Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да ъпдейтна тази зима компютъра си и се насочих към АМД платформа. От два дена на бюрото ми стой неразпечатан 1600х и сега чета и търся информация за избор на дъно и рам памет. Забелязах, че има доста теми с проблеми главно с MSI дъна и ги отписах като марка. Засега съм се спрял единствено на дъно Asrock B450 Pro4 (170лв)  и рам памет HyperX 2x4gb 2666 (139лв). Искаше ми се 2х8, но това ще стане на следващ етап от ъпдейта. Доколкото прочетох райзъните харесвали по-бърза рам памет и тази ако неподлежи на клокване до прилични стойности съм отворен и за други предложения. Към процесора липсва и охладител и ще трябва да добавим един. Бюджета ми е 400лв. Ще ползвам старата си кутия, захранване, хард диск и видео карта на първо ниво. Първата машина си я сглобих с ваша помощ и три години си я ползвам с усмивка. Ще съм благодарен ако и втората я направим заедно.. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 400лв влизаш и с тази памет тук.  Така минаваш на 2х8ГБ и забравях за паметта като следващ ъпдейт . Мисля ,че на 2666 или 2800 ще я подкараш без много драми и ръчкане на тайминги. Тия 2х4Гб после трудно се продават , а да ги комбинираш с друга марка или модел няма да е препоръчително. Дъното може и b350 Pro4  да вземеш , ако изпадне по евтино в някой сайт.  За съжаление в този случай за кулер ще трябва да увеличиш бюджета с още 40лв и да скочиш направо на един gammaxx 400 или нещо от този клас.

edit:

дъно

кулер

общо към 410лв :) , а кулера е напълно адекватен дори за клок на процесора. 

Успех!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се насочих към охладителя, който предлагаш. Защо трябва да се намали скоростта на рамта при положение, че я дават на 3000? Гледам б350-то няма усб 3.1, а си мисля, че тези екстри ще ми трябват завбъдеще усб 3.1, тайп-с и м2....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото при райзените , особено от първо поколение контролера на паметта не е особено съвършен .  На 3000Мхц и волтаж до 1.35 на паметта не ти гарантирам ,че ще е стабилна системата . Флашваш задължително биоса до последна версия (или помоли тези от магазина да го направят) и след това тестваш .  С малко късмет и на 3000Мхц може да е  стабилна паметта .  За високите честоти (от 3000 на горе) го писах не веднъж , изисква си райзена памети с b-die чипове, а те не са тези цени. Относно екстрите на дъното си решаваш сам. Имам на моето Тайчи Х370 - USB 3.1 Gen2 (1 Type-A, 1 Type-C ) и да ти кажа за близо година употреба не съм ги ползвал никога .  За какво ти е тази екстра на тебе  и какви ползи виждаш от нея ?

едит: Ето ти за 12лв отгоре получаваш въпросната "екстра" Fatal1ty-AB350-Gaming-K4.

едит 2: АБ350 Про4 разполага със същия USB 3.1 Gen2 (1 Type-A, 1 Type-C ) За справка разгледай хубаво дъното ТУК!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Евентуално ако забавя проекта за празниците каква рам памет бихте ми препоръчали?  Евентуално си мислех, че 3.1 и тайп-с ще ми вършат работа при скорост на трансфер за външно ССД и телефон от чиста любителска гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ТОЗИ линк нали ти предложих ?  Ако искаш b-die памет да кажем като моята trident-z доста чувствително ще трябва да завиши бюджета .  Ако не гониш 4-5% отгоре пеформънс и бюджета е ограничен  поръчвай смело предложените по-горе от мен варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До края на деня в кошничката стоят дъното (ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming K4) и охладителя (GAMMAXX-а) дано да има съпорт за ам4?! Паметта я мислим още :) Към колегата Пепи, Благодаря! Рамтта ще я пропусна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да охладителя става за АМ4 , не случайно съм ти го предложил  .  За рам-та си прецени сам .  В никакъв случай обаче не те съветвам да взимаш 2х4Гб или 1х8ГБ при положение ,че с 2х8 влизаш в бюджета !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бих взимал мнения на сериозно от човек с неадекватен збироток 

CPU: RYZEN 7 - 1700 + Noctua NH-D15 ; RAM 16GB G.SKILL 4133Mhz TridentZ DDR4  ; PSU: EVGA 850W P2 Platinum; MB:AsRock X370 Taichi: ; GPU: MSI GamingX - GTX 1080Ti - 11GB ; HDD: 2TB  Seagate ; SSD: 2x240GB SSD Kingston V300 и UV400.

преди 1 час, pepy86 написа:

че с 2х8 влизаш в бюджета !

за да е 170 лв 16  ram  памет има причини

1/// бавна е

2 //втората  осмица е почти неизползваема 

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, Иванчо, ти си престъпно прост.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване , толкова си неграмотен ,че ми е жал да ти отговарям .  Дано ти забранят достъпа до този раздел ,че единственото с което би допринесъл тук е някой прогресивно да затъпее докато чете постовете ти .

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих няколко неизпити лева в дънките си от последното излизане. Завишавам бюджета до 500лв. Засега стоят още дъното и охладителя в кошничката.. Имам ли възможност за по добра памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, b-die комплектите са по 400+. Пепи добре те е насочил, при завишен бюджет имаш възможност да го играеш с B450 и да си позволиш малко по-висок клас охладител или да се оборудваш с още някое SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм се спрял на същата комбинация, заедно с rx580 какво захранване ще бъде подходящо. DEEPCOOL  550W Gold, DQ550ST подходящо ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читаво е, CWT платформа с DC-DC, не някой стар фортрон с групова, пък и плоски кабели, даже трябва да е с 5 години гаранция навсякъде. Ся чисто като електроника не е върха на сладоледа, та и да си вземеш за някой лев отгоре Corsair Vengeance 550M няма да сбъркаш изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.11.2018 г. в 18:22, Yvan Sergeеv написа:

не бих взимал мнения на сериозно от човек с неадекватен збироток 

Ако има някой, който не е съгласен с това мнение, то той няма място в този раздел. Без да коментираме други мнения на Ванката. ;)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я разбирачите тук (Jorge и Yvan) да ми обяснят защо ? Нима смятате ,че преди 1 година и 7 месеца имаше по адекватен процесор на пазара от r7 1700 ? Или сте на мнение ,че човек трябва да сменя процесора си при всеки рефреш ? Тези два мои въпроса са риторични разбира се. Ясно ми е ,че Интел фенчетата  не желаете да си свалите сините очила .  Първо нямате на идея за какво се ползва конфигурацията , второ дори и от гледна точка  на гейминга  смятате ли ,че zen2 (който ще е на пазара след само 4-5месеца и ще е реалния ми ъпгрейд)  ще е по слаб от един 8700K  да речем (който е  от топ класа на интел в момента)? Обърнахте ли внимание ,че процесора, видеото и т.н. се ползват на 2К резолюция и 144хц монитор ? Знаете ли каква е разликата между клокнат райзен р7 1700 (3.9Гхц) и стоков/че дори и клокнат и7-8700К при гейминг ? Ами ще ви кажа. Под 10% е на 2К и около 1% на 4К.  Изобщо като искате да кажете нещо поне се опитайте да се обосновете .    Щото като ти гледам на теб конфигурацията (Jorge) недоразуменията стават много  по фрапантни в нея.   Ако искате да ви обясня по-подбробно защо ми е 850W P2 platinum захранване , или защо точно ползвам Taichi X370  питайте бе момчета , то не е страшно да се води комуникация .       

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, pepy86 написа:

Ясно ми е ,че Интел фенчетата  не желаете да си свалите сините очила .

Ми сега някакси се чувствам засегнат. Мен да оприличаваш с....фен. Запалянко? Почитател? Пиша ти слаб(2) на домашното. Няма как да напиша по-ниска оценка. Я една единичка за преписване от фалшиви сайтове. И понеже ми писна от такива като теб - духайте супата(само цитирам Любо Пенев). Тъп като галош, но съотнесен с вашето поколение е като Бах. Няма да допълвам, че ще се объркате съвсем.;)

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голям смешник от теб няма сладурче .  За разлика от теб "недоразумение такова "всичко за което пиша съм го тествал лично , а не чета по разни сайтове . Не съм написал една думичка за тест , който лично не съм направил . Ако не вярваш ела у нас да ти дам избор с какъв хардуер какво да тестваш .  Ама си вземи една кърпичка да можеш да си бършеш лигите.  Пиши си малоумните мнения във форума и заблуждавай хората , които нямат достъп до повече хардуер , че си няккаъв капацитет. Ама не ти минава номера тук  .    Вземи си и бележника като дойдеш да ти напиша и аз оценката "тъп галош" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, pepy86 написа:

Първо нямате на идея за какво се ползва конфигурацията

знаеме за какво се ползва

MSI GamingX - GTX 1080Ti - 11GB

геймърче .....

Монитор: 2К Asus 27" MG279Q 144Hz 1440p.

на тоя боклук къде му е  vga   буксата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

знаеме за какво се ползва

MSI GamingX - GTX 1080Ti - 11GB

геймърче .....

:cantbelieve::no-no::nono:    Дай пак. Имаш само още един опит :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pepy86 написа:

:cantbelieve::no-no::nono:    Дай пак. Имаш само още един опит :D

няма  за какво друго разумно нещо да го ползваш освен гейминг . и да гледаш филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друго не става, а без vga оправия няма... Тука чепа ли ще ви порасне кой какво има и какво прави? Дало момчето - pepy86 - предложение за 400лв и то адекватно, а ся в гъза ли искате да му бръкнете. Какво беше за 2х8 на 3000... бавни били и втората половина не се ползва, а да не говорим къде ти се привидяли 170лв. Може и някоя друга мъдрост да си написал, ама не мога да си го причиня да ти чета постовете по два пъти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобно видео няма друго приложение така  ли ? Игри или бенчмаркове пускам само 1-2 пъти седмично за не повече от 2-3 часа сумарно .  Дерзай.......

Предлагам някой модератор да разчисти темата и нека всеки пише само там където смята ,че може да е полезен .  Ако някой капацитет сметне ,че някъде съм подвел автора на темата нека сподели къде и с какво . В спора се ражда истината в крайна сметка , а и не смятам че знам всичко. Jorge на какво вярва незнам,  но офертата ми да заповяда в нас за тестове важи ! Една последна молба . Ако някой нещо го дразня по незнайни причини , нека бъде така добър да ми пише на ЛС , а не тук .  Можем да дискутираме всякакви теми , а за обидите предлагам да продължим само на 4 очи.  Желая лека и спокойна нощ на двамата сладури Иванчо и Jorge :hush:    Ако ви притеснявам , няма да пиша повече тук , за да не ви преча да трупате постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, pepy86 написа:

Предлагам някой модератор да разчисти темата и нека всеки пише само там където смята ,че може да е полезен .  Ако някой капацитет сметне ,че някъде съм подвел автора на темата нека сподели къде и с какво . В спора се ражда истината в крайна сметка , а и не смятам че знам всичко. Jorge на какво вярва незнам,  но офертата ми да заповяда в нас за тестове важи ! Една последна молба . Ако някой нещо го дразня по незнайни причини , нека бъде така добър да ми пише на ЛС , а не тук .  Можем да дискутираме всякакви теми , а за обидите предлагам да продължим само на 4 очи.  Желая лека и спокойна нощ на двамата сладури Иванчо и Джордж :hush:    Ако ви притеснявам , няма да пиша повече тук , за да не ви преча да трупате постове.

Ако си в София Хорхе(Джордж) или както ме наричаш ще дойде у вас да ти проведе тестове, които  да ти затворят л@йнята уста. Дай адрес, културистче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.