Премини към съдържанието
_sirena_

Непринудено за Съвършенството

Препоръчан отговор

на 29.04.2019 г. в 16:27, Inana.. написа:

....Просто животинската флора е Условна среда и мястото й не е при съзнателните Частици.

А-ха ! Разбрах ! Ти нямаш връзка с Живота ! Нито с флората , нито пък с фауната .......:nono:

.....като тенджера без манджа в нея ...... :lol6:Никак не ме кефи.......! :(

....ако ползвам твоите понятия - не е условна , ами е безусловна , определяща . Тя определя условията...... ! .....:nono:

Пък ти как ще ги решаваш тези условия , повече успешно или безуспешно , си е твоя работа.....!:nono:

.......За сега : " Седни си ! "Слаб 2! " !".....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.04.2019 г. в 16:27, Inana.. написа:

Просто животинската флора е Условна среда и мястото й не е при съзнателните Частици.

С растителната фауна нещата, предполагам, стоят по същия начин? Аз не за друго, ами това ми напомни за едно място в "Тимей" и бележката към него, че някои антични философи наричали растенията "неподвижни животни". Впрочем тук растението се разисква като единия от видовете природа, включена в смъртното същество, каквото е човека. Смъртният човек е създаден от безсмъртните богове, а те на свой ред от самия Творец. Значи, не пряко от него е създаден човека... А всички същества, смъртни и безсмъртни, са включени в едното съвършено Същество - Светът.

Ето откъса: 

„Това, за което сега говорим, участва в третия вид душа, който, както се каза, е поставен между диафрагмата и пъпа и няма нито мнение, нито разсъдък, нито ум, а само усещане за приятно и болезнено и желания. През целия си живот растението претърпява всичко, движи се самò в себе си и към себе си, отблъсква външното движение и си служи сàмо със собственото и не вижда своето състояние и не разсъждава – начинът на създаването му е вложил това в неговата природа. Поради това без съмнение растението живее и не е нищо друго освен живо същество, но е забито в земята неподвижно и вкоренено, понеже е лишено от способността самò да се придвижва.

Всъщност по-силните от нас са създали всички тези видове за храна на нас, по-слабите.“

„Тимей“ 77 b,c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато някой Ви заговори с убеденост и настойчиво упорство за растителна фауна и животинска флора .......бягайте бързо и далеч ! Опасно е за психическото Ви здраве ! Настъпва " Денят на трифидите " !  :nono:

Мен не ме глейдайте ! Какво ли не съм видял ? Имунизиран съм ........ :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, by_chechi написа:

Когато някой Ви заговори с убеденост и настойчиво упорство за растителна фауна и животинска флора .......бягайте бързо и далеч ! Опасно е за психическото Ви здраве ! Настъпва " Денят на трифидите " !  :nono:

Мен не ме глейдайте ! Какво ли не съм видял ? Имунизиран съм ........ :lol6:

денят на скъсаните комбинизони настъпва

:lol6:

еднорога избяга отдавна ама тя нали не вижда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.05.2019 г. в 12:22, witness написа:

С растителната фауна нещата, предполагам, стоят по същия начин? Аз не за друго, ами това ми напомни за едно място в "Тимей" и бележката към него, че някои антични философи наричали растенията "неподвижни животни". Впрочем тук растението се разисква като единия от видовете природа, включена в смъртното същество, каквото е човека. Смъртният човек е създаден от безсмъртните богове, а те на свой ред от самия Творец. Значи, не пряко от него е създаден човека... А всички същества, смъртни и безсмъртни, са включени в едното съвършено Същество - Светът.

Ето откъса: 

„Това, за което сега говорим, участва в третия вид душа, който, както се каза, е поставен между диафрагмата и пъпа и няма нито мнение, нито разсъдък, нито ум, а само усещане за приятно и болезнено и желания. През целия си живот растението претърпява всичко, движи се самò в себе си и към себе си, отблъсква външното движение и си служи сàмо със собственото и не вижда своето състояние и не разсъждава – начинът на създаването му е вложил това в неговата природа. Поради това без съмнение растението живее и не е нищо друго освен живо същество, но е забито в земята неподвижно и вкоренено, понеже е лишено от способността самò да се придвижва.

Всъщност по-силните от нас са създали всички тези видове за храна на нас, по-слабите.“

„Тимей“ 77 b,c

Вижте , четете и Интерпретирате "чужди теории и идеи" и желаете може би да се произнеса и да изведем някакъв диалог ?

Знаете , че имам Собствена Библия и оттам изразявам "Познание " .  Това , което ми предлагате за мен са "размисли' на Душа , в значително Ниско Ниво.  Запозната съм , че си имате авторитети , към чувствате емпатия  и които често предлагате за "внимание" .

Ако намерите "авторитет" , който споделя , че "растителната и животинската флора и фауна " са нищо повече от Условна Среда за Същността , пребиваваща във това Измерение , във ФН / физически носител/  ще ме заинтригувате , да го разгледам.

Прекалено ви Къс и Ограничен Хоризонта , това искам да ви кажа.  Както и на онези , които ми предлагате да "разгледам" .

Вие сте Търсещ Дух , това ми е известно , но не попадате на "точните бисерчета " , които да отключат Собствената ви Библиотека. 

Съпоставяйки чужди Интерпретации една срещу друга , па после следващата със последната - Няма да стигнете до Вашата Истина !

Пълните Съзнанието си със плява ! И искате да бъда съпричастна със вашите лутания ....

В хронологията ми има достатъчно мнения , които биха ви дали посока за моята Библия ..

Признавам само моята си Библия и не се вълнувам кой как си рисува СВЕТА около себе си. 

Стандартните Възприятия не ме вълнуват , така или иначе всеки Някога ще стигне , където съм стигнала аз самата и ще види Моята Картина.

А дотогава ми е ясно , че Пътищата ще бъдат Мъгляви , трудни , безпътни и трънливи .... Наясно съм ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.05.2019 г. в 18:18, Inana.. написа:

Това , което ми предлагате за мен са "размисли' на Душа , в значително Ниско Ниво. 

Чак пък значително Ниско Ниво и плява... Нищо изненадващо. Трябваше да цитирам Пегъзи Музовски, не Платон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.05.2019 г. в 20:05, witness написа:

Чак пък значително Ниско Ниво и плява... Нищо изненадващо. Трябваше да цитирам Пегъзи Музовски, не Платон. 

Очаквам да спреш да цитираш когото и да  е и да дадеш глас на Собствената си Библия , ако имаш построена такава.

Ако за теб Платон е авторитет , за мен не е .  Опирам се единствено на себе си.  Време е и ти да започнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

платон ако нямаше добри мисли и идеи нямаше да е в историята .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те все някой трябваше да сложат в тази история , да има какво да четете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай твоите мисли да прочетем

да те назначим в учебниците 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами четете ме , няма да сгрешите ... след 100г мен ще изучават 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след 100 години нищо няма да се учи защо лъжеш

хората ще ходят боси и голи и ще ядът сурови гущери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и ще се уповават на думите ми ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да има думи  в бъдеще

само ще се ръкомаха за ляво и дясно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Серго , излез от Ада .... През другата врата се влиза в Рая 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ляво или дясно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeеv написа:

ляво или дясно ?

Стой кротко там , аз ще те измъкна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.04.2019 г. в 8:51, by_chechi написа:

Съвършеното е недостижим идеал .......ако беше достижимо , нямаше да е съвършено .

Стремежът към съвършенство е Добро ("...Стреми се към Бога...!" ), но самото Съвършено е враг на Доброто ! След постигане на съвършенство следва Смърт - няма развитие , няма Живот . Така или иначе означава край на нещо....

Самият Бог е несъвършен , защото е "създал" несъвършен Човека , защото е добър към него....

.....и обратно - Човек създаде бог по собствен образ и подобие....т.е. несъвършен като него самия....

В последните два реда няма противоречие ! Човек-Бог представляват единство ! Никъде другаде няма бог.....

Друг е въпросът , че човекът и всяко друго Живо можем да наречем съвършено творение на Природата . НО ! Пак да повторим - тогава нямаше да има развитие.....

Т.е . когато казваме "съвършено" се има предвид най-плътно приближаване до идеала .....Колко най-плътно - това е друга тема .

Господ е създал човека почти съвършен, но точно опита на хората да станат съвършени (изяли забранения плод на познанието) е довел точно до обратния ефект. Били изгонени от Рая, а на всичко отгоре загубили и безсмъртието си.

А в изкуството има много примери на съвършенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, _sirena_ написа:

Ако за теб Платон е авторитет , за мен не е .  Опирам се единствено на себе си.  Време е и ти да започнеш.

на 9.05.2019 г. в 18:18, Inana.. написа:

Ако намерите "авторитет" , който споделя , че "растителната и животинската флора и фауна " са нищо повече от Условна Среда за Същността , пребиваваща във това Измерение , във ФН / физически носител/  ще ме заинтригувате , да го разгледам.

Добре. Ами че аз това направих, но ти не го осмисли - цитирах ти Платон във връзка с въпросната ти "условна среда на Същността" и добавих, според него, къде и какво е Съвършеното. Проблемът при теб е , че сама не знаеш какво казваш и колко тогава да е твоя "твоята библия"? Ти не разбираш какво пишеш, иначе щеше да схващаш какво ти отговарят. 

Въпросното ти "себе си" е трудно за откриване, освен в някои от твоите "растителни" проявления, към които само е ашладисана някаква библиотека, нарекла се Собствена Библия.) Както и да е, не смятам , че можем да разговаряме продуктивно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2019 г. в 10:32, witness написа:

добавих, според него, къде и какво е Съвършеното.

Ами беше ти отговорено ЯСНО , но явно не ти изнася "забележката".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2019 г. в 17:20, _sirena_ написа:

Ами беше ти отговорено ЯСНО , но явно не ти изнася "забележката".

Не ми изнасят угризенията на съвестта ми, а положението е доста ясно, така че извинявай. Дано имаш близки, момиче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2019 г. в 4:06, karadzha написа:

....А в изкуството има много примери на съвършенство.

Първо нека да отбележим , че съвършеното в изкуството е "мъртво" . Да кажем завършена картина - не подлежи на развитие ......! .....Ако така погледнем , наблюдаващият картината "внася" живот в нея според себе си - всеки различно . Примерно модернистичните произведения на някои , за мен са си просто малоумни мацаници правени с метлата или даже някои с .....буквално задника. Примерно

orig.jpg?_=1531391261

В същност Истинският въпрос е това което обявяваме за съвършено с какво сравняваме , за да кажем че е съвършено .

Защото ако е неповторимо , уникално , то всяко мое упражнение в рисуване примерно би било съвършено....

Нека така да кажем на края - никое отражение не може да се превърне в отразяваното за да кажем , че е съвършено . Дори отразяваното да е произволна фантазия . Отражението никога няма да стане фантазия със собствена същност на съществуване.....

Добро е стремежът към съвършенство и пътят който извървяваме към него ! При неизменното условие - Целта не оправдава средствата !:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, witness написа:

Не ми изнасят угризенията на съвестта ми, а положението е доста ясно, така че извинявай. Дано имаш близки, момиче.

Не се притеснявай за мен , за себе си се грижи ...

Аз напускам и се връщам , за да не си Товаря ФН ..  Умея да се грижа за него. :clown:

поздрав 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване