Къде Живее Съвършенството ? 

P.S Посвещавам тази тема на един приятел , който страшно ми Липсва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съвършенството е когато

сергеев заповядва

а  отсреща се чува 

да мастер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършенството е утопична философска категория.

преди 2 часа, Yvan Sergeеv написа:

съвършенството е

Това е глупост. И тя е философска категория определяща състояние на духа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е твоята утопия

че моето е глупост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това е надменност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каквото повикало такова се обадило .

надменнико 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, заядливецо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бях аз  този  който влезе някъде и написа това е  глупост онова не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _sirena_ написа:

Та ..какво е за Вас - Съвършенството ? 

Как си го Представяте ? 

Какви характеристики е нужно да Притежава ? 

Къде Живее Съвършенството ? 

P.S Посвещавам тази тема на един приятел , който страшно ми Липсва !

Аз мисля, че в човешкия свят "съвършенство" не съществува. Не може да се определи като нещо възможно за постигане.

Дори в различни творби- картини, скулптури, сгради, музика няма пълнотата и достатъчността, която се предполага, че трябва да има едно съвършенство.

Съвършенството трябва да е Цяло! Неунищожимо.

Сетих се за първите дни, а после и месеци, след като родих и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина. От топлината и мииризмата до правилната извивка на ушичките и пръстчетата на ръцете и крачетата.

Съвършенството НЕ живее. То е неживо. Присъщо на невинността и чистотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Maleficient написа:

Аз мисля, че в човешкия свят "съвършенство" не съществува. Не може да се определи като нещо възможно за постигане.

Дори в различни творби- картини, скулптури, сгради, музика няма пълнотата и достатъчността, която се предполага, че трябва да има едно съвършенство.

Съвършенството трябва да е Цяло! Неунищожимо.

Сетих се за първите дни, а после и месеци, след като родих и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина. От топлината и мииризмата до правилната извивка на ушичките и пръстчетата на ръцете и крачетата.

Съвършенството НЕ живее. То е неживо. Присъщо на невинността и чистотата.

Много добър пост ! Поздравления за размишленията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършенството е един ХОРИЗОНТ ,който всеки по собствен начин гони. За мен ,СЪВЪРШЕНСТВО се постига с ПОЗНАНИЕ , а познанието с ЧЕТЕНЕ!Повече от ясно е , че никой не е постигнал съвършенство ,още повече пък аз да го постигна . Познанието е един балон , чиято повърхност е това ,което не се знае. Колкото повече познание вкарваш  в този балон,толкова повече разбираш , че не знаеш. Но пък това прави ЖИВОТЪТ интересен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bigiadri написа:

, а познанието с ЧЕТЕНЕ

без практика нищо не става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Yvan Sergeеv написа:

без практика нищо не става 

Първо е нужно да те Заболи ! Като те заболи , започваш да търсиш панацея и тогава почва Еволюирането !

Без Болка няма практика , няма Познание , няма Пътища , няма Еволюция.

Вегетираш и чакаш да ти свърши "Програмата" , че да излезеш "Навън" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2018 г. в 16:13, Maleficient написа:

и се възхищавах на бебето си. Беше съвършено! наистина

Лястовичката дала една баничка на гаргата и и казала:

– Дай тази закуска на моето лястовиче.

– Ами как да го позная сред толкова много птичета в птичето училище - казала гаргата.

– Моето птиче е най хубавото.

И гаргата дала баничката на гарджето

Съвършенството няма присъщо съществуване. Както и всичко останало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Реджеп Иведик написа:

Лястовичката дала една баничка на гаргата и и казала:

– Дай тази закуска на моето лястовиче.

– Ами как да го позная сред толкова много птичета в птичето училище - казала гаргата.

– Моето птиче е най хубавото.

И гаргата дала баничката на гарджето

Съвършенството няма присъщо съществуване. Както и всичко останало. 

И преди си давал този пример. Но аз мисля, че се опитах да обясня нещо различно през моята субективна "перцепция", а не дали моето е по- най-

Възхищението ми беше към "чудото" на природата, от една яйцеклетка и един сперматозоид да се "образува" нещо Съвършено.

За първи път о-смислих и о-съзнах съвършенството само по себе си, ако щеш.

Не разбирам какво е "присъщо съществуване". Ако значението е свързаност или зависимост с нещо конкретно- било човек, скулптура, картина, ... образ на любимата, е очевидно, и в същото време ни кара да се замислим "подобието" на Съвършенство ( Бог), колко по-несъвършено е, ако ние не познаваме и никога няма да познаем самото Съвършенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

Не разбирам какво е "присъщо съществуване"

Грубо казано да съществува вън и независимо от съзнанието. Да съществува обективно. Например гарджето да е обективно по съвършено от лястовичето.

Това е ако си комунистка.

Ако си вярваща може да се каже, че съвършеното е това, което Бог счита за съвършено. Или самия Бог

Но тъй като както Бог, така и комунизма нямат присъщо съществуване, така и съвършенството няма такова. 

Например може да се каже, че съвършено и съвършено не е едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2018 г. в 11:00, Реджеп Иведик написа:

Грубо казано да съществува вън и независимо от съзнанието. Да съществува обективно. Например гарджето да е обективно по съвършено от лястовичето.

Това е ако си комунистка.

Ако си вярваща може да се каже, че съвършеното е това, което Бог счита за съвършено. Или самия Бог

Но тъй като както Бог, така и комунизма нямат присъщо съществуване, така и съвършенството няма такова. 

Например може да се каже, че съвършено и съвършено не е едно и също.

Как можеш да докажеш, че съществува изобщо, щом е вън и независимо от съзнанието?

От примерът ти не става ясно за Кого гарджето блябля ОТ лястовичето?

Може да е по-добро, по-красиво, по-умно, по-лошо ... но не и по-съвършено. В този смисъл се сравняват характеристиките, но няма как качествата.

Ако съм вярваща ... или по-скоро религиозна, и сама съм го отбелязала по-горе кое и какво е Съвършенство... съответно ние сме подобия някакви.

Бог, комунизъм и съвършенство са различни неща. И от това какво е съществуването на първото или второто не може с достатъчно основание да умозаключим, че и Съвършенството е като тях или тъждествено.

Все едно да обясня, че щом пингвините и белите мечки живеят при минусови температури, то тогава и двата вида пребивават и се срещат на северния полюс.

Може да се каже по-скоро, че съвършено и съвършенство не е едно и също, но че съвършено дете и съвършено мое дете си е съвсем ясно и еднакво- не подобно дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършенството е пълната противоположност на всичко съществуващо. То е вечно, неизменно, неделимо, ... но всъщност при него не би трябвало да го има и делението на вечно и преходно, делимо и неделимо, крайно и безкрайно, подвижно и неподвижно...

Стремежът към съвършенство си мисля, че се е зародил като стремеж да бъдеш на върха, да постигнеш всичко възможно, да няма никой преди теб. И доближаването до това състояние сме започнали да наричаме усувършенстване. Но живеейки доближаваме ли се до нещо подобно? Все едно да започнеш да броиш и да очакваш да стигнеш до последното число. А дори и в първите три числа се съдържа толкова познание, колкото едва ли можем да си представим. Безкрайното е трудно за разбиране и хората сме го заместили с крайни достижения, които да ни улеснят. Недостижимото сме заменили с уж достижимото крайно състояние. Но както казах и то е достижимо само на думи.

Можем да говорим за развитие, за красота и за други неща. Всъщност в никоя религия не се говори за възможно съвършенство при хората. Да, говори се някъде  за съвършен Бог, но това е израз според мен на същото това желание да се постави нещо на върха, над всичко, над всяко възможно достижение, защото хората трудно могат да си представят безкрайното. Търсим първопричина, начало, защото не можем да си представим липсата му. Търсим край, защото не можем да си представим липсата на такъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самото съществуване на думата "съвършенство", значи че то съществува и е постижимо. Но то изисква денонощен, къртовски труд, а не денонощни общи приказки. Човек сам избира в какво да вярва и живее според вярванията си. Вярата в лесното е най-прокламираната, но и най- голямата човешка заблуда. Защото до съвършенството се стига само по най- трудния път. Самото извървяване на пътя, прави вървящия все по- съвършен... Кой е пътя? Не знам. Никой не знае... Знам само че той е трудно различим от безпътицата и няма никакви указателни табели. :)  И със сигурност не е магистралата на "лесния път", по която ни водят като някакви чобани, всевъзможни религии, философии и идеологии на лесния път. Дали можем да извървим този път, за мен няма никакви съмнения. Това е причината Бог, да ни даде правото на свободен избор...

Така си мисля аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Shiniasu написа:

Можем да говорим за развитие, за красота и за други неща. Всъщност в никоя религия не се говори за възможно съвършенство при хората. Да, говори се някъде  за съвършен Бог, но това е израз според мен на същото това желание да се постави нещо на върха, над всичко, над всяко възможно достижение, защото хората трудно могат да си представят безкрайното. Търсим първопричина, начало, защото не можем да си представим липсата му. Търсим край, защото не можем да си представим липсата на такъв...

Тази част ме впечатли като Дълбочина , до която си стигнал ..

Човекът  няма как да стигне до Съвършенство.  Все още е на 3-тото Стъпало .. Предстоят му още 9 , преди да се огледа във Съвършенството ...

А Пътят ще го прави все по-Красив , все по-Мъдър , разтегнал поглед към онзи Предел - Съвършенството ...

Харесва ми да чета разсъжденията ти ... строи Чистота от тях ... Покой  , премесен с твърдо Равновесие и Баланс ..

Това е Ароматът ти  ...малко го притежават ..

Топла приветливост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвършеното е недостижим идеал .......ако беше достижимо , нямаше да е съвършено .

Стремежът към съвършенство е Добро ("...Стреми се към Бога...!" ), но самото Съвършено е враг на Доброто ! След постигане на съвършенство следва Смърт - няма развитие , няма Живот . Така или иначе означава край на нещо....

Самият Бог е несъвършен , защото е "създал" несъвършен Човека , защото е добър към него....

.....и обратно - Човек създаде бог по собствен образ и подобие....т.е. несъвършен като него самия....

В последните два реда няма противоречие ! Човек-Бог представляват единство ! Никъде другаде няма бог.....

Друг е въпросът , че човекът и всяко друго Живо можем да наречем съвършено творение на Природата . НО ! Пак да повторим - тогава нямаше да има развитие.....

Т.е . когато казваме "съвършено" се има предвид най-плътно приближаване до идеала .....Колко най-плътно - това е друга тема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, by_chechi написа:

Съвършеното е недостижим идеал .......ако беше достижимо , нямаше да е съвършено .

Затова си мечтаят за розави еднорози

:lol6:

Съвършени в правенето на много еднорогчета (профилчета) и да не забравим бедрата хаха - де има тема там и бедра и еротика фулмах

Тошка тука и децата вече я знаят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.04.2019 г. в 8:51, by_chechi написа:

Друг е въпросът , че човекът и всяко друго Живо можем да наречем съвършено творение на Природата . НО ! Пак да повторим - тогава нямаше да има развитие.....

Т.е . когато казваме "съвършено" се има предвид най-плътно приближаване до идеала .....Колко най-плътно - това е друга тема .

Ако говорим за Природата, то тя е съвършена именно с това, че осигурява възможност за развитие. Развива ли се самата Природа? Ако в нещо са заложени всички възможности като потенциал, но те не са проявени - съществуват ли тези възможности или не? Няма да отговоря. Всъщност не мога да отговоря със сигурност, но и това, което предполагам няма да споделя, а ще оставя всеки сам да отговори за себе си. В Природата има ред и закономерности, но съществуването на реда предполага и съществуването на хаос. И тук за мен възникват редица въпроси на които нямам отговор. Което всъщност е добре :).

А идеалът не се ли променя? Това, което за нас е близо до предела на осъзнаване, за мравката е невъобразимо (за нея)извън възможностите. Това, което за нея е граница, ние сме преминали отдавна, или по-точно може би е да кажем, че сме изместили тази граница. Познатото винаги предполага непознато. И тук определения като "много" и "малко" ми се струват неприложими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, haidukpikaso написа:

Затова си мечтаят за розави еднорози

В същност имат основание ! Отразява стремежът към Съвършенство ! :nono:

Съвършенството следва да разглеждаме като момент на качествено превръщане на старото в нещо ново .

Има го като закон божи/"божи" в Живота ! :nono:

Примерно мъжкото и женското начало , в своето НЕсъвършенство по отделно , стремейки се към Съвършенство , сливайки се в едно цяло постигат Съвършенство - поражда се нов Живот ! Чудо в Природата - а в същност качествено превръщане !....... Ново НЕсъвършенство (:)) , подлежащо на развитие към Съвършенство .....Старото , постигнало Съвършенството - умира .....! :nono:

Дето се казва за онова магаре (къде на майтап , къде на истина): " Таман се научи да не яде , пък взе че умря ." - постигна съвършенство - да живее без да яде .:lol6:.........За такива случаи казваме : " Съвършеното е враг на Доброто ! " :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеалите се Променят успоредно със Съзряването. Но Съвършенството е Пределът  на Съвкупност от всичко Желано.

Със Съзряването възможностите също се Разширяват. Разгръща се Потенциалът , отключват се нови способности , развива се идеята за нов

Идеал..Подобреният Кръгозор трансформира и по-цветни картини , Възпроизвежда и по-дефицитни настройки в Духовен аспект.

Коригира и отсява ненужното и примитивното ,  прекроява граници и ограничения , абсорбира по-умело интуитивните вътрешни конфликти и стереотипни убеждения.

Но , аналогията с животинската флора не е удачна , защото подава грешна формула и уравнението няма да се получи.

Просто животинската флора е Условна среда и мястото й не е при съзнателните Частици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.