Премини към съдържанието
Escap3

Проблем с зареждането на Meizu MX4

Препоръчан отговор

Колеги имам проблем с зареждането на въпростният телефон. Когато е на зарядното батерята пада, пробвах на външна батерия още докато имах заряд в батерята на телефона и реално телефона зарежда външната батерия а не тя него, външната батерия имаше 2 чертички а телефона 60%, след 15мин зареждане телефона отиде на 10% а батерята на 4 черти. Преди да се скапе тотално батерята падаше много бързо, след това поръчах нова батерия, ефекта е същият, докато е на зариядното батерята пада до 0% и телефона не може да се пусне, помислих че отново може да е от евтина скапана батерия и поръчах нова оригинална, дойде с 75% и я смених беше ми важно защото имам важна информация в бележките(иначе телефона вече не го ползвам) приятелката ми решила да го зареди защото бил до зарядното и вече пак сме на 0% и пак не мога да си извадя инфото от телефона. Та въпроса ми е някой може ли да ми помогне според него в коя част на телефона е проблема за да я поръчам и да си я сменя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е на зарядно пак ли пада батерията или това става само с външна батерия? Сигурен ли си, че включваш правилния кабел в телефона, принципно с телефона можеш да зареждаш други телефони или устройства, зависи с какъв кабел и как си го включил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Escap3 написа:

Когато е на зарядното батерията пада, 

Това което описвате ми се случи с един HUAWEI. Даже на сервиз го носих. При мен се оказа проблем в зареждащото устройство! При смяната му, нещата се оправиха. Да не би при вас да е същия проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да се дадат предположения няма как да сме сигурни. Най-добре го занеси на сервиз. Имах същия модел като излезе, изкара ме доста време без проблем, след като го продадох на приятел и на него така се скапа батерията. Купи си нова (не мисля че беше оригинална) но с нея пак телефона не издържаше. Накрая просто вместо да търси причината като теб го продаде и си взе нов. Определено има друго слабо място Меизуто и причината не е батерията, но така и не разбрахме кое. 

Вече китайчетата правят още по-добри смартофни на достъпни цени и аз лично бих те посъветвал ако можеш да го смениш, тъй като ремонта му може да не си заслужава.  А и не знам кой и как ще ти намери резервна част след като дори батерия е почти невъзможно да намериш.

Ако все пак разбереш причината, ще ми е интересно да споделиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега аз го смених, просто съм написал че имам важна информация в него която трябва да извадя за това ми е важно, поръчал съм зарездащото устройство, ще пробвам и с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.