Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Лаптопа ми сдаде багажа (на доста годинки бе все пак) и ще се нуждая от вашата помощ. Реших да си взема нещо по-стабилно и се спрях на компютър като вариант. Периферия имам, както и монитор (едно LG на 5години). 2000лв. е максимума, който мога да отделя за машината.

Предпочитам всичко да е от едно място, както и да има опцията те да ми го сглобят (тъй като съм доста бос по темата). Ще се ползва само за игри и филми.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на наличния монитор?

Какви игри ще се играят?

Филмите само на наличния монитор или ще се свързва и с ТВ (какъв)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, plamen_petrov_80 написа:

Модел на наличния монитор?

Какви игри ще се играят?

Филмите само на наличния монитор или ще се свързва и с ТВ (какъв)?

Мониторът е обикновен 23 инча - IPS нещо си... Като игри за момента ще пробвам Shadow of the Tomb Rider и Final Fantasy XV, но след време (сега е в бета) едно mmorpg (а може и две да са). Филми само на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lpool ти е дал добро предложение, което ще понесе и по-голям монитор на 144Хц. Въпросът е, че с твоя няма да се възползваш много, та може и да слезеш стъпка надолу с видеокартата за сметка не нещо друго или някоя спестена стотачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви входове има монитора? Ако няма HDMI, ще ти трябват преходници, ако е само с DVI-I също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

само с DVI-I също.

Защо да му трябва преходник?

Тук не зависи ли какъв кабел има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, PANOV написа:

Lpool ти е дал добро предложение, което ще понесе и по-голям монитор на 144Хц. Въпросът е, че с твоя няма да се възползваш много, та може и да слезеш стъпка надолу с видеокартата за сметка не нещо друго или някоя спестена стотачка

Обмислям след няколко месеца да си взема и нов монитор, така че ще се навържат нещата...

преди 33 минути, Raze написа:

Какви входове има монитора?

Има си HDMI.

Благодаря за мненията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Какви входове има монитора? Ако няма HDMI, ще ти трябват преходници, ако е само с DVI-I също.

HDMI ще подържа ли над 60Mz refresh rate?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, www543 написа:

HDMI ще подържа ли над 60Mz refresh rate?

А нужно ли е да ги поддържа? Какво е 60Mz? Монитора колко HZ е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

А нужно ли е да ги поддържа? Какво е 60Mz? Монитора колко HZ е?

Извинявай Hz имах в предвид мислих,че монитора му е над 60HZ а и HDMI може да подържа до 120 hz refresh rate нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за коя версия говорим и за каква резолюция. Принципно и HDMI, DP и DVI-D не са проблем. Единствено D-Sub не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Roujin Z написа:

Зависи за коя версия говорим и за каква резолюция. Принципно и HDMI, DP и DVI-D не са проблем. Единствено D-Sub не става.

Имам в предвид 1.4 HDMI който е в повечето монитори  който позволява да се играе на 120Hz на 1920×1080 full hd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, www543 написа:

Извинявай Hz имах в предвид мислих,че монитора му е над 60HZ а и HDMI може да подържа до 120 hz refresh rate нали?

9446343x.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

9446343x.png

Мерси за таблицата!

А къде може да се намерят тези 2.1 портове и има ли ги в някои монитора,че на повечето пише 1.4 version. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.4 не би трябвало да е проблем стига да е вярно инфото за конекторите на монитора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, www543 написа:

Мерси за таблицата!

А къде може да се намерят тези 2.1 портове и има ли ги в някои монитора,че на повечето пише 1.4 version. 

До 120Hz за 1.4. Мога да си заложа ..., че тази таблица изглеждаше по друга начин до скоро или търсех друга. В момента има някакво разминаване и веднага ти казвам какво: факторът Data Rate Required е изчислен по друг начин. Реално при 1920x1080 на 144Hz надвишаваш пропускателната способност на 1.4 и макар на теория HDMI 2.0 и нагоре да дава достатъчно, на практика ограниченията и имплементациите са такива, че за тези честоти с една дума се ползва DisplayPort.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PANOV написа:

Lpool ти е дал добро предложение, което ще понесе и по-голям монитор на 144Хц. Въпросът е, че с твоя няма да се възползваш много, та може и да слезеш стъпка надолу с видеокартата за сметка не нещо друго или някоя спестена стотачка.

2560x1080(разликата с FHD е минимална)...SOTR - средно 50 кадъра на MAX с моята конфигурация(4790К + 1070Ti). И нещата не са на сток.:D

преди 9 часа, azeel написа:

Мониторът е обикновен 23 инча - IPS нещо си... Като игри за момента ще пробвам Shadow of the Tomb Rider и Final Fantasy XV, но след време (сега е в бета) едно mmorpg (а може и две да са). Филми само на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кураж, ако верно ще 'пробва' само SOTR и Final Fantasy, а след време някакво си mmorpg, което малко ме съмнява да са 3 игри на кръст, една от които да оправдава картата, ама нека и тъй да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Идеята ми е да си взема машина, която няма да бутам в следващите 3 години да кажем. Едното mmorpg е с техен енджин и не се знае какви ще бъдат изискванията за него (а не ми се иска да играя с по 20фпс или надолу при 50-60 души масовка). Другото е Lost Ark, което най-вероятно ще излезе края на 2019 или началото на 2020, та и за него няма обявени изисквания относно машината. За момента съм отделил едни пари и трябва да си взема машина, тъй като с жената да делим нейния лаптоп само не става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че не останаха промоции на 1070 и без това, пък и Jorge ти каза, че падат каски в SOTR, тъй че с 1070ti ще си добре оборудван.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.