Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Възможно ли е да се кара само на халогени без габарити? Виждал съм патрулки, които не са с включени фарове или на габарити, а само с халогени? Както и други марки автомобили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, iAppleBeats написа:

Възможно ли е да се кара само на халогени без габарити? Виждал съм патрулки, които не са с включени фарове или на габарити, а само с халогени? Както и други марки автомобили?

Аз постоянно виждам патрулки без светлини, дори и без винетки. :angry: Баси, защо се боядисва в червено думата ( Пътрул ). Нали по пътя рулира.  Явно патки рулират. :)

Целта на дневните светлини е да си видим. Халогените фарчета консумират същата енергия, която и фаровете, та се чудя що е твоя въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понятието халоген не се използва никак правилно в случая.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля , че пишеше в закона  автомобилите да се движат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с включени светлини.Това по памет , може и да се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Мисля , че пишеше в закона  автомобилите да се движат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с включени светлини.Това по памет , може и да се лъжа.

А аз мисля, че пишеше къси светлини. Тоест, нито габарити, нито фарове за мъгла стват. Аз се чудя, как разрешиха тия скапани дневни светлини, дето понякога дори не се вижда, че светят. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не

забранено е 

даже глобяват

ползват се само в мъгла и дъждовно време .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Пунта мара написа:

Понятието халоген не се използва никак правилно в случая.

да, бъркат фаровете за мъгла, които се поставят ниско долу за да се избегне ефекта "стена"
бъркат ги с технологията на произведени крушки, които са на принципа прегряване, изпарение и отново отлагане върху жичката или газ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да караш само с фарове за мъгла. Принципно не можеш да караш с фарове за мъгла въобще, освен ако няма намалена видимост.
Има дори и глоба за неправилно използване на фарове за мъгла. Освен това фаровете за мъгла се пускат на последно положение на ключа на фаровете.
Изискват да си пуснал всички останали светлини преди това. Как по-точно го мислиш това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Халогените са за мъгла. Ако имаш проблем със светлините ги оправи, защото най-малката глоба е от 50 лева нагоре, а могат да ти спрат и колата от движение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

да, бъркат фаровете за мъгла, които се поставят ниско долу за да се избегне ефекта "стена"
бъркат ги с технологията на произведени крушки, които са на принципа прегряване, изпарение и отново отлагане върху жичката или газ

Въййй и от коли ли почна да разбираш ве! Да вземеш да вземеш да изкараш една книжка първо...

преди 3 часа, iAppleBeats написа:

Ръгни си една лед лента с дистанционно за 15-тина лева, както правят младите гъзарчитъ. Пускай лилавото и си свиркай. :lol6:

П.С. Можеш и лакътчето да подадеш през джамъ. Нъл знайш..."от студ умри- гъзар бъди", пак кат; ти полилавее лакътчето тамън ще се връзва с фарчетата ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за какво са халогените и за какво се използват.

Питам как може само с халогени да се кара. Без да си включил дневните светлини,фаровете или там както го наричате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Безимен написа:

Освен това фаровете за мъгла се пускат на последно положение на ключа на фаровете.
Изискват да си пуснал всички останали светлини преди това. Как по-точно го мислиш това?

Сигурно с ключ-маса :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BG-Team-DRIFT написа:

Сигурно с ключ-маса

Аз съм ги вързал към късите. Иначе не работят. Не ми трябват само фарове за мъгла. И ако ги забравя и карам само на тях - ще ми нашият глоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iAppleBeats написа:

Знам за какво са халогените и за какво се използват.

Питам как може само с халогени да се кара. Без да си включил дневните светлини,фаровете или там както го наричате.

Хората разбраха различно въпроса ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Сигурно с ключ-маса :P

Опитай с реле, което свързва акумулатора през 2.5мм2 проводници и предпазител 15А към халогените. И се активира от ключ произволен.
Ключ маса...оффф...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобата е защото се предполага, че по този начин заслепяваш насрещното движение. Не разбирам защо искаш да им е гадно на другите шофьори?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Безимен написа:

Аз съм ги вързал към късите. Иначе не работят. Не ми трябват само фарове за мъгла. И ако ги забравя и карам само на тях - ще ми нашият глоба.

Те могат да ти нашият глоба по закон, ако си ги пуснал и с късите светлини, а мъгла няма или има над 50 метра видимост.  Направено е заради задния фар за мъгла, който много заслепява. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iAppleBeats написа:

Не може. Освен ако не си изкормил електрическата инсталация на автомобила.
Аз съм си слагал халогените и пак съм ги свързал да не могат да работят само те, без да работят светлините къси/дълги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hermanita написа:

Глобата е защото се предполага, че по този начин заслепяваш насрещното движение. Не разбирам защо искаш да им е гадно на другите шофьори?!

По- скоро тия зад теб заслепяваш. Фаровете за мъгла няма как да заслепяват насрещното движение, но задния фар за мъгла може отлично да го прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Направено е заради задния фар за мъгла, който много заслепява.  

При мен фаровете за мъгла отзад са два. И са отделно от предните фарове за мъгла.
Извънградско често ползвам фаровете за мъгла. Да осветяват долу и странично. Да виждам по-добре около пътя и дупките на пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По- скоро тия зад теб заслепяваш. Фаровете за мъгла няма как да заслепяват насрещното движение, но задния фар за мъгла може отлично да го прави.

Прав си обърках се. Важното, че имаме предвид едно и също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Безимен написа:

При мен фаровете за мъгла отзад са два. И са отделно от предните фарове за мъгла.
Извънградско често ползвам фаровете за мъгла. Да осветяват долу и странично. Да виждам по-добре около пътя и дупките на пътя.

Да, при дъжд помага, ако караш бавно и знаеш, че има дупки :) И аз ги пускам понякога, да не скоча в някой трап.  При новите автомобили си спестяват от светлини и фаровете за мъгла са един, разположен отляво.  И да, светват се отделно, в това спор няма. Аз имам два бутона - за предни и задни фарове за мъгла. И да, бутоните са отделно от ключа за къси светлини и габарити.  Но честно казано, не съм пробвал дали ще се включат отделно, защото от години караме на къси светлини, та фаровете за мъгла винаги се включват ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

И да, бутоните са отделно от ключа за къси светлини и габарити.

На VW не са. Поне не и на новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Безимен написа:

На VW не са.

Ами аз карам Фиеста, преди пак Фиеста. На тая са отделно, на предната бяха на котлона ;)  Понеже тогава нямах фарове за мъгла отпред, а имах само отзад, чак след 2 години светна някаква жълта лампа на таблото и се шашнах, да не би да ми сигнализира за проблем с фаровете. А то какво било - включил съм без да искам фара за мъгла отзад. Ама не това бе единствения проблем. Първо се зарадвах, че имам фар за мъгла, а после почнах да търся де е втория фар и да не би да е изгоряла крушката :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Фаровете за мъгла са просто двойна крушка в габаритите. 5/21W Нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.