Премини към съдържанието
Musraptor

Windows 10 - проблем с инсталацията

Препоръчан отговор

Здравейте!

Опитах да инсталирам 10-ка, но получавам това съобщение - вижте прикачения файл. Версията на Windows 10 е записана на флашка с програмата Universal-USB-Installer-1.9.8.4. Флашката се бутва нормално, обаче не започва инсталация.

Проблемът изглежда не е уиндоуса или флашката, а някъде другаде. Какво да правя, моля помогнете!

Нов Microsoft Word Document.docx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен да пробваш друга флашка или програма за бутваща флашка.  Ако имаш CD,  пробвай със CD

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си твърдия диск за грешки. Защо реши да преинсталираш, на какво инсталираш - някакви параметри? Отиди на

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

и избери Изтегляне на инструмента сега. Включи си USB паметта и следвай инструкциите, за да ти изтегли и запише инсталационните файлове и пробвай пак.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Влез в BIOS и си провери настройката на датата. 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

Провери си твърдия диск за грешки. Защо реши да преинсталираш, на какво инсталираш - някакви параметри? Отиди на

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

и избери Изтегляне на инструмента сега. Включи си USB паметта и следвай инструкциите, за да ти изтегли и запише инсталационните файлове и пробвай пак.

Благодаря за отговорите!

Реших да мина на 10-ка, защото не съм работил много на него и искам да видя дали ще е по-добре от 7. Машината ми е с Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz, с 4GB рам. Графичната карта не знам каква е, ако това има значение. Ако изтегля Windows-а от Microsoft няма ли опасност после да не мога да го активирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Musraptor написа:

Ако изтегля Windows-а от Microsoft няма ли опасност после да не мога да го активирам?

Не! И е силно пожелателно/задължително да се тегли от сървърите на Майкрософт!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти е стар и слаб. Като цяло 10-ката е по-добре оптимизирана от 7, имам предвид ядрото. Но пък идва с много повече процеси, работещи във фонов режим. Затова мисля, че ще товари повече.

Лично мнение - стой си на Windows 7, ако в момента работи нормално на компютъра ти.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не е първа младост :D, обаче покрива изискванията за тази ОС, дори и за 64 битовата. Само за видеокартата не съм сигурен. Но като се има предвид, че и друг софтуер ще се качва, може би е по-добре да инсталирам 32 битовия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш каква ти е видеокартата, как и защо реши, че не покрива изискванията? Windows 10 работи и на вградено видео. Ако сложиш 32 битова ОС няма да можеш да си ползваш цялата оперативна памет, а ще ползваш 3.5 GB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което ти написах, явно прочете само първото изречение :( . Ами - мъчи се тогава, щом си решил.

И не знам защо всички си мислят, че 32-битова ОС върви по-леко от 64-битова ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Е6700  с 4GB РАМ и ssd си върви съвсем добре 10х64
И най-вероятно направената ти флашка си е ОК, но ти се отплесна в друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не възразявам :) . Въпреки, че авторът на темата не е писал никъде, че е със SSD. Отделно от това съм сигурен, че ако става дума за инсталиран от теб компютър, ти си го оптимизирал както трябва.

Въпросът е - колко по-добре върви в сравнение с Windows 7 на същата машина?... И за това, за което се ползва, каква е файдата да е с 10-ка?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

авторът на темата не е писал никъде, че е със SSD

Аз споделих на какво върви добре. На hdd зареждането на W7 е по-добре от W10.
Но има много други плюсове в Win10, заради, които е предпочитана от мен.
Но се отплесваме леко от това, че системата има проблем със стартирането на инсталатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Но се отплесваме леко от това, че системата има проблем със стартирането на инсталатора.

Е, аз предлагам сталинско решение - "Няма преинсталация, няма проблем" :D 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, зависи това, което е в момента, доколко е функциониращо. 'щот' ако е някоя почупена ОС...
А по отношение на "пробването" - може да се инсталира на друг дял на същия диск и ако не се хареса, просто да се изтрие дялът и точката му за зареждане и да се продължи напред...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy, много внимателно чета написаното, друг е въпросът какво разбирам.:) От казаното дотук идеята ми е да опитам с 64 битов, като вариантите са 2 - да затрия 7-цата и на този партишън да сложа 10-ка, или да създам още един дял и на него да инсталирам Win10. Как мислите, кой е по-добрия вариант? Мога ли да проверя каква ми е видеокартата без да отварям компа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Musraptor написа:

Мога ли да проверя каква ми е видеокартата без да отварям компа?

msinfo32
devmgmt.msc

преди 4 минути, Musraptor написа:

да създам още един дял и на него да инсталирам Win10

Ако е само за тестови цели и последващо премахване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Musraptor написа:

От казаното дотук идеята ми е да опитам с 64 битов, като вариантите са 2 - да затрия 7-цата и на този партишън да сложа 10-ка, или да създам още един дял и на него да инсталирам Win10. Как мислите, кой е по-добрия вариант?

А как мислиш да направиш едното от двете неща, след като при опит за инсталиране на 10-ка не стигаш даже до избор на дял?...

Според скрийншота имаш проблем с файла Winload.exe. Не съм на 100% сигурен защо го имаш. Но ако трябва да гадая - или ISO-то на Windows не се е свалило както трябва, или не си го записал добре на флашката, или не се е копирало както трябва при инсталацията, или харддискът не е читав. Възможно е и да имаш проблем с час и дата в BIOS, думите "has expired" навеждат на това. 

Пробвал ли си да потърсиш причината в някои от тези неща, преди да мислиш каква ОС да инсталираш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RudeBoy написа:

Според скрийншота имаш проблем с

Snap3.png

Много вероятно да е проблем с дата/час/батерия.
Другият евентуален проблем е възможен да е старо (вече неподдържано) копие на инсталатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът вероятно е бил в програмата за създаване на инсталационната флашка. Следвайки инструкциите на Razе изтеглих каквото трябва от https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 и направих флашката. Сега инсталацията тръгва нормално. Все още не съм се решил да действам, преди да ми кажете мнението си за видеокартата. Бас ловя, че и тя е стара и слаба - Intel (R) Q33 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0). :)Има ли нещо хитро, което мога да направя преди инсталацията, или всичко зависи от хардуера на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем с инсталирането.

преди 23 минути, Musraptor написа:

роблемът вероятно е бил в програмата за създаване на инсталационната флашка

Проблемът по-скоро е бил в iso файлът, който си ползвал за направата на флашката - стара версия на Windows 10.

на 24.11.2018 г. в 16:54, DarkEdge написа:

Другият евентуален проблем е възможен да е старо (вече неподдържано) копие на инсталатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 се тегли от тук или от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Windows 10 се тегли от тук или от тук.

Не става ли и от тук?

www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10ISO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсим на корена ряпа? За ставането - става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Търсим на корена ряпа? За ставането - става.

Може ли да уточниш каква е разликата? Аз не съм програмист, а обикновен юзър. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.