Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моля да ми предложите конфигурация за 1800 лв. (без монитор). Компютъра ще се използва за гейминг и видеообработка. Монитора ми е  Philips 246V5LHAB , 24 инча, резолюция 1920x1080 с VGA и DVI портове.  Частите които държа да присъстват в конфигурацията са видео карта Nvidia GeForce GTX 1060, RАМ памет 2x KINGSTON HyperX FURY 8GB DDR4 3200Mhz. Имам нужда от помощ в избора на подходящ процесор на Intel (заключен), дънна платка, кутия, 1 TB хард диск + 100-ина GB SSD и водно охлаждане с LED светлини. Благодаря за отделеното време. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване?

Защо Intel?

Защо 2x KINGSTON HyperX FURY 8GB DDR4 3200Mhz?

Коя Nvidia GeForce GTX 1060 - 3GB or 6GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покрай черния петък из емаг и други магазинчета има някои оферти като XFX RX 580 за 400лв, намират се и разни 1060ки. От там нататък имаше за 399лв Ryzen 5 2600X, който да комбинираш с B450 дъно и 2х8 памет. Едно SSD поне 480-512 и при желание твърд диск или направо 1TB SSD, като остава за хубаво захранване и кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, plamen_petrov_80 написа:

Захранване?

Захранване каквото изберете, забравих да го напиша.

Защо Intel?

Относно процесора спрял съм се на Intel,  защото бил съм и на AMD но Intel са по-добри.

Защо 2x KINGSTON HyperX FURY 8GB DDR4 3200Mhz?

Защото съм чувал добри отзиви за тях, но съм свободен за идеи.

Коя Nvidia GeForce GTX 1060 - 3GB or 6GB?

6 GB.

преди 5 часа, PANOV написа:

Покрай черния петък из емаг и други магазинчета има някои оферти като XFX RX 580 за 400лв, намират се и разни 1060ки. От там нататък имаше за 399лв Ryzen 5 2600X, който да комбинираш с B450 дъно и 2х8 памет. Едно SSD поне 480-512 и при желание твърд диск или направо 1TB SSD, като остава за хубаво захранване и кутия.

Да за черния петък е добре, но аз ще правя конфигурацията след 3 седмици като се прибера, сега съм в Англия. Мерси за съветите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя платформа на AMD си ползвал?

Знаеш, че през годините титлата "по-добри" минаваше от единия в другия лагер и после обратно. В момента да кажем, че като възможности са много близки и единствено цената прави разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Коя платформа на AMD си ползвал?

Знаеш, че през годините титлата "по-добри" минаваше от единия в другия лагер и после обратно. В момента да кажем, че като възможности са много близки и единствено цената прави разликата.

Беше стар модел на AMD още отпреди, може би затова съм останал с такова впечатление. Естествено новите са много голяма конкуренция на Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля темата да бъде заключена от администратор. Вече имам идея за конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.